اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

تعمیر کیبورد لپ تاپ خود را به تعمیرکاران حرفه ای بسپارید

آیا تا به حال پیش آمده که نتوانید با صفحه کلید لپ تاپ تان کار کنید؟ مثلا کیبورد هنگ کرده باشد و هیچ عملیاتی انجام ندهد. یا این که دکمه های آن عمل نکرده و یا جابجا تایپ کنند؟ تعمیر کیبورد لپ تاپ ، فرایندی است که طی آن تمامی مشکلات ذکر شده برطرف خواهند شد. این عملیات فازهای مختلفی دارد که با توجه به شدت آسیب دیدگی صفحه کلید اجرا می گردند. ممکن است تنها با تمیز کردن فضای زیر کلیدها مساله حل شود و نیاز به تعمیرات تخصصی تر نباشد.

اما گاهی جریان به همین راحتی نیست و باید عملیات تخصصی تری انجام شود تا بتوانید مثل قبل با لپ تاپ خود تایپ کنید. اگر ادامه مطلب را مطالعه کنید، اطلاعات بیشتری راجع به تعمیر کیبورد لپ تاپ و جزئیات آن خواهید آموخت. البته نمایندگی تعمیرات لپ تاپ در کرج هم با تمام توان تجهیزاتی خود در خدمت شما است تا بهترین سطح ترمیم را به شما عزیزان ارائه دهد.

5/5 (1 امتیاز)
تعمیر کیبورد لپ تاپ

مراحل تعمیر کیبورد لپ تاپ

اجرای مراحل زیر به شما کمک می کند که بتوانید صفحه کلید لپ تاپ تان را ترمیم کرده و از آن استفاده کنید. البته اگر مهارت کافی برای این کار را ندارید، حتما از تعمیرکاران با تجربه نمایندگی لپ تاپ کمک بگیرید.

1- لپ تاپ را خاموش کرده و از عدم وجود برق در آن مطمئن شوید.

2- حالا باید درب پشتی لپ تاپ را باز کنید؛ بنابراین دستگاه را روی یک سطح صاف و تمیز پشت و رو کنید.

3- حالا باید تمامی اتصالات و کابل های مرتبط با لپ تاپ را باز کنید. احتیاط کنید که سایر بخش ها آسیب نبینند.

4- اتصال کیبورد به لپ تاپ را جدا کرده و سپس، به آرامی این قطعه را بیرون بیاورید. مراقب باشید که به کیبورد یا سایر اجزا آسیبی نرسد.

5- بعد از اینکه کلید یا کلیدهای مورد نظر را تعمیر و یا در صورت نیاز، تعویض کردید، مجددا کیبورد را جا بیندازید.

6- در این مرحله باید اتصال صفحه کلید لپ تاپ را سر جای خود قرار داده و به حالت اولیه باز گردانید.

7- در ادامه مراحل تعمیر کیبورد لپ تاپ ، پیچ مخصوص این بخش را ببندید.

8- در نهایت، محفظه ی پشتی لپ تاپ را بسته و صفحه کلید را تست کنید.

چرا کیبورد لپ تاپ من درست کار نمی کند؟

عموما صفحه کلید لپ تاپ به دو دلیل دچار مشکل شده و درست کار نمی کند؛ یا مشکلی نرم افزاری موجب ایجاد این مساله شده و یا ایراد در قطعات سخت افزاری است. ما هر دو مورد را بررسی می کنیم.

دلایل سخت افزاری کار نکردن صفحه کلید لپ تاپ

آلودگی زیر صفحه کلید اولین علت سخت افزاری برای کار نکردن این قطعه یا مختل شدن عملکرد آن است. برخی از کاربران متوجه این نکته نیستند که تمیز بودن فضای زیر کیبورد تا چه اندازه می تواند در نحوه عملکرد آن موثر باشد. به همین دلیل این مساله را رعایت نکرده و پس از مدتی شاهد کار نکردن صفحه کلید نوت بوک خود خواهند بود. این مساله در تعمیر کیبورد کامپیوتر هم مورد توجه قرار دارد. همچنین وقتی یک جسم اضافی زیر یکی از کلیدها گیر می کند، حرکت آن کلید را دچار مشکل کرده و آن را از کار می اندازد.

دیگر دلیل سخت افزاری کار نکردن صفحه کلید، شکستن کلید و یا قطع شدن اتصالات آن می باشد. خوشبختانه اغلب این موارد به راحتی توسط کاربران قابل حل بوده و به جز در مواردی که شدت آسیب دیدگی بالاست، نیازی به مراجعه به مراکز تعمیراتی نمی باشد. با تمیز کردن فضای زیر کلیدها می توانید به راحتی مساله را برطرف کنید. مگر این که مدارهای داخلی آسیب دیده باشد که در آن صورت نیاز به تعمیر کیبورد لپ تاپ به شکل حرفه ای خواهد بود.

دلایل نرم افزاری کار نکردن کیبورد لپ تاپ

به جز دلایل سخت افزاری که در بخش قبلی ذکر کردیم، کار نکردن کیبورد می تواند دلایل نرم افزاری هم داشته باشد. به هم ریختن تنظیمات صفحه کلید در ویندوز یکی از مهم ترین دلایل این مساله است. همچنین ممکن است در اثر به هم ریختن تنظیمات بایوس و یا مشکلاتی که برای این قطعه به وجود می آید، شاهد عملکرد ناقص کیبورد باشیم. برخی از کاربرانی که ویندوز لپ تاپ خود را به نسخه 10 این سیستم عامل ارتقاء داده اند نیز از بروز مشکل در کیبورد و کار نکردن این قطعه شکایاتی را مطرح نموده اند.

گاهی هم ممکن به دلیل معیوب بودن درایو مربوط به صفحه کلید و یا نصب ناتمام این درایو، کاربران با مشکلاتی در تایپ مواجه گردند. برای تعمیر کیبورد لپ تاپ در این شرایط، باید از تکنسین ها و کارشناسان مطرح آی تی کمک بگیرید. اطلاعات نا کافی شما در مورد برنامه ها و نرم افزار صفحه کلید، می تواند منجر به بروز مشکلات جدی تر در این قطعه شود.