اشتراک گذاری

تعمیر کندانسور یخچال

یکی از بخش های مهم یخچال که در همه مدل ها وجود داشته و عملکرد بسیار مهمی دارد، کندانسور است. کندانسور یا همان رادیاتور، جزء بخش های مکانیکی یخچال است و در چرخه خنک سازی آن دخالت دارد. مرحله اصلی تبدیل گاز به مایع در این قطعه انجام می شود و به همین دلیل نیز از کار افتادن آن، می تواند مشکلات اساسی در سیکل سرمایشی یخچال ایجاد کند. در این صورت، هم مصرف برق یخچال افزایش پیدا می کند و هم احتمال فاسد شدن مواد غذایی وجود دارد.

لازم است بدانید تعمیر کندانسور یخچال توسط تیمی زبده و با تجربه در نمایندگی تعمیرات یخچال مرکز سخت افزار ایران انجام می شود. همکاران ما برای ترمیم این قطعه، تجهیزات و ابزار مورد نیاز را به منزل کاربران انتقال داده و به این ترتیب، تعمیرات یخچال را در محل انجام می دهند. در ادامه مطلب پیش رو، اطلاعات کامل تری در مورد تعمیر کندانسور یخچال به اطلاع شما عزیزان می رسانیم.

5/5 (2 امتیاز)
تعمیر کندانسور یخچال

عملکرد کندانسور در یخچال

رادیاتور یخچال یا همان کندانسور، قطعه بیرونی است و در بخش پشتی این دستگاه به شکل یه سری لوله مارپیچ قابل مشاهده است. گاز مبرد به وسیله کمپرسور یخچال و با فشار زیادی وارد کندانسور می شود و در این بخش، فشار آن کاهش پیدا می کند. در نتیجه این فرایند که کندانس یا چگالی نام دارد، گاز به مایع تبدیل می گردد.

جالب است بدانید که حرارت گاز در رادیاتور، به محیط انتقال داده می شود و به همین دلیل هم کندانسور همیشه گرم است؛ در حدی که حرارت آن به خوبی روی دست احساس می شود. خرابی کندانسور، فرایند تبدیل گاز به مایع را دچار مشکل کرده و به تبع آن، سیکل سرمایشی را به شدت مختل می کند. با تعمیر کندانسور یخچال، مشکل برطرف شده و روند سرمادهی دستگاه از سر گرفته خواهد شد.

مشکلات رایج در تعمیر کندانسور یخچال

از جمله مهم ترین مشکلات رایج در تعمیر کندانسور یخچال ، می توان به کثیف شدن و آلودگی این قطعه اشاره کرد. خب این قطعه در بیرون از دستگاه نصب شده و در معرض آلودگی های مختلف قرار دارد. گرد و خاک، چربی، پرز و … روی لوله ها می نشینند و به مرور زمان، مثل یک عایق دور لوله ها را می گیرند. این مساله، انتقال دمای گاز فرئون به محیط را دچار مشکل کرده و در نهایت، مانع از انجام شدن فرایند چگالی یا کندانس می شود.

دیگر مشکل شناخته شده در تعمیر رادیاتور یخچال ، نشتی این قطعه است. گاهی بخش هایی از کندانسور در اثر ضربه یا عوامل دیگر دچار شکستگی می شوند و گاز به بیرون نشت پیدا می کند. در نتیجه این اتفاق، شاهد بروز ایراداتی جدی در چرخه خنک سازی یخچال خواهیم بود.

علائم خرابی رادیاتور یخچال

کاهش دمای یخچال، اصلی ترین مشخصه خرابی کندانسور است که اگر به آن توجه کنید، می توانید تعمیرات این قطعه را به موقع انجام داده و به این ترتیب، از تشدید مشکلات یخچال خود پیشگیری نمایید. علائم از کار افتادن کندانسور معمولا به شکل های مختلفی بروز پیدا می کنند. گاهی با باز کردن در یخچال، کاهش سرمای آن به وضوح حس می شود و این مساله در حالی است که گاز به تازگی شارژ شده است.

فاسد شدن مواد غذایی هم جزء مواردی است که می تواند علامتی برای خرابی کندانسور در نظر گرفته شود. وقتی عملیات خنک سازی انجام نشود، مواد غذایی نیز سرمای لازم را دریافت نکرده و در نتیجه، به مرور زمان فاسد خواهند شد. در صورت مشاهده ی هریک از موارد ذکر شده، بهتر است راهنمایی های لازم را از تکنسین های تعمیر کندانسور یخچال در مرکز سخت افزار ایران دریافت نمایید.

روش های تعمیر کندانسور یخچال

تمیز کردن رادیاتور به اندازه ای در عملکرد کندانسور تاثیرگذار است که می توان آن را به عنوان یکی از روش های تعمیر کندانسور یخچال معرفی کرد. شما با این کار، تمامی آلودگی های اطراف لوله های رادیاتور را تمیز کرده و شرایطی را ایجاد می کنید که عملیات چگالی گاز به راحتی انجام شود. جاروبرقی بهترین ابزار برای این کار است، البته از سشوار هم برای این منظور استفاده می شود اما باید توجه کنید که حرارت آن خیلی زیاد نشود.

اما اگر کندانسور نشتی داشته باشد، تشخیص محل نشتی و رفع آن کار ساده ای نبوده و باید برای این کار حتما از یک تکنسین مجرب کمک بگیرید. تکنسین تعمیر یخچال در منزل، رادیاتور را به دقت بررسی کرده و ضمن تشخیص محل دقیق نشتی، اقدامات لازم برای برطرف کردن آن را انجام می دهند.

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در کرج ، تعمیر تخصصی کلیه محصولات گروه لوازم خانگی از همه برندها را در صدر فعالیت های خود قرار داده است. این مرکز با به خدمت گرفتن نیروهای خبره و دوره دیده، بخش مهم و راهبردی تعمیرات را به بهترین شکل ممکن هدایت می کند. خدمات و سرویس های متنوعی که در نمایندگی لوازم خانگی به کاربران ارائه می شود، به دلیل برخورداری از سطح کیفی بالا، رضایت کاربران و مراجعه کنندگان را در به دنبال داشته است. شما کاربران گرامی در صورت بروز هرگونه مشکل یا ایرادی در عملکرد یخچال، تلویزیون، مایکروفر، لباسشویی، ظرفشویی و … خود، می توانید روی مهارت و دانش تخصصی همکاران ما در نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی حساب کنید.