اشتراک گذاری

تعمیر پمپ تخلیه ظرفشویی

ماشین های ظرفشویی در طول سالهای اخیر، پیشرفت های چشمگیری داشته اند و به تکنولوژی های جدیدی مجهز شده اند. این مساله در کنار افزایش مشغله های زندگی روزمره موجب شده استفاده از ظرفشویی در بین کاربران بیش از پیش رواج پیدا کند. در این میان، مشکلاتی که در فرایند کاری محصول مورد بحث ایجاد می گردد، همواره دغدغه کاربران این محصول بوده است. پمپ تخلیه یکی از قطعات مهم ظرفشویی و لباسشویی است که متناسب با نامش، وظیفه تخلیه آب این دستگاه را بر عهده دارد. خرتبی این قطعه، آب حاصل از شست و شو را از دستگاه خارج نمی کند و به این ترتیب، موجب بروز مشکلات جدی و دردسرساز برای کاربران خواهد شد.

از این رو لازم است اطلاعات کاملی در خصوص این قطعه و عملکرد آن داشته و در اسرع وقت اقدام به ترمیم آن نمایید. تکنسین های نمایندگی تعمیر ظرفشویی در کرج، با تخصص و مهارت بالای خود و با استفاده از تجهیزات پیشرفته، موثرترین اقدامات ترمیمی را برای رفع ایرادهای این قطعه انجام خواهند داد. ضمن این که در ادامه این مطلب، شما همراهان گرامی را با نکاتی پیرامون تعمیر پمپ تخلیه ظرفشویی آشنا خواهیم نمود.

5/5 (1 امتیاز)
تعمیر پمپ تخلیه ظرفشویی

عملکرد پمپ تخلیه در ماشین ظرفشویی

شاید برایتان جالب باشد بدانید که پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی، آب آلوده حاصل از شستشوی ظروف را تخلیه کرده و به این ترتیب به دستگاه کمک می کند که عملکرد بهتری داشته باشد. این بخش جزء قطعات بسیار مهم و حیاتی ظرفشویی به شمار می رود و در صورت خرابی، زمینه بروز مشکلات مختلفی را در این دستگاه فراهم می نماید. تصور کنید که آب در دستگاه مانده و تخلیه نشود؛ در این صورت، باید خودتان دست به کار شده و آب را تخلیه کنید که این کار دردسرهای بسیاری برایتان به همراه خواهد داشت. تعمیر پمپ تخلیه ظرفشویی از این جهت اهمیت دارد که تداوم خرابی این قطعه، مشکلاتی را در سایر بخش های دستگاه ایجاد خواهد کرد.

نکته ای که در این مورد وجود دارد این است که تعمیر قطعه مورد بحث در اغلب موارد امکان پذیر نبوده و نیاز به تعویض این بخش می باشد. حال باید به این مساله اشاره کنیم که برای تعویض این قطعه مهم و حساس باید حتما از کارشناسان مجرب حوزه تعمیرات لوازم خانگی کمک بگیرید. بروز هرگونه خطا در روند تعویض پمپ ظرفشویی ، آسیب های جدی را به این دستگاه وارد می کند که ممکن است جبران ناپذیر باشند. همکاران ما در نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی مرکز سخت افزار ایران در کرج، ارائه خدمات مربوطه به شما عزیزان را در بالاترین سطح کیفی و تخصصی انجام می دهند.

علائم خرابی پمپ تخلیه ظرفشویی

خراب شدن پمپ ظرف شویی علائمی دارد که کاربران باید اطلاعات جامعی در مورد آنها داشته باشند. یکی از مهم ترین علائم خرابی این قطعه ، روشن نشدن دستگاه است. همچنین ممکن است برنامه ظرفشویی در حین کار و به صورت ناگهانی متوقف شود. در این صورت باید بدانید که به احتمال زیاد پمپ تخلیه دستگاه دچار مشکل شده و نیاز به تعویض دارد.

باید بدانید که خرابی پمپ باعث می شود عمل تخلیه به درستی انجام نشده و ظرفشویی دچار نشتی آب شود. بنابراین یکی دیگر از علائم و نشانه های خرابی پمپ ظرفشویی، می تواند نشت آب از این دستگاه باشد. فرایند تعمیر پمپ تخلیه ظرفشویی باید در اسرع وقت انجام شود تا از بروز مشکلات دیگر در این دستگاه پیشگیری به عمل آید.

روش های تعمیر پمپ تخلیه ظرفشویی

همانطور که در بخش های قبل اشاره کردیم، ساختار پمپ ماشین ظرفشویی به گونه ای است که در بیشتر موارد امکان تعمیر نداشته و نیاز به تعویض دارد. تعویض پمپ ماشین ظرفشویی فرایندی است که نیاز به دقت و مهارت بسیار بالایی داد. اگر این کار به درستی انجام نشود، این احتمال وجود دارد که دستگاه با مشکلات جدی تری مواجه گردد. برای انجام این کار باید اول دستگاه را از برق کشیده و مطمئن شوید که الکتریسیته ساکن در آن وجود ندارد. سپس باید با استفاده از یک پیچ گوشتی، قاب های ماشین را باز کرده تا به قسمت موتور و پمپ دسترسی پیدا کنید.

در مرحله بعد نیاز به آزاد کردن پمپ ها می باشد. با استفاده از یک پیچ گوشتی می توانید این کار را انجام دهید. سپس پمپ جدید را جایگزین کرده و اتصالات آن را محکم کنید. در نهایت دستگاه را ببندید و آن را روشن نمایید. البته این کار به همین راحتی هم نیست و شما حتما باید از یک تکنسین مجرب کمک بگیرید. متخصصین ما در نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در کرج ، اقدامات لازم برای تعویض و تعمیر پمپ تخلیه ظرفشویی را به بهترین شکل انجام می دهند.

مرکز سخت افزار ایران در کرج

مرکز سخت افزار ایران در کرج، به عنوان یک دپارتمان تخصصی، نیازهای کاربران استان البرز در حوزه انواع محصولات الکترونیک را به خوبی بررسی و شناسایی نموده است. این مرکز با راه اندازی پارت هایی مجزا برای هر گروه از محصولات، گامی موثر در زمینه ارائه خدمات مطلوب تر به کاربران برداشته است. در راستای تحقق مهم ترین شعار این مجموعه یعنی مشتری مداری، کارکنان از میان مجرب ترین افراد انتخاب شده اند تا بتوانند خدمات تخصصی تری را به کاربران و مراجعین ارائه نمایند.

شما در دپارتمان مرکز سخت افزار ایران، شاهد وجود پیشرفته ترین ابزار و تجهیزات تعمیراتی هستید که از آنها برای ارتقا سطح کیفی سرویس های ترمیمی استفاده می شود. توجه به دو رکن اساسی تعمیر یعنی نیروی متخصص و ابزار کار آمد، موجب شده که تقریبا همه مشکلات دستگاه های الکترونیک در مرکز سخت افزار ایران در کرج قابل حل بوده و کاربران از این بابت اطمینان کامل داشته باشند.