اشتراک گذاری

چرا تصویر ایکس باکس وان بالا نمی آید؟

بالا نیامدن تصویر ایکس باکس وان، یکی از مشکلات نسبتا رایجی است که برخی از کاربران این دستگاه با آن مواجه می شوند. تصویر ندادن در این کنسول، معمولا با ارور no signal نمایان می شود. در واقع بروز خطای no signal در ایکس باکس وان مربوط به زمانی است که تلویزیون نمی تواند سیگنال کنسول بازی را دریافت کرده و آن را نمایش دهد. این در حالی است که هم تلویزیون و هم ایکس باکس وان هر دو روشن هستند و هیچ مشکلی در اتصالات و کابل های هر دو دستگاه وجود ندارد.

زمانی که این ارور در صفحه نمایش داده می شود، دیگر نمی توان تصاویر ایکس باکس وان را در تلویزیون دریافت کرد و قطعا بازی کردن با دستگاه نیز غیر ممکن است. برای همین رفع مشکل تصویر ندادن ایکس باکس وان اهمیت زیادی دارد. در ادامه با بررسی دلایل بالا نیامدن تصویر ایکس باکس وان، نحوه رفع این مشکل را به شما آموزش می دهیم.

بالا نیامدن تصویر ایکس باکس وان

منظور از بالا نیامدن تصویر ایکس باکس وان چیست؟

زمانی که تلویزیون نمی تواند سیگنال دستگاه را دریافت کرده و تصاویر را نمایش دهد، بسته به مدل تلویزیون این ارور ممکن است به اشکال مختلفی نمایان شود. گاهی اوقات بالا نیامدن تصویر ایکس باکس وان در تلویزیون به این صورت است که تصویری روی صفحه نمایش داده نمی شود و تنها با یک پیغام خطا مانند سیگنال وجود ندارد یا سیگنال شناسایی نمی شود مواجه می شویم.

اما همیشه پیغامی روی صفحه نمایش داده نمی شود و در برخی از تلویزیون ها با بروز خطای no signal در ایکس باکس وان تنها با یک صفحه خالی و ثابت مواجه می شویم که در آن هیچ پیغام و اروری نیز دیده نمی شود.

دلایل تصویر ندادن ایکس باکس وان

دلیل این که تصاویر ایکس باکس وان نمایش داده نمی شود را می توان هم به مشکلات نرم افزاری مربوط دانست و هم نقص های سخت افزاری را دلیل بالا نیامدن تصویر ایکس باکس وان در نظر گرفت. مشکلات نرم افزاری در واقع ایراداتی است که در زمان نصب و راه اندازی سیستم عامل کنسول بازی به وجود آمده است.

از جمله مشکلات سخت افزاری که می تواند موجب بالا نیامدن تصویر در ایکس باکس وان شود هم می توان به خرابی و قطع شدن آی سی تصویر ایکس باکس وان اشاره کرد. از طرفی نیز این احتمال وجود دارد که کابل های کنسول بازی به درستی به تلویزیون وصل نشده باشد یا این که اتصالات کابل HDMI مشکل داشته باشد.

ترفندهایی برای رفع مشکل بالا نیامدن تصویر ایکس باکس وان

زمانی که با خطای no signal در ایکس باکس وان مواجه می شویم بسته به این که دلیل بروز این مشکل چیست می توان از یک سری ترفندها و راهکارها برای رفع این مشکل استفاده کرد. برخی از این راه حل ها بسیار ساده و پیش پا افتاده اند. اما گاهی نیز برای رفع مشکل بالا نیامدن تصویر ایکس باکس وان به راه حل های حرفه ای تر و حتی تعمیرات تخصصی ایکس باکس وان احتیاج است. در ادامه به ترتیب این راه حل ها را بررسی می کنیم.

