اشتراک گذاری

نصب کولر گازی در کرج

با افزایش تدریجی دمای هوا و نزدیک شدن به فصل تابستان، استفاده از کولر گازی نیز رواج پیدا کرده و بسیاری از کاربران، به دنبال فراهم کردن شرایط استفاده از این محصول هستند. نحوه نصب و راه اندازی کولر، تاثیر بسیاری بر روند کاری این دستگاه دارد به گونه ای که در صورت نصب اشتباه، عملکرد کولرگازی نیز عادی نبوده و دچار اختلال خواهد شد. برای این که با چنین مشکلاتی مواجه نشوید، بهتر است فرایند نصب را به کارشناسان تعمیرات کولر گازی واگذار کنید.

نصب کولر گازی در کرج ، توسط تیمی متشکل از سرویس کاران با تجربه و به شکل کاملا حرفه ای انجام می شود. گفتنی است به دلیل استفاده از ابزار و متریال درجه یک، می توانید بیشترین بهره را از کولر خود ببرید. برای آشنایی بیشتر با جزئیات نصب کولرگازی در کرج ، به ادامه مطلب توجه کنید.

نصب کولر گازی در کرج

هزینه نصب کولر گازی در کرج

نصب کولر گازی در کرج یا هر شهر دیگری، هزینه مشخصی دارد. مراحل کاملا مشخص هستند و به ندرت پیش می آید که هزینه اضافه ای به مبلغ نهایی افزوده شود. مدل دستگاه و ظرفیت آن و نیز مواد و تجهیزات مورد نیاز، تعیین کننده قیمت نهایی نصب این دستگاه هستند. مثلا برای نصب کولرهای ایستاده کار بیشتری لازم است و طبیعتا هزینه نهایی هم بیشتر خواهد بود.

نصب و محکم سازی پایه ها، لوله کشی، شارژ گاز، نصب کندانسور، نصب پنل های بیرونی و داخلی و سیم کشی کولر گازی، اقداماتی هستند که برای نصب و راه اندازی کولر گازی انجام می شوند و هریک زمان و حجم کاری مشخصی را می طلبند. کارشناسان نصب کولر گازی در کرج، تلاش می کنند که ضمن ارائه بهترین کیفیت نصب، مناسب ترین هزینه را برای این منظور از مشتریان محترم اخذ کنند.

مراحل نصب و راه اندازی کولر گازی در کرج

  • اولین قدم برای نصب کولر گازی و اسپیلت، نصب یونیت یا پنل داخلی است. این بخش وزن بالایی دارد و روی دیوار نصب می شود. محل نصب و پایه ها باید به گونه ای محکم شوند که قدرت تحمل وزن یونیت را داشته باشند. این بخش باید به دور از تابش مستقیم نور خورشید و منابع حرارتی نصب شود. یونیت داخلی باید حداقل ١۵ سانتی متر فضای باز در بالا و طرفین داشته و در فاصله حدودا 2 متری از سطح زمین قرار بگیرد. پس از اتصال و مجکم سازی پایه ها، یونیت داخلی روی آن سوار می شود تا باقی مراحل قابل اجرا باشند.
  • مرحله بعدی نصب کولرگازی، چک کردن اتصالات است. به این ترتیب که تکنسین نصب کولر گازی در کرج، پوشش پنل را برمیدارد و از اتصال سیم های کابل به پایانه های پیچ و همچنین از تطابق آنها با نمودار یونیت اطمینان حاصل می کند. به این ترتیب مشکلی در زمینه اتصالات و کابل های کولر به وجود نمی آید.
  • پس از پایان مراحل نصب یونیت داخلی کولر گازی، نوبت به نصب یونیت خارجی یا همان کندانسور می رسد. کندانسور باید به دور از مکانهای پر تردد، گرد و خاکی یا گرم نصب شود و دور آن باید حداقل 30 سانتی متر فضای آزاد وجود داشته باشد.
  • سطح زیرین کندانسور باید کاملا صاف بوده و کمی ارتفاع داشته باشد تا برف روی سطح آن قرار نگیرد. نکته بسیاری مهم دیگر که کارشناسان نصب کولر گازی در کرج به آن توجه ویژه دارند، این است که سیم کشی باید کاملا مطابق با دستورالعمل های سازنده انجام شود.
  • آخرین مرحله نصب کولر گازی، شارژ گاز دستگاه است. بیشتر کولر گازی ها و اسپلیت ها با گاز مبردی به نام فریون کار می کنند. جذب و دفع گرما توسط این گاز است که باعث خنک شدن محیط می شود. کولرهای نو فاقد گاز هستند و نصاب باید در پایان نصب پنل ها، گاز لازم را به آنها تزریق کند. برای این منظور، یکی از روش های موجود متناسب با مدل و ظرفیت دستگاه، انتخاب و اجرا می شود.
  • پس از شارژ گاز کولر گازی، دستگاه روشن شده و کیفیت عملکرد آن تست می شود. شارژ گاز کولر گازی در کرج، توسط افراد ماهر و با استفاده از با کیفیت ترین مواد انجام می شود. به این ترتیب می توانید اطمینان داشته باشید که کولر شما بهترین عملکرد را در روزهای گرم ارائه خواهد داد.

