اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

نرم افزارهای کاربردی شبکه

امروز می خواهیم تعدادی از نرم افزارهای کاربردی شبکه ساخت شرکت مایکروسافت را برای شما معرفی کنیم. برای راه اندازی و مدیریت شبکه ناگزیر از استفاده از اینگونه نرم افزار ها هستیم. این نرم افزار ها باعث می شوند که بتوانیم از منابع مشترک به راحتی استفاده کنیم. در ادامه همراه ما باشید تا تعدادی از بهترین نرم افزارهای کاربردی شبکه ساخت شرکت مایکروسافت را بشناسید.

چند نمونه از نرم افزارهای کاربردی شبکه شرکت مایکروسافت

Microsoft Exchange Server

این نرم افزار به عنوان اولین نمونه از نرم افزارهای کاربردی شبکه، یک میل سرور داخلی برای سازمان ها و ادارات ایجاد می کند که می توان از آن برای ارسال ایمیل های داخل و خارج سازمانی، قرار های ملاقات و اتوماسیون اداری استفاده کرد.

Microsoft Lync Server

نرم افزار  Microsoft Lync Server یک ابزار قوی برای ارتباطات است. این نرم افزار برای شرکت ها خصوصا سازمان های بزرگ طراحی شده است. قابلیت اتصال و شماره گیری به تلفن های شهری، برخورداری از فناوری VOIP و تماس از طریق اینترنت و … از جمله ویژگی های این نرم افزار است.

Microsoft Project Server

این نمونه از نرم افزارهای کاربردی شبکه یک راهکار مدیریت پروژه تحت سرور است. این نرم افزار برای مدیران بخش اجرایی و همچنین برای مدیران پروژه بسیار مناسب است. به کمک این نرم افزار، مدیر پروژه می تواند پیرامون پروژه با تیم خود ارتباط برقرار کند و وظایف را بین آنها تقسیم کند و افراد تیم پروژه می توانند وظایفشان را در کارتابل شخصی خود ببینند.

Network Monitoring

این نرم افزار یک نمونه دیگر از نرم افزارهای کاربردی شبکه ساخت شرکت مایکروسافت است که برای مانیتوریگ شبکه مورد استفاده قرار می گیرد. مانیتوریگ شبکه یکی از پرکاربرد ترین ابزارهایی است که مدیر شبکه باید برای مدیریت بهتر و بالا بردن Performance شبکه آن را راه اندازی کند. شرکت مایکروسافت دو نرم افزار مانیتورینگ را به نام  Configuration Manager  و  Operation Manager برای این کار معرفی کرده است.

TMG Server (Thread Management Gateway)

TMG Server نسخه جدید ISA Server 2006 است که به عنوان یک Firewall مسئول ایجاد امنیت در لایه Application برای کاربران در یک شبکه محلی با کنترل و مانیتور کردن ترافیک خروجی عمومی به شبکه اینترنت است.

Microsoft SQL (Structured Query Language) Server

یک نمونه دیگر از نرم افزارهای کاربردی شبکه ساخت شرکت مایکروسافت  Microsoft SQL (Structured Query Language) Server است. این نرم افزار یک بانک اطلاعاتی از نوع دیتابیس های رابطه ای است. برای ذخیره و بازیابی اطلاعات بر اساس درخواست نرم افزار هایی نظیر نرم افزار های مالی و به طور کلی نرم افزار هایی که نیاز به ذخیره اطلاعات خود درون یک دیتا بیس دارند، مناسب است. این نرم افزار نسخه های متنوعی دارد که متناسب با نیاز کاربران و موارد مختلف طراحی شده است.

Microsoft SharePoint Server

SharePoint Server یکی دیگر از نرم افزارهای کاربردی شبکه ساخت شرکت مایکروسافت است. این نرم افزار بستر مناسبی برای راهکارهایی همچون پورتال داخلی، مدیریت فایل ها و اسناد، تعاملات تیمی، شبکه های اجتماعی، اکسترانت، وب سایت ها، جستجوی سازمانی و هوش تجاری است. یکپارچه سازی سیستم ها، یکپارچه سازی فرآیندها و اتوماسیون گردش کارها از جمله ویژگی های دیگر این نرم افزار است. همچنین SharePoint مجموعه کاملی از API ها و تکنولوژی توسعه را برای برنامه‌ نویسان و توسعه ‌دهندگان فراهم کرده است. بستر SharePoint مستقیما درون وب سرور IIS قرار می‌گیرد.

مرکز طراحی شبکه در کرج

مرکز طراحی شبکه در کرج مرکزی معتبر است که در حوزه شبکه و همه مباحث و تشکیلات آن، خدماتی مفید و کاربردی به کاربران تهرانی و شهرستانی ارائه می دهد. برای راه اندازی یک شبکه خوب، باید اصول و فنون لازم را به خوبی رعایت کنیم تا شبکه کارایی لازم را داشته باشد. راه اندازی شبکه پیچیدگی ها و حساسیت های بسیار بالایی دارد. مرکز طراحی شبکه با همکاری مرکز سخت افزار ایران امکانات و تسهیلات فراوانی برای کاربران در نظر گرفته است. تمام خدمات و سرویس ها همراه با ضمانت نامه های معتبر است. برای دریافت اطلاعات بیشتر با مرکز تعمیرات تخصصی در کرج تماس بگیرید.