اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

تعمیر پنل تلویزیون

آیا می دانستید که صفحه نمایش تلویزیون یا همان پنل، بیش از 70 درصد قیمت تلویزیون را به خود اختصاص داده است؟ این قطعه مهم ترین بخش تلویزیون است که تصویر در آن شکل گرفته و به نمایش در می آید. خرابی و از کار افتادن پنل، هزینه سنگینی روی دست شما خواهد گذاشت و به همین دلیل هم باید تا حد امکان از آسیب دیدگی این قطعه جلوگیری کنید. اگر با علائم و نشانه های خرابی این قطعه و مشکلات آن آشنایی کافی داشته باشید، خواهید توانست به موقع آن را تعمیر کرده و از هزینه های سنگین تر معاف شوید.

تجربه تکنسین های تعمیر تلویزیون در نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی به کمک ما آمده تا اطلاعات مفیدی در خصوص تعمیر پنل تلویزیون را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. اطلاع از این نکات به شما کمک می کند که هزینه کمتری بابت خرابی احتمالی پنل پرداخته و حتی از این اتفاق جلوگیری کنید. چنانچه هرگونه ایرادی در عملکرد پنل تلویزیون تان مشاهده کردید، کافی است با تیم کارشناسی نمایندگی تعمیرات تلویزیون در کرج تماس بگیرید. همکاران ما این قطعه را به بهترین شکل ترمیم خواهند کرد.

5/5 (2 امتیاز)
تعمیر پنل تلویزیون

چه مشکلاتی تعمیر پنل تلویزیون را ضروری می کنند؟

اگرچه تعمیر و تعویض پنل تلویزیون هزینه بالایی دارد، اما خوشبختانه ساختار این قطعه به گونه ای است که خیلی راحت می توانید مشکلات و ایرادهای آن را تشخیص دهید. یکی از مشکلاتی که تعمیر پنل تلویزیون را ضروری کرده و جزء علائم اصلی خرابی این قطعه به شمار می رود، تاریکی و کم نور شدن همه یا بخشی از تصویر هست. البته نمایش خطوط عمودی در تصویر، به‌ هم‌ ریختگی رنگها، عدم نمایش تصاویر، کند شدن تصویر تلویزیون و روشن شدن چراغ چشمک زن نیز سایر مواردی هستند که بروز آنها ناشی از خرابی یا از کار افتادن پنل می باشد.

در صورت مشاهده ی هر یم از این مشکلات در تلویزیون خود، مساله را جدی گرفته و هرچه سریع تر، برای بررسی و تعمیر تخصصی این دستگاه اقدام کنید. تیم تعمیرات تلویزیون در محل مرکز سخت افزار ایران، به شما کمک خواهند کرد که با ترمیم به موقع این قطعه، از هزینه های تعویض آن معاف شوید.

مشکلات رایج پنل تلویزیون

پیکسل سوختگی

یکی از مشکلات رایج پنل تلویزیون، سوختن پیکسل هاست. در صورت سوختن یا خرابی پیکسل ها، اطلاعاتی که باید به‌ وسیله فلت های پنل پردازش شوند، قطع شده و پیکسل‌های آن خط تصویری، درست کار نمی‌ کنند یا می سوزند. در نتیجه آی سی پردازشگر که روی فلت قرار دارد نیز قطع شده و گرافیت اتصال در روی شیشه پنل نیز قطع می شود.

معمولا این حالت تحت عنوان پیکسل سوختگی شناخته می شود و تعمیر پنل تلویزیون را ضروری می سازد. تکنسین های تعمیر تلویزیون در کرج، تلاش می کنند که پیکسل های آسیب دیده را ترمیم کنند. اگر امکان این کار وجود نداشته باشد، تعویض پنل تلویزیون با استفاده از قطعه اورجینال انجام می شود.

خرابی بک لایت تلویزیون

بک لایت جزئی از پنل است که اگر ایراد داشته باشد، مانع از تامین نور مورد نیاز برای نمایش تصاویر می شود. این قطعه در تلویزیون های ال سی دی، دارای چندین لامپ فلورسنت است و در تلویزیون های LED هم از لامپ های ال ای دی تشکیل شده است. اگر در نحوه ی برخورد TFT ها به صفحه ‌نمایش مشکلی ایجاد شود، عملکرد بک لایت به شدت مختل شده و به دنبال آن، تصویر تاریک یا کم نور می شود.

برای تعمیر پنل تلویزیون در این شرایط، بک لایت را تعویض و یا در صورت امکان، ترمیم می کنند. البته تعویض بک لایت تلویزیون حساسیت فوق العاده بالایی دارد و با ریسک همراه است. به همین دلیل هم برخی از تعمیرکاران از تعویض آن امتناع کرده و به طور کلی پنل را تعویض می کنند.

خرابی  Liquid پنل تلویزیون

یکی دیگر از مشکلاتی که تنها با تعمیر پنل تلویزیون برطرف می شود، خرابی و از کار افتادن بخشی به نام لیکوئید است. Liquid  اولین لایه پنل است که تصویر در آن شکل می گیرد و ارتباط مستقیم با رنگ تصاویر دارد.

