اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

تعمیر کولر گازی پنجره ای در کرج

با شروع فصل گرما، خنکای محیط بیشتر از هرچیزی به تن آدم می چسبد. داشتن یک کولر خوب که بتوان زیر هوای مطبوع و خنک آن گرمای داغ تابستان را فراموش کرد یک موهبت است. هیچ چیزی بدتر از آن نیست که تابستان سر برسد و با ذوق و شوق به سراغ روشن کردن کولر گازی خود برویم، اما با خرابی آن مواجه شویم.

در این حالت، عیب یابی کولر گازی پنجره ای اولین مرحله تعمیر بوده و تاثیر بسیاری در کیفیت تعمیر کولر گازی پنجره ای در کرج دارد. اگر مراحل عیب یابی کولر گازی به درستی انجام شود، تعمیرکار به خوبی می داند که برای رفع مشکلات دستگاه نیاز به انجام چه اقداماتی خواهد بود. در این مقاله به مراحل عیب یابی و تعمیر کولر گازی پنجره ای می پردازیم.

تعمیر کولر گازی پنجره ای در کرج

آشنایی با نحوه کارکرد کولر گازی پنجره ای

کولر گازی پنجره ای، دارای سیستم یک تیکه بوده و همه اجزای خنک کننده آن از جمله فن کولر گازی پنجره ای و کمپرسور کولر گازی در یک قسمت قرار دارند. در انتهای دیگر اتاقک اپراتوری تعبیه شده که از مسیر آن هوای سرد را به داخل اتاقک می‌دمد. این کولرها به راحتی قابل جابجایی هستند و حجم کم آن موجب می شود تا فضایی از خانه اشغال نشود.

ویژگی های کولر گازی پنجره ای

  • تعویض آسان فیلتر دستگاه
  • تنظیم دیجیتالی ترموستات کولر
  • داشتن تایمر جهت تنظیم و مدیریت زمان روشن بودن کولر
  • انتخاب اندازه آن در هنگام خرید، متناسب با شرایط محیط
  • انتخاب کولر گازی بر اساس آب و هوای محیط

نحوه عیب یابی و تعمیر کولر گازی پنجره ای در کرج

اگر صاحب یک دستگاه کولر گازی پنجره ای هستید و احساس می کنید به خوبی روز اول کار نمی کند باید به عیب یابی کولر گازی پرداخت. به طور مثال اگر چنانچه مانند قبل خنک نمی کند ممکن است از آلوده و مسدود شدن فیلترها باشد یا کم شدن گاز آن. اگر دستگاه چکه می کند به دلیل این است که کولر به سمت بیرون شیب ندارد. همچنین اگر کولر به صورت مداوم خاموش می شود باید ترموستات چک شود.

چنانچه کولر گازی روشن نشود باید فیوز، پریز و برد کولر گازی مورد بررسی قرار گرفته و در صورت نیاز تعمیر یا تعویض گردند. بعد از مراحل عیب یابی انجام مراحل تعمیر کولر گازی پنجره ای در دستور کار تعمیرکاران قرار می گیرد. در ادامه به فرآیند تعمیر کولر گازی پنجره ای در کرج می پردازیم.

مراحل تعمیر کولر گازی پنجره ای در کرج

سرویس و تعمیر کولر گازی پنجره ای در کرج  شامل تمیز کردن و تعویض فیلترها، کویل‌ها و پره‌های کولر گازی و … است که موجب عملکرد بهتر کولر گازی شما شده و راندمان کارکرد آن را به طور چشمگیری بالاتر خواهد برد.

سرویس و تعویض فیلتر کولر گازی پنجره ای

فیلترهای کثیف و مسدود شده مانع از گردش نرمال هوا شده و در کیفیت عبور هوایی که از آن‌ها عبور می‌کند تاثیر منفی می گذارد. در صورت انتقال این کثیفی‌ها از فیلتر به کویل اواپراتور، عملکرد آن مختل خواهد شد. با تمیز کردن فیلترهای کولر گازی پنجره ای عملکرد آن بهبود می‌یابد. توصیه می شود در فصل گرما فیلترها، هر ماه تعویض گردند.

تعمیر پره های کویل کولر گازی پنجره ای

چنانچه پره های آلومینیومی روی کویل اواپراتور و کویل کندانسور خم شده باشد موجب مسدود شدن گردش هوا می گردد. در این حالت با استفاده از برس، پره های کولر گازی پنجره ای را به مکان اصلی خود برگردانید.