روشن بودن یا نبودن دستگاه را بررسی کنید

ساده ترین دلیل تصویر ندادن ایکس باکس وان روشن نبودن دستگاه است. در صورتی که بی سیم های نمایش دهنده ایکس باکس وان جدا شده باشند قطعا با بالا نیامدن تصویر ایکس باکس وان مواجه می شویم. بنابراین دکمه لوگوی ایکس باکس وان را فشار دهید تا دستگاه روشن شود. خصوصا اگر لوگوی ایکس باکس وان در دستگاه روشن نباشد باید حتما آن را به صورت دستی روشن کنید.

باتری را شارژ کنید

یکی دیگر از ساده ترین دلایل بالا نیامدن تصویر ایکس باکس وان تمام شدن شارژ باتری کنترلر های بی سیم است. بنابراین یک راه حل ساده برای رفع مشکل تصویر ندادن ایکس باکس وان خصوصا در زمانی که کنترل های بی سیم دستگاه روشن نمی شود، شارژ کردن باتری است. البته این امکان وجود دارد که عمر باتری ها تمام شده باشد و به تعویض باتری های دستگاه نیاز باشد.

پورت ها و اتصالات را بررسی کنید

از رایج ترین دلایل بروز خطای no signal در ایکس باکس وان وجود مشکلاتی در اتصالات و کابل های دستگاه، خصوصا اتصال پورت HDMI است. مطمئن شوید که تمامی اتصالات بین کنسول بازی و تلویزیون به درستی متصل شده باشد و تمامی کابل ها به پورت درست متصل شده باشند. همچنین از سالم بودن پورت ها، کابل ها و سیم های کنسول بازی و تلویزیون نیز اطمینان حاصل کنید. هر گونه اختلال در این اتصالات می تواند موجب بالا نیامدن تصویر ایکس باکس وان شود. در مواردی حتی ممکن است به تعمیر پورت ها یا تعویض کابل ها و اتصالات نیاز باشد.

سیستم عامل ایکس باکس وان را مجددا نصب کنید

مشکلات نرم افزاری مورد مهم دیگری است که باید آن را بررسی کرد. در صورت به روز نبودن سیستم عامل یا نصب نبودن درست آن، احتمال بروز خطای no signal در ایکس باکس وان بسیار بالاست. بنابراین شاید بهتر باشد نرم افزار را هم بررسی کرده و در صورت نیاز برای رفع مشکل بالا نیامدن تصویر ایکس باکس وان یک بار مجددا سیستم عامل را نصب و راه اندازی کنید.

تعمیر و تعویض آی سی تصویر Xbox one

یکی از رایج ترین و اصلی ترین دلایل بالا نیامدن تصویر ایکس باکس وان، خرابی آی سی تصویر است. آی سی تصویر در کنسول های بازی به دلایل مختلفی ممکن است خراب شود یا بسوزد. یکی از اصلی ترین دلایل خرابی آی سی تصویر در ایکس باکس وان استفاده کردن از کابل های بی کیفیت و غیر اصلی HDMI است.

از طرفی اگر از تلویزیون هایی با ابعاد بسیار بزرگ تر استفاده کنیم که ولتاژ ورودی از آی سی اچ دی ام آی تغییر کند، احتمال سوختن آی سی تصویر بسیار بالاست. نوسانات برقی نیز می تواند روی آی سی تصویر اثر بگذارد. به هر حال در صورت خرابی این قطعه حساس سخت افزاری بدون شک تصویری نمایش داده نخواهد شد. برای رفع مشکل خطای no signal در ایکس باکس وان در صورتی که مشکل از آی سی تصویر باشد باید با مراجعه به یک مرکز تعمیرات تخصصی کنسول های بازی، آی سی تصویر را تعمیر یا در صورت نیاز تعویض کرد.

تعمیر و تعویض آی سی حساسیت بسیار زیادی دارد. به همین دلیل باید حتما انجام آن را به تعمیرکاران مجرب و مسلط به این دستگاه ها سپرد. مرکز سخت افزار ایران به عنوان یک مرکز تخصصی در زمینه تعمیر ایکس باکس در کرج می تواند خدمات مورد نیاز را به کاربران ارائه دهد.

3/5 (4 امتیاز)