اشتراک گذاری

تعمیر کمپرسور کولر گازی

کمپرسور کولر گازی یکی از قطعات اصلی و مهم این دستگاه است که به نوعی در همه مشکلات این دستگاه نقش دارد. بسیاری از تعمیرکاران، این قطعه را شاخص عملکرد کولر گازی می دانند و برای بررسی سیستم تهویه، اول کمپرسور را چک می کنند. مشکلاتی مثل خنک نکردن یا کاهش سرمای کولر گازی معمولا ناشی از خرابی این قطعه هستند. از کار افتادن قطعه مورد بحث، می تواند زمینه ساز بروز ایرادها و اختلالات متعددی در دستگاه باشد و فرایند کاری آن را به کلی مختل نماید.

از طرفی تداوم خرابی های کمپرسور، سایر بخش ها را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد. لذا لازم است به منظور پیشگیری از بروز مشکلات جدی تر، حتما در اسرع وقت، اقدام به تعمیر کمپرسور کولر گازی خود نمایید. همکاران ما در مرکز سخت افزار ایران در کرج، خدمات لازم در این زمینه را به شما ارائه خواهند داد. ضمن این که با مطالعه ادامه مطلب، اطلاعات کاربردی راجع به فرایند تعمیر کمپرسور کولرگای به دست خواهید آورد.

5/5 (1 امتیاز)
تعمیر کمپرسور کولر گازی

عملکرد کمپرسور کولر گازی

عملکرد کمپرسور در کولر گازی به این ترتیب است که گاز را از اواپراتور مکش کرده و به سمت کندانسور هدایت می کند. به این ترتیب، کولر باد را به محیط پرتاب کرده و فرایند خنک سازی را انجام می دهد. جالب است بدانید که کمپرسور گاز، یک دستگاه مکانیکی است که افزایش فشار و کاهش حجم گاز، چرخه عملکردی کولر گازی را تکمیل می کند.

حال اگر این قطعه به هر دلیلی از کار بیفتد و یا به درستی فرایندهای کاری اش را انجام ندهد، هدایت گاز به سمت کندانسور نیز با مشکلاتی همراه خواهد بود. در نتیجه، سیکل سرمایش مختل شده و شاهد کارکرد معیوب دستگاه خواهیم بود. تعمیر کمپرسور کولر گازی اگر در زمان مناسب انجام شود، علاوه بر رفع این مشکلات، از تشدید مشکل و سرایت آن به سایر بخش ها نیز پیشگیری خواهد نمود.

علائم مورد توجه در تعمیر کمپرسور کولر گازی

لازمه تعمیر کمپرسور کولرگازی در زمان مناسب، شناخت علائم خرابی این قطعه است. وقتی شما با نشانه های خرابی کمپرسور آشنایی کافی داشته باشید، می توانید به موقع اقدامات ترمیمی لازم را انجام دهید. یکی از اصلی ترین علائم از کار افتادن قطعه مورد بحث یا خرابی آن، این است که چند ثانیه پس از روشن کردن دستگاه، کولر خاموش می شود.

همچنین ممکن است فن بیرونی روشن شده و به درستی کار کند، اما خود کولر گازی روشن نشود. خنک نکردن کولر نیز از جمله مشکلاتی است که به محض مشاهده آن، باید اقدام به تعمیر کمپرسور کولر گازی خود نمایید. نکته ای که در مورد این قطعه وجود دارد این است که در بیشتر موارد قابل تعمیر نبوده و نیاز به تعویض و جایگزینی با یک قطعه جدید دارد. تیم تعمیرات کولر گازی در محل، فرایند تعویض کمپرسور کولر گازی را به بهترین شکل انجام خواهند داد.

تست کمپرسور کولر گازی

یکی از مراحل اصلی تعمیر کمپرسور کولر گازی ، تست کمپرسور است. وقتی تیم تعمیرات مرکز سخت افزار ایران به محل مورد نظر شما اعزام شدند، مشکلات کولر را بررسی می کنند. تعمیرکار اول از این مساله اطمینان پیدا می کند که برق به اندازه کافی به کندانسور می رسد و ولتاژ ورودی از قدرت کافی برخوردار است. سپس خازن ها مورد بررسی قرار می گیرند؛ خرابی یا معیوب شدن خازن کولر گازی ، یکی از دلایل عملکرد ناقص کمپرسور به شمار می رود. اگر همه این بخش ها سالم و بی نقص بودند، نوبت به تست کمپرسور می روسد. این فرایند به سه روش اصلی انجام می گردد که شامل: تست سیم پیچی کمپرسور، تست صدای کمپرسور و تست فشار کمپرسور می گردند. پس از پایان مراحل، بهترین روش برای تعمیر کمپرسور کولر گازی و رفع ایرادات این قطعه اجرا خواهد شد.

تعویض کمپرسور کولر گازی

پیش تر اشاره کردیم که تعمیر کمپرسور کولر گازی در اغلب موارد امکان پذیر نیست. اگر بعد از تست کمپرسور مشخص شود که این قطعه نیاز به تعویض دارد، باید کندانسور باز شود. سپس سر لوله های کمپرسور جوشکاری شده و باز می شوند. در این مرحله، به راحتی می توان کمپرسور را بیرون کشید. سپس برق کمپرسور قطع شده و گاز به صورت کامل تخلیه می گردد. پس از آماده سازی کندانسور کولر گازی ، تعویض کمپرسور کولر گازی انجام شده و دستگاه بسته می شود. در نهایت، کولر تست می شود تا از عملکرد بی نقص کمپرسور اطمینان حاصل گردد. شما عزیزان می توانید برای ترمیم بی نقص و کامل این قطعه، از نمایندگی تعمیرات کولر گازی در کرج کمک بگیرید.

تعمیرات کولر گازی در کرج

تعمیرات کولر گازی نیاز به باز کردن این دستگاه و بررسی قطعات داخلی آن دارد. این کار باید توسط متخصصین مجرب در حوزه تعمیرات لوازم خانگی انجام شود تا ضمن برطرف شدن کامل مشکل، از بروز آسیب هایی در سایر بخش های دستگاه نیز جلوگیری شود. با انجام اقداماتی مثل تمیز کردن فیلتر هوا، تعمیرات کندانسور، تعمیر یا تعویض پنل داخلی، بررسی و رفع انسدادهای احتمالی لوله ها، تعمیر و یا تعویض اتصالات، اصلاح سیم کشی و …، مشکلات برطرف می شوند و عملکرد کولر به حالت اولیه خود باز می گردد.

نمایندگی تعمیرات کولر گازی در کرج ، ضمن برخورداری از کادر مجرب و استفاده از پیشرفته ترین ابزار و تجهیزات روز دنیا، تخصصی ترین خدمات را در زمینه بررسی و رفع مشکلات این محصول به کاربران ارائه می دهد. انواع کولر های سامسونگ، ال جی، توشیبا، شارپ و … در این مرکز به شکل حرفه ای ترمیم می گردند.