سرویس و تمیز کردن کویل کولر گازی پنجره ای

خاصیت کویل و کندانسور این است که کثیفی ها را جذب می کند. جمع شدن کثیفی ها بر روی کویل موجب کاهش گردش هوا و عایق شدن آن می شود. در نتیجه جذب گرما کاهش می یابد. بهتر است برای پیشگیری از این مشکل به عیب یابی کولر گازی پرداخته و کویل کولر گازی پنجره ای را قبل از شروع فصل گرما تمیز نمایید. بهتر است کویل کندانسور بیرونی را که حتما گرد و خاک گرفته تمیز کنید.

بررسی کانال‌های کولر گازی پنجره ای

در مراحل عیب یابی و تعمیر کولر گازی پنجره ای در کرج ، کانال های کولر گازی پنجره ای را بررسی کنید و اگر احیاناً دچار گرفتگی بود آن را برطرف کنید. در غیر این صورت گرفتگی کانال ها موجب تجمیع رطوبت اضافی در محیط می گردد.

جابجایی محل کولر گازی پنجره ای

انتخاب مکان مناسب برای نصب کولر گازی پنجره ای یکی از فاکتورهای مهم در عملکرد دستگاه است. انتخاب اشتباه محل نصب، موجب بروز اختلال در عملکرد بهینه کولر می شود. برای نصب کولر تان به مواردی مانند فاصله مناسب آن با دیوارها، عدم نصب در فضاهای بسته و قرار نداشتن در معرض نور آفتاب توجه داشته باشید.

بررسی درزبندی بین کولر گازی و پنجره

در این مرحله عیب یابی کولر گازی و تعمیر کولر گازی پنجره ای بهتر است به سراغ درزبندی بین کولر گازی و پنجره بروید. با باز شدن این درز به سبب رطوبت، هوای سرد از محیط خانه خارج شده و کیفیت سرمایشی کولر گازی پنچره ای افت می کند.

نشت یابی کولر گازی پنجره ای

با ایجاد فشار هوای محیط به وسیله کمپرسور یدکی برای نشت یابی کولر گازی پنجره ای استفاده می‌گردد. در این روش در صورت معیوب بودن کولر گازی، محل نشت مشخص می‌ گردد.

یخ زدن کولر گازی پنجره ای

چنانچه کولر گازی پنجره ای شما دچار یخ زدگی شده می تواند به دلایلی مانند کم بودن گاز، یکسره کار کردن کمپرسور، خرابی سنسور بیرونی، مسدودیت شبکه اپراتور، گرفتگی در لوله ها، خرابی فن های پنل داخلی یا خارجی مربوط شود. در این حالت بهتر است به مرکز تعمیر کولر گازی پنجره ای در کرج مراجعه نمایید.

تعمیر فن کولر گازی پنجره ای

در صورت خرابی فن مشکلات بسیاری در عملکرد کولر گازی پنجره ای به وجود می آید. در این حالت حتما با مشاوران مجرب ما تماس بگیرید. تعمیرکاران پس از اعزام به محل شما و بررسی کامل همه بخش های دستگاه، با عیب یابی کولر گازی، فن آسیب دیده را ترمیم می کنند.

چنانچه شدت آسیب دیدگی این قطعه بالا بوده و امکان تعمیر آن به هیچ عنوان وجود نداشته باشد، همکاران ما در نمایندگی تعمیر کولر گازی پنجره ای در کرج اقدام به تعویض فن کولر گازی پنجره ای می کنند تا مشکلات عملکردی کولر برطرف شوند.

نمایندگی فروش ، سرویس و نصب کولر گازی در کرج

تیم تعمیر کولر گازی پنجره ای در کرج آماده خدمات عیب یابی و تعمیر کولر گازی پنجره ای شما هستند. این شعبه به منظور سهولت در دسترسی همشهریان کرجی تاسیس شده و به صورت حرفه ای و تخصصی فعالیت می کند. تمام خدمات و سرویس هایی که توسط مرکز سخت افزار ایران به کاربران حوزه های مختلفی از فناوری ارائه می شود، همراه با ضمانت نامه های معتبر و کتبی است. در صورت نیاز به دریافت خدمات تخصصی در این زمینه می توانید با نمایندگی تعمیرات کولر پنجره ای در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

5/5 (1 امتیاز)