اشتراک گذاری

تعمیر برد الکتریکی کولر گازی

تعمیر برد الکتریکی کولر گازی از خدمات تعمیراتی مفیدی است که در حوزه تعمیرات کولر گازی توسط این واحد تعمیراتی ارائه می شود. تعمیر برد حساسیت ها و پیچیدگی های بسیاری دارد. برد قطعه بسیار مهم و حیاتی در کولرگازی است و بسیاری از وظایف کولر گازی را بر عهده دارد. از جمله این وظایف باید به خاموش و روشن کردن موتور، کمپرسور، فن داخلی، فن بیرونی و تغییر حالت سرمایش و گرمایش کولر گازی اشاره کرد. این وظایف مشخص می کنند که تعمیر برد الکتریکی کولر گازی چه قدر مهم و حیاتی است.

برای تعمیر برد الکتریکی کولر گازی بهتر است که قبل از جدایی برد از دستگاه، جریان برق را کنترل کنید و اگر نیاز و ضروری بود، برد الکتریکی را باز کنید. عیب یابی صحیح و کارشناسانه برای تعمیر است. معمولا به دلیل انحصاری بودن ساختار برد الکتریکی تعمیر این قطعه با محدودیت هایی روبه رو است؛ بیشتر تعمیرکاران در این شرایط از یک برد همه کاره کولر گازی استفاده می کنند. این برد خالی از مشکل نیست، اما در شرایط کلی تمام وظایف کولر گازی را به صورت نرمال انجام می دهد.

تعمیر برد الکتریکی کولر گازی

وظایف برد الکتریکی کولر گازی

برد الکتریکی در حقیقت مغز کولر گازی است. بعضی از مدل های کولر گازی دو برد دارند؛ برد داخلی کولر و برد بیرونی کولر. استفاده از دو برد الکتریکی در یک دستگاه احتمال خرابی را بالا می برد. این مسئله یکی از نقاط ضعف کولر های گازی چند پنله است. در صورت خرابی برد بیرونی کولر گازی، همه پنل های دستگاه کارایی خود را از دست می دهند. به همین جهت است که تعمیر برد الکتریکی کولر گازی اهمیت بسیار زیادی دارد.

خاموش و روشن کردن کولر گازی، استارت کمپرسور کولر گازی، روشن و خاموش کردن فن بیرونی کولر، روشن و خاموش کردن فن داخلی کولر گازی و تغییر فصل کولر گازی مجموعه ای از وظایف برد الکتریکی کولر گازی است. این وظایف به خوبی مشخص می کنند که تعمیر برد الکتریکی کولرگازی ضرورت بسیار بالایی دارد.

دلایل خرابی برد الکتریکی کولر گازی

 • اتصال غلط سیم های رابط کندانسور و پنل
 • عدم سرویس به موقع و آمپر کشیدن کولر گازی

اگر برد کولر گازی خراب شود، چه مشکلاتی پیش می آید؟

 • کولر گازی روشن نمی شود.
 • موتور فن کولر گازی روشن می شود، اما کمپرسور راه نمی افتد.
 • وقتی کلید فن را روی تمام حالت ها قرار می دهیم، فن روشن نمی شود(کمپرسور عمل می کند).
 • حتی وقتی کمپرسور و فن کولر گازی هر دو در حال کارند، خنک کنندگی کولر بسیار کم است.
 • زمانی که کمپرسور و فن کولر گازی هر دو در حال کارند، بعد از مدتی هر دو خاموش می شوند.
 • سرمای کولر بیش از حد زیاد است و کولر گازی با وجود کار مداوم اتومات نمی کند.
 • با قرار دادن کلید قدرت کولر بر حالت ON فیوز مخصوص کولر گازی یا فیوز ساختمان قطع می شود.
 • با روشن کردن موتور فن یا کمپرسور در کولر گازی اتصال کوتاه رخ می دهد.
 • بادی که از کولر گازی خارج می شود گرم می شود.
 • بخش تنظیم جهت باد کولر گازی خراب می شود.

مرکز سخت افزار ایران

مرکز سخت افزار ایران درگاهی امن و مورد اعتماد است که در حوزه فروش و تعمیرات محصولات الکترونیکی و مکانیکی فعالیت می کند. این مرکز با نیازسنجی دقیقی که از کاربران خود انجام داده است، به خوبی توانسته خلاء های موجود در حوزه فروش و تعمیرات تجهیزات الکترونیکی و هوشمند را پر کند. مرکز سخت افزار ایران صفر تا صد خدمات خود را همراه با ضمانت نامه های معتبر ارائه می دهد. این مرکز دارای یک شعبه مرکزی در منطقه ستارخان تهران و پنج شعبه در میرداماد، پیروزی، سعادت آباد، رسالت و ولیعصر و یک شعبه نیز در استان البرز است. کاربران می توانند با توجه به محل سکونت خود از هر یک از این شعب تقاضای کمک کنند.