اگر این قطعه از کار افتاده یا خراب شود، مشکلات عدیده ای در رنگ تلویزیون ایجاد می شود. معمولا خرابی لیکوئید به گونه jاست که مانع از ترمیم پنل شده و تعویض این قطعه را ضروری می سازد.

آب خوردگی پنل تلویزیون

آب خوردگی پنل به حالتی اطلاق می شود که مایع از قسمت پایین پنل وارد دستگاه شده و به دلیل قرار گرفتن فلت های منتقل‌ کننده اطلاعات تصویر در زیر پنل، باعث اتصال پین‌ های مختلف این فلت ها به هم می ‌شود. در این صورت جرقه هایی در مدار ایجاد می شوند که در نهایت، فلت ها را می سوزانند.

معمولا این اتفاق وقتی می افتد که کاربر مایع پاک کننده را روی سطح صفحه نمایش اسپری می کند. شما باید این مایع را روی یک دستمال تمیز و نرم اسپری کرده و سپس صفحه نمایش را با استفاده از آن دستمال تمیز کنید. تعمیر پنل تلویزیون در صورت آبخوردگی این قطعه امکان پذیر نیست و تنها راه حل، تعویض پنل است.

چرا پنل تلویزیون از کار می افتد؟

اولین گام در تعمیر پنل تلویزیون ، شناخت دلایل خرابی این قطعه است. به طور کلی باید گفت که پنل قطعه حساسی است و عوامل متعددی در خرابی آن تاثیر گذار هستند. یکی از اصلی ترین دلایل از کار افتادن این قطعه، آبخوردگی پنل است. وقتی شما مایع پاک کننده را به صورت مستقیم به سطح پنل اسپری می کنید، مایع مورد نظر از پایین پنل وارد دستگاه می شود. با توجه به این که فلت های منتقل کننده ی اطلاعات تصویر در زیر پنل قرار دارند، مایع به این بخش نفوذ کرده و در نتیجه، شاهد اتصال پین ها خواهیم بود.

سوختن پیکسل ها هم به عنوان یکی دیگر از یکی از مهم ترین دلایل از کار افتادن این قطعه شناخته می شود. در این حالت، به دلیل ایجاد مشکل در هریک از ساب پیکسل ها و یا ترانزیستور، پیکسل خاموش شده و اصطلاحا می سوزد. موارد دیگری همچون خرابی لیکوئید و بک لایت تلویزیون نیز در بروز مشکل در عملکرد پنل تاثیرگذار هستند. نکته ای که باید بدانید این است که تعمیر پنل تلویزیون در بیشتر این موارد امکان پذیر نبوده و نیاز به تعویض این قطعه می باشد.

روش های تعمیر پنل تلویزیون

در بخش قبلی اشاره کردیم که بیشتر اوقات، امکان تعمیر پنل تلویزیون وجود ندارد. به نظر شما چاره چیست؟ باید بدانید که اصلی ترین روش تعمیر این قطعه، تعویض آن با یک پنل جدید است. در واقع حساسیت ها و ظرافت های منحصر بفرد این قطعه موجب شده که اکثر تعمیرکاران از باز کردن و تعمیر آن سر باز زنند. اما این همه ماجرا نیست؛ از آنجا که پنل قطعه ای بسیار گران قیمت است، تعویض آن هزینه زیادی را به همراه خواهد داشت.

یعنی شما باید هزینه یک پنل جدید به علاوه هزینه تعمیرات را با هم بپردازید. بنابراین، معمولا توصیه می شود که در صورت از کار افتادن پنل، یک تلویزیون جدید خریداری کنید. البته همکاران ما در مرکز سخت افزار ایران در کرج ، نهایت تلاش خود را می کنند که این قطعه را ترمیم نمایند. اما گاهی شدت آسیب دیدگی بسیار بالا است و عملا چاره ای جز خرید یک تلویزیون جدید وجود نخواهد داشت.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون در کرج

نمایندگی تعمیر تلویزیون در کرج ، بررسی و تعمیر انواع مدل های تلویزیون را در شرایطی ویژه و تخصصی انجام می دهد. به این ترتیب که با اختصاص واحدی مجزا برای این کار و تجهیز آن به دستگاه ها و ابزار آلات پیشرفته تعمیری، تمرکز کار تعمیرکاران را افزایش داده و روند ترمیم را تسهیل نموده است.

به دلیل حساسیت های بالای قطعات این محصول، تیمی از مجرب ترین تعمیرکاران بر مراحل کار نظارت داشته و از بروز هرگونه خطا در اجرای این مراحل جلوگیری می کنند. به این ترتیب شما کاربران گرامی ساکن استان البرز می توانید از تعمیر انواع مدل های تلویزیون سونی، سامسونگ، ال جی، شارپ، توشیبا، پاناسونیک و … خود در نمایندگی تعمیرات تلویزیون در کرج اطمینان کامل داشته باشید.