راهنمای نصب کولر گازی در کرج

بر اساس نکات و مراحل ذکر شده در راهنمای نصب کولر گازی، مرحله اول این فرایند، نصب پنل داخلی است. لازمه نصب پنل داخلی، نصب پایه روی دیوار و ایمن سازی آن است. همکاران ما در نمایندگی نصب کولر گازی در کرج ، برای ایمن سازی پایه ها از تراز استفاده می کنند و سپس، فاصله ها و شیب لازم برای لوله ها را تخمین می زنند. سپس پنل به دور از منابع حرارتی روی دیوار نصب می گردد. پس از نصب پنل داخلی، واحد و کاور (پوشش) دستگاه برداشته و اتصالات الکتریکی بررسی می شوند.

توجه داشته باشید که اتصالات و کابل ها باید با میزان مصرف دستگاه تطابق داشته باشند. در مرحله بعد، لوله ها وصل می شوند و در نهایت، پنل خارجی نصب می گردد. به گفته کارشناسان تعمیر کولر گازی در کرج، بهترین محل برای نصب پنل بیرونی ، داخل بالکن است. پس از پایان فرایند نصب، شارژ کولر گازی در کرج انجام شده و دستگاه تست می شود. گفتنی است تمامی مراحل نصب کولر گازی در کرج ، به شکل حرفه ای انجام شده و به دلیل تجربه و مهارت بالای تیم اعزامی، هیچ گونه خطا یا اشتباهی در آن رخ نخواهد داد.

برای نصب کولر گازی چه تجهیزاتی لازم است؟

برای نصب کولر باید از ابزار ویژه ای استفاده شود تا این فرایند به بهترین شکل انجام گردد. کیف ابزار، جعبه بکس، آچار فرانسه، سیم چین، انبردست، انبر قفلی، سیم لخت کن و دم باریک، متر، انواع پیچ گوشتی تخت دوسو و چهارسو، خط کش، چکش، سوهان و … بخشی از ابزار آلاتی هستند که نصاب های کولر گازی در مراحل مختلف به آنها نیاز دارند.

مانیفولد سرویس یا گیج فشار، ابزار دیگری است که برای شارژ و تنظیم فشار گاز از آن استفاده می شود. پمپ وکیوم هم برای گرفتن رطوبت لوله ها ضروری است و باید از آن استفاده شود. کارشناسان نصب کولر گازی در کرج، تمام این تجهیزات را با خود به آدرس مورد نظر مشتری می برند تا عملیات نصب بدون کوچک ترین خطا یا کمبود انجام شود.

فیلم آموزش نصب کولر گازی

بدون شک با دیدن فیلم آموزش نصب کولر گازی ، اطلاعات کاربردی تری در خصوص این فرایند و مراحل آن به دست خواهید آورد. همکاران ما در این کلیپ، به شما آموزش خواهند داد که چگونه پنل های داخلی و خارجی را نصب کنید و برای نصب درست لوله ها چه کنید. همچنین با مراحل شارژ کولرگازی در کرج آشنا خواهید شد و به این ترتیب می توانید مراحل نصب را راحت تر انجام دهید.

البته اگر قبلا تجربه انجام این کار را ندارید و یا در اجرای مراحل ذکر شده در ویدئو دچار مشکل شدید، توصیه می کنیم خودتان اقدام به انجام آن نکنید. شما همراهان گرامی می توانید برای این منظور، با مرکز سخت افزار ایران در کرج تماس بگیرید. تیم نصب کولر گازی در کرج با حضور در محل مورد نظر شما، مراحل نصب و راه اندازی را به صورت کامل و بی نقص انجام خواهند داد.

نکات مهم نصب کولر گازی

پیش تر اشاره کردیم که برای راه اندازی درست کولر گازی و عملکرد بی نقص آن، باید نکاتی مورد توجه قرار بگیرند. از جمله نکات مهم در نصب کولر گازی ، محل نصب این دستگاه است. مکان انتخاب شده برای این محصول باید کاملا ایمن بوده و از استحکام کافی برخوردار باشد. نکته بعدی، لزوم گردش هوا در فضای قرارگیری پنل خارجی است؛ اگر در این محل هوا به راحتی جریان نداشته باشد، این احتمال وجود دارد که پنل خارجی درست کار نکرده و فرایند خنک سازی با مشکلات جدی مواجه گردد.

همچنین حتما از کارشناسان نصب کولر گازی در کرج بخواهید که پس از نصب، حتما دستگاه را تست کنند. به این ترتیب، شما مطمئن خواهید شد که صدای غیر عادی در دستگاه وجود ندارد و کولر به خوبی کار می کند.در نهایت این که از عملکرد درست ترموستات هم اطمینان حاصل کنید تا بعدها با مشکلات ناشی از خرابی این قطعه مواجه نشوید.

نمایندگی نصب کولر گازی در کرج

نمایندگی نصب کولر گازی در کرج ، یکی از واحدهای تخصصی در شعبه کرج مرکز سخت افزار ایران است که خدمات و سرویس های مربوط به راه اندازی این محصول را به متقاضیان ارائه می دهد. اگر اخیرا یکی از انواع کولر گازی پرتابل ، ایستاده، اسپلیت، داکت و … را خریداری کرده و قصد نصب و راه اندازی آن را دارید، کافی است با این مجموعه تماس بگیرید. تیم سرویس در محل ، به منزل یا هر مکان دیگری که شما بخواهید اعزام می شوند و اقدامات لازم را انجام می دهند. برای ارتقا سطح کیفی فرایند نصب، همکاران ما برای نصب کولر گازی در کرج از ابزار و مواد مصرفی جدید و با کیفیت استفاده می کنند تا کاربران بتوانند بیشترین بهره را از کولر خود ببرند.

5/5 (1 امتیاز)