اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

تعمیر برد موبایل در کرج

در ادامه این مقاله با روند تعمیر برد موبایل در کرج آشنا می شوید. البته فرایند تعمیر برد گوشی در همه جا یکسان است و تفاوتی ندارد. همه گوشی های هوشمند دارای یک برد هستند که با تمامی بخش های دستگاه در ارتباط است و به نوعی آنها را کنترل می کند.

خرابی این قطعه مشکلاتی را در عملکرد موبایل ایجاد می کند که از جمله مهم ترین آنها می توان به خاموش شدن ناگهانی گوشی، روشن نشدن و حتی ایراداتی در بخش صدا، تصویر و … اشاره کرد. علت آن است که کانکتور بسیاری از قطعات حساس و مهم موبایل روی برد تعبیه شده است. برای تعمیر برد گوشی در کرج به شکل تخصصی و بازیابی عملکرد دستگاه می توانید از تیم تعمیرات موبایل در کرج کمک بگیرید.

تعمیر برد موبایل در کرج

روند تعمیر برد موبایل در کرج

تکنسین های تعمیر موبایل در مرکز سخت افزار ایران، شعبه کرج، برای تعمیر برد اول مطمئن می شوند که این قطعه آسیب دیده است. به این ترتیب که اطمینان پیدا می کنند قطعاتی همچون باتری، مدار شارژ و … سالم هستند و گوشی ایراد نرم افزاری خاصی ندارد. سپس اجزای برد شامل ترانزیستورها، خازن ها و … را بررسی می کنند تا بدانند که هریک به چه میزان آسیب دیده اند.

مقاومت، خازن و ترانزیستورهای معیوب تعویض می شوند و به این ترتیب برد ترمیم می گردد. البته گاهی نمی توان این اقدامات را انجام داد. یعنی شدت آسیب دیدگی این قطعه به اندازه ای است که به جای تعمیر برد موبایل در کرج، اقدام به تعویض آن می گردد. معمولا وقتی برد گوشی بر اثر نوسان برق یا آبخوردگی می سوزد، نمی توان آن را تعمیر کرد.

هزینه تعمیر برد گوشی در کرج

در مجموع برای تعمیر برد موبایل در کرج، هزینه ای به مراتب کمتر از ترمیم برد در تهران می پردازید. اما برای تعیین قیمت دقیق تر، باید گوشی عیب یابی شود. تعویض برد موبایل در کرج توسط مجرب ترین همکاران ما و با استفاده از قطعات اورجینال و ابزار با کیفیت و پیشرفته انجام می شود. برای این منظور اول درب پشتی گوشی باز شده و بسته به مدل موبایل، باتری از آن خارج می گردد. پس از جدا کردن سیمکارت و حافظه SD (در صورت استفاده) فریم میانی هم جدا می شود.

همچنین باید دوربین و تاچ و ال سی دی هم باز شوند تا امکان دسترسی به برد یا مین برد وجود داشته باشد. بعد از این که تکنسین برد را بررسی کرد، اجزای آسیب دیده آن را تعویض می کند. چنانچه برد سوخته باشد یا خرابی قطعات آن زیاد باشد، باید این قطعه را با یک برد جدید جایگزین کرد. البته برد جدید باید اصل باشد؛ در غیر این صورت نه تنها گوشی تعمیر نمی شود بلکه باید منتظر بروز ایرادات جدی تر در آن باشید.

چگونه بدانیم برد گوشی آسیب دیده است؟

مسئله بسیار مهمی که در مورد تعمیر برد موبایل وجود دارد این است که اگر خرابی این قطعه ادامه دار شود، قطعات دیگر گوشی هم در معرض آسیب دیدگی قرار می گیرند. این یعنی باید بدانید که برد چه موقع نیاز به تعمیر یا تعویض دارد. به عبارت بهتر، باید نشانه ها و علائم خرابی این قطعه را بشناسید تا با ترمیم به موقع، از بروز مشکلات بیشتر در گوشی جلوگیری کنید. خاموش و روشن شدن مداوم گوشی مهم ترین نشانه خرابی برد است.

اگر موبایل شما چند بار در روز خاموش و روشن می شود، بد نیست ضمن مراجعه به نمایندگی مجاز تعمیر موبایل در شاهین ویلا کرج، برد را بررسی کنید. گاهی هنگام روشن کردن موبایل، دستگاه روی لوگو گیر می کند و عملا لود نمی شود. حتی روشن نشدن گوشی هم در صورتی که باتری سالم باشد، می تواند نشان دهنده خرابی یا سوختن برد باشد. البته در هریک از این موارد، باید اول از سالم بودن قطعات دیگری همچون باتری و … مطمئن شد.

 

5/5 (1 امتیاز)