اشتراک گذاری

تعمیر فن کولر گازی

کولرگازی، از چند قطعه اصلی و چندین قطعه فرعی تشکیل شده که هریک به نوعی در کیفیت کاری دستگاه تاثیرگذار هستند. یکی از این قطعات،  فن است که دمای دستگاه را به حالت تعادل رسانده و به هرچه بهتر شدن فرایند خنک سازی کمک می کند. خرابی فن می تواند مشکلات متعددی را در دستگاه ایجاد کرده و روند کاری کولر را مختل نماید. به همین دلیل در تعمیرات کولر گازی به فن و موتور فن توجه ویژه ای می شود.

توجه داشته باشید که تعمیرات فن به شکل صحیح و بی نقص، منوط به شناختن بخش های مختلف این قطعه و فرایند کاری هریک از آنها می باشد. در ادامه این مطلب، نکاتی را در مورد مشکلات ناشی از خرابی فن کولر گازی به شما عزیزان ارائه داده و شما را با روش های تعمیر این قطعه آشنا خواهیم نمود. در صورت نیاز، می توانید خدمات تخصصی تعمیر فن را از نمایندگی تعمیرات کولر در مرکز سخت افزار کرج دریافت نمایید.

5/5 (2 امتیاز)
تعمیر فن کولر گازی

مشکلات رایج فن کولر گازی

ساختار فن و نوع عملکردی که در کولرگازی دارد، این قطعه را مستعد آسیب دیدگی هایی کرده است. کار نکردن فن، مهم ترین مساله ای است که در تعمیر فن کولر گازی مورد توجه قرار می گیرد. این مشکل ممکن است در اثر خرابی و یا حتی سوختن موتور فن به وجود بیاید. سوختن فن یا موتور آن، مشکلی بسیار جدی بوده و تعمیرات فن در این شرایط، نیاز به مهارت و تخصص بالایی داشته و باید در مراکز تخصصی و مجهز انجام گردد.

گاهی هم فن کار می کند، اما به صورت کامل و درست عمل نمی کند  و نتیجتا، فرایند خنک سازی و پرتاب باد دستگاه را مختل می کند. آنچه اهمیت دارد این است که به محض مشاهده مشکل در کارکرد فن کولر گازی ، مراتب را به یکی از کارشناسان ما در نمایندگی تعمیر لوازم خانگی مرکز سخت افزار ایران کرج گزارش داده و به دنبال ترمیم یا تعویض این قطعه باشید.

4 دلیل عدم کارکرد فن در کولر گازی

موارد متعددی می تواند منجر به از کار افتادن فن کولرگازی و عملکرد ناقص این قطعه شود. برخی از مهم ترین دلایل خرابی و از کار افتادن این قطعه عبارتند از:

از کار افتادن شفت بیرونی و داخلی موتور فن

موتور فن کولرهای گازی، یک محور دارد که دارای دو تیغه در طرفین می باشد. این دو تیغه از یک طرف هوا را به داخل کویل ها می کشند و از طرف دیگر هوای گرم را خارج می کنند. اگر هریک از این محورها که به یاتاقان نیز شهرت دارند، شل شده و یا بسوزند، فن به شدت دچار مشکل خواهد شد. در این حالت، فن از کار می افتد و کارکرد عادی خود را از دست می دهد و تنها با تعمیر یا تعویض شفت و یاتاقان می توان عملکرد این قطعه را به حالت عادی باز گرداند.

نیم سوز شدن رله برد

نیم سوز شدن رله برد نیز جزء دلایلی است که در تعمیر فن کولرگازی مورد توجه قرار می گیرد. تامین ولتاژ مورد نیاز برای کار کولر بر عهده رله برد است و فن نیز یکی از بخش هایی است که ولتاژ مورد نیازش را از رله برد می گیرد. نیم سوز شدن یا درست کار نکردن این قطعه، موجب از کار افتادن فن خواهد شد. با تعویض برد الکتریکی کولر گازی می توان مشکل فن کولر مورد نظر را در این شرایط برطرف نمود.

خرابی سنسور کنترل دما

کولر گازی قطعه به نام سنسور کنترل دما دارد که به شدت روی فن و عملکرد آن تاثیر می گذارد. معیوب شدن این قطعه الکتریکی باعث می شود که علی رغم کار کردن موتور فن، خود فن هیچ فعالیتی نداشته باشد. با تعمیر سنسور کنترل دما می توان مشکل را برطرف کرده و تعمیر فن کولرگازی را انجام داد.

خرابی موتور فن

گاهی تنها دلیل درست کار نکردن فن کولرگازی ، خرابی موتور این دستگاه است. موتور قطعه ای به نان بلبرینگ دارد که در صورت فرسودگی یا از بین رفتن، موتور فن را معیوب کرده و آن را از کار خواهد انداخت. تعویض موتور فن، بهترین راه حل در این شرایط است.

نمایندگی تعمیرات کولر گازی در کرج

نمایندگی تعمیرات کولرگازی در مرکز سخت افزار ایران کرج ، با این هدف راه اندازی شده که کاربران محترم بتوانند با کیفیت ترین سرویس ها را در زمینه ی ترمیم و تعویض بخش های مختلف این محصول دریافت نمایند. همکاران متخصص و مجرب ما در این مرکز، از ابزارآلاتی استفاده می کنند که از بین پیشرفته ترین نمونه های روز دنیا انتخاب شده اند. به همین دلیل نیز کاربران می توانند اطمینان داشته باشند که کولر مورد نظرشان به تخصصی ترین شکل ممکن ترمیم خواهد شد.

ما در تلاشیم که ضمن ارتقا سطح کیفی خدمات در حوزه های ذکر شده و جلب رضایت کاربران گرامی، این عزیزان را از مراجعه به چندین مرکز خدماتی بی نیاز ساخته و نیازهای آنها در کلیه ی زمینه های مرتبط با انواع کولر گازی و اسپلیت را به نحو احسن برطرف نماییم. گفتنی است نمایندگی تعمیرات کولر گازی در کرج ، خدمات خود را به صورت سرویس در محل نیز ارائه داده و موجبات راحتی هرچه بیشتر کاربران را فراهم نموده است.