اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

تعمیر اواپراتور یخچال در کرج

تا بحال با مشکل کاهش سرما و یا سرما نداشتن در یخچال خود مواجه شده اید؟ آیا می دانید این مشکل ناشی از چیست؟ تیم تعمیرات لوازم خانگی در کرج پاسخ شما را خواهند داد. شاید نام اواپراتور را از تعمیرکاران و سرویس کاران یخچال شنیده باشید. این قطعه یکی از اجزای بسیاری مهم یخچال و فریزر است که به صورت مستقیم در چرخه تبرید دستگاه نقش دارد. تعمیر اواپراتور یخچال در درجه اول نیاز مستلزم شناخت کامل این قطعه می باشد. یعنی تعمیرکار باید به خوبی اجزای اواپراتور را بشناسد و تسلط کافی بر نحوه کار آن داشته باشد.

برای این که از تعمیر بی نقص این قطعه مطمئن شوید، می توانید از کادر فنی تعمیر یخچال در کرج کمک بگیرید. همکاران ما اواپراتور را به خوبی مورد بررسی قرار داده و اقدامات لازم را برای ترمیم آن انجام می دهند. این اقدامات ممکن است شامل تعمیر و یا تعویض اواپراتور شود. در ادامه مطلب، شما را با مراحل و جزئیات تعمیر اواپراتور یخچال در کرج آشنا خواهیم کرد.

5/5 (1 امتیاز)
تعمیر اواپراتور یخچال در کرج

نحوه تعمیر اواپراتور یخچال در کرج

اواپراتور به نحوی با بیشتر بخش ها و قطعات یخچال در ارتباط است و به همین دلیل هم تداوم خرابی و عدم تعمیر آن می تواند روی سایر بخش های دستگاه تاثیر منفی بگذارد. شما به راحتی می توانید زمان تعمیر اواپراتور یخچال در کرج را تشخیص داده و با ترمیم آن، از مشکلات بعدی جلوگیری نمایید. پیش تر عنوان کردیم که این قطعه در سیکل سرمایش یخچال تاثیر دارد؛

بنابراین با توجه به روند کار این بخش، می توان متوجه ایرادات آن شد. در واقع باید گفت که اصلی ترین نشانه خرابی یا از کار افتادن اواپراتور یخچال ، سرد نکردن یخچال یا کاهش سرمای آن می باشد. البته کاهش سرمای یخچال ممکن است دلایل دیگری هم داشته باشد؛ اما بدون شک اواپراتور هم در این زمینه نقش دارد. آنچه اهمیت دارد این است که در این شرایط، اواپراتور به سرعت بررسی شده و اقدامات تعمیری لازم برای رفع مشکل این قطعه انجام گردد.

اواپراتور یخچال چیست؟

اواپراتور یک مجموعه لوله پیچ در پیچ است که گاز یخچال را از حالت مایع به بخار تبدیل می کند. اواپراتور یا تبخیر کننده، در اشکال و اندازه های مختلفی تولید شده و متناسب با اندازه و سایز یخچال فریزر و ساید بای ساید های نوفراست، در آنها تعبیه شده است. روند کار این قطعه به گونه ای است که گاز مبرد یخچال، پس از تبدیل شدن به مایع، از طریق لوله مویی وارد آن می شود.

سپس این مایع به بخار تبدیل شده و پس از این که فشار آن کاهش یافت، فرایند خنک سازی را انجام می دهد. نکته ای که در تعمیر اواپراتور یخچال در کرج وجود دارد این است که تعمیرات این قطعه بر حسب نوع و مدل آن متفاوت بوده و شرایط خاص خود را دارد. در واقع، تعمیرات هریک از مدل های صفحه ای، قفسه ای، لوله ای، رادیاتوری و پره دار اواپراتور به ویژه در ریزه کاری ها، متفاوت است و تعمیرکار باید از این تفاوت ها به خوبی اطلاع داشته و آنها را رعایت کند.

تعمیرات اواپراتور یخچال در کرج

از کار افتادن اواپراتور یخچال، علاوه بر کاهش سرما، ممکن است هزینه های برق را نیز افزایش دهد. مختل شدن سیکل سرمایشی یخچال، در نهایت منجر به فاسد شدن مواد غذایی شده و به این ترتیب سلامت شما را نیز به خطر خواهد انداخت. تعمیرات اواپراتور یخچال در کرج ، بر اساس شدت آسیب دیدگی این قطعه انجام می شود. از طرفی انتخاب روش تعمیر بستگی به این دارد که اواپراتور یخچال مورد نظر از نوع صفحه ای است یا قفسه ای یا لوله ای یا پرده دار و یا رادیاتوری. ساختار هریک از این مدل ها متفاوت است و برای تعمیر آنها نیز باید از روش های مختلفی استفاده کرد.

شما کاربران عزیز می توانید ضمن برقراری تماس با نمایندگی تعمیرات یخچال در کرج ، از تعمیر بی نقص این قطعه اطمینان کامل داشته باشید. تیم تعمیر یخچال مرکز سخت افزار ایران در کرج، با به همراه داشتن تجهیزات مورد نیاز به منزل شما اعزام شده و ضمن بررسی دقیق اواپراتور، اقدام به تعمیر یا تعویض این قطعه خواهند نمود. پس از پایان فرایند تعمیر اواپراتور یخچال در کرج ، کیفیت عملکردی دستگاه به حالت عادی باز گشته و می توانید با اطمینان خاطر از این دستگاه استفاده کنید.

نمایندگی تعمیرات یخچال در کرج همگام با مشتری

یخچال، جزء پر کاربرد ترین محصولات الکترونیکی است که جزء لاینفک زندگی روزمره به شمار می رود. با توجه به حجم کاربری بالای این دستگاه، بدیهی است که آمار خرابی آن نیز بالا بوده و مرتبا نیاز به سرویس یا تعمیر داشته باشد. نمایندگی تعمیرات یخچال در کرج با این هدف راه اندازی شده که فرایند های برسی، عیب یابی، سرویس و تعمیر هریک از انواع این محصول را به شکل تخصصی انجام داده و خیال کاربران را از این بابت راحت کند. همکاران ما در این مرکز، از میان کارکشته ترین تعمیرکاران حوزه ی تعمیرات لوازم خانگی انتخاب شده اند و توانایی ترمیم بی نقص انواع یخچال از هر برندی را دارند. ترمیم هر محصول در نمایندگی تعمیرات یخچال در کرج ، در واحد مجزایی انجام می شود که به پیشرفته ترین دستگاه های تعمیراتی روز دنیا مجهز شده است.