اگر اخیرا تصاویر تلویزیون شما به صورت مداوم قطع و وصل می شوند و در حالی که صدا مشکلی ندارد تصویر به نمایش در نمی آید، بک لایت آن دچار ایراد شده است. این قطعه تاثیر بسیاری در نمایش تصویر دارد و در صورت خرابی، اختلالات زیادی را در تصویر تلویزیون ایجاد خواهد کرد. بک لایت چندین لامپ فلورسنت یا ال ای دی دارد که از کار افتادن یا سوختن هر کدام از آنها، کل مدار را معیوب کرده و تصویر را تاریک می کند. این جزء مهم پنل، حساسیت ها و ظرافت هایی دارد و اگر خطایی در روند تعمیر آن اتفاق بیفتد، خسارات جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت.

اگر آسیب دیدگی های بک لایت، پنل را نیز درگیر کند، این احتمال وجود دارد که نیاز به تعویض پنل تلویزیون با صرف هزینه ای قابل توجه داشته باشید. لذا بهتر است تعمیر بک لایت تلویزیون تان را به افرادی محول کنید که از مهارت و تجربه کافی در این زمینه برخوردار هستند. نمایندگی تعمیرات تلویزیون مرکز سخت افزار ایران برای ارائه خدمات کاربردی در این زمینه، در خدمت شما عزیزان خواهند بود. برای آشنایی بیشتر با جزئیات تعمیر بک لایت تلویزیون ، به ادامه مطلب توجه کنید.

تعمیر بک لایت تلویزیون

آموزش تعمیر بک لایت تلویزیون

این شدت آسیب دیدگی است که تعیین می کند بک لایت تلویزیون باید چگونه تعمیر شود. گام اول در تعمیر بک لایت، باز کردن پنل تلویزیون است. طراحی بک لایت به این صورت است که از مجموعه ای لامپ ال ای دی تشکیل شده که به صورت سری، به هم متصل هستند. پیش تر هم اشاره کردیم که از کار افتادن هر کدام از این لامپ ها، زمینه ساز خرابی سایر لامپ ها و در نتیجه، تیره شدن تصویر خواهد شد.

تکنسین های واحد تعمیرات تلویزیون در کرج ، پس از شناسایی لامپ های خراب و نیمه خراب این قطعه، اقدامات لازم برای تنظیم نور مجموعه و سپس اصلاحیه برد پاور را انجام می دهند. پس از انجام این کار، ولتاژ بک لایت تنظیم شده و فشار روی لامپ های کاهش پیدا می کند. به این ترتیب هم بک لایت تعمیر می شود و هم دیگر اثری از خرابی های این قطعه مشاهده نخواهید کرد.

علت سوختن بک لایت تلویزیون چیست؟

سوختن بک لایت یا از کار افتادن این قطعه، مشکلی است که کارکرد بک لایت و به تبع آن پنل را مختل می کند. به نظر شما دلیل سوختن بک لایت چیست؟ اولین مساله ای که کارشناسان تعمیر بک لایت تلویزیون به آن اشاره می کنند، استفاده از لامپ های بی کیفیت است. یعنی یا تلویزیون اصل نیست و یا در تعمیرات قبلی، لامپ های بی کیفیت و غیر اورجینال در آن نصب شده اند.

بالا بودن ولتاژ بایاس لامپ ها در چند ثانیه ابتدایی روشن شدن تلویزیون در این حالت موجب آسیب دیدگی بک لایت خواهد شد.همچنین اگر لامپ ها از شاسی اصلی جدا شوند، بک لایت آسیب دیده و نیاز به تعمیر یا تعویض خواهد داشت. استفاده از بالا ترین میزان نور بک لایت در منوی تنظیمات نیز دلیل دیگری است که موجب سوختن این قطعه شده و تعمیر بک لایت تلویزیون را ضروری می کند.

چگونه بدانیم بک لایت تلویزیون نیاز به تعمیر دارد؟

شما به عنوان یک کاربر، باید با علائم خرابی بک لایت تلویزیون خود آشنا باشید تا بتوانید با تعمیر به موقع، از تعویض این قطعه و هزینه های آن جلوگیری کنید. اصلی ترین مشخصه خرابی این قطعه این است که تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد. در این حالت وقتی تلویزیون را روشن می کنید، لوگوی دستگاه نمایش داده می شود، اما تصویر به سرعت قطع می شود. این اتفاق در حالی می افتد که اگر نور محیط را کم کرده و با یک وسیله روشنائی مثل چراغ قوه به صفحه تلویزیون نور بتابانید، تصویر بسیار کم رنگی را مشاهده خواهید کرد.

در این حالت اگر دکمه منو را فشار دهید، تشخیص تصویر برای شما راحت تر خواهد شد. باید به این نکته توجه داشته باشید که طولانی شدن مشکلات بک لایت اصلا اتفاق خوبی نیست و ممکن است به پنل نیز آسیب برساند. لذا در صورت مشاهده نشانه و علامت ذکر شده، هرچه سریع تر اقدام به تعمیر بک لایت تلویزیون خود در نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی کرج نمایید.

مرکز تخصصی تعمیرات تلویزیون در کرج

مرکز تخصصی تعمیرات تلویزیون در کرج ، عنوان یکی از بخش های تخصصی و حرفه ای شعبه کرج مرکز سخت افزار ایران است که به صورت ویژه در زمینه ی بررسی و رفع مشکلات انواع مدل های این محصول فعالیت می کند. در راستای ارتقا سطح کیفی خدمات و به دنبال آن، جلب رضایت کاربران، تعمیرکاران فعال در این مجموعه، با دقت و حساسیت از بین مجرب ترین کارشناسان حوزه ی تعمیر لوازم خانگی انتخاب شده اند.

همچنین مدیریت نمایندگی تعمیرات تلویزیون در کرج، حساسیت ویژه ای در بخش تجهیزات به خرج داده و کلیه ی واحدها را به پیشرفته ترین ابزار و دستگاه های تعمیراتی روز دنیا مجهز نموده است. لازم به ذکر است که تکریم مشتری در این مرکز از اهمیت بالایی برخوردار بوده و در همین راستا نیز سرویس های متنوعی به کاربران ارائه می گردد.

مطالب مرتبط
فهرست