اشتراک گذاری

شارژ گاز کولر در کرج

شارژ گاز کولر در کرج که توسط نمایندگی تعمیرات کولر گازی مرکز سخت افزار ایران انجام می شود، یک سرویس کاربردی است که موجب صرفه جویی قابل ملاحظه ای در زمان و هزینه کاربران عزیز شده است. انجام این فرایند برای عملکرد درست و بی نقص کولر ضروری است. کولر های گازی یکی از دستگاه های تهویه مطبوع هستند که با استفاده از گاز فرئون کار می کنند و کاهش این گاز موجب کاهش سرما و مختل شدن کار آنها خواهد شد.

با شارژ گاز کولر ، مقدار این ماده به سطح نرمال رسیده و به دنبال آن، عملکرد دستگاه به حالت عادی باز خواهد گشت. پس از برقراری تماس با نمایندگی تعمیرات کولر در مرکز سخت افزار ایران در کرج، سرویس کار به محل مورد نظر شما اعزام شده و اقدامات لازم جهت شارژ کولر گازی شما را انجام خواهد داد. برای آشنایی بیشتر با این فرایند، به ادامه مطلب توجه کنید. 

4/5 (1 امتیاز)
شارژ گاز کولر در کرج

مراحل شارژ گاز کولر در کرج

روش های مختلفی برای شارژ کردن کولر گازی وجود دارد که بسته به مدل دستگاه و ظرفیت آن و توسط تکنسین تعمیرات کولر انتخاب می شوند. مراحل شارژ گاز کولر در کرج به ترتیب زیر می باشد:

1- خاموش کردن کولر

2- وصل کردن شیلنگ گیج مانیفولد به پمپ های فشار کولر

3- روشن کردن کولرگازی

4- چک کردن دما پس از گذشت 15 دقیقه از روشن بودن کولر

5- انتخاب روش و دستگاه شارژ گاز کولر

6- چک کردن نشتی احتمالی کولر گازی

7- وصل کردن شیلنگ شارژ گاز یا منبع تغذیه به کپسول گاز با رعایت استاندارد های لازم

8- اضافه کردن گاز مبرد به مخزن کولرگازی

9- تست کولر گازی و اطمینان از عملکرد بی نقص آن

چه وقت باید گاز کولر را شارژ کرد؟

به نظر شما چه زمانی نیاز به شارژ کردن گاز کولر خواهد بود؟ کارشناسان تیم شارژ گاز کولر در کرج بر این باورند که در چند موقعیت مختلف نیاز به انجام این کار می باشد. وقتی به تازگی اقدام به خرید کولر کرده و قصد استفاده از آن را دارید، باید گاز آن را شارژ کنید؛ کولر های جدید فاقد گاز هستند. همچنین در شرایطی که پس از مدتی کار کردن، گاز دستگاه کم و یا تمام شده است، باید هرچه سریع تر نسبت به شارژ آن اقدام نمود.

در غیر این صورت میزان سرمای دستگاه کاهش یافته و قادر به خنک کردن محیط نخواهد بود. دیگر موردی که شارژ گاز کولر گازی را ضروری می سازد، وقتی است که دستگاه به شارژ اضافه نیاز دارد. گاهی ممکن است گاز موجود در کولر، با حجم کاری آن تناسب نداشته باشد؛ در این شرایط، باید هرچه سریع تر عملیات شارژ گاز کولر را انجام داد تا از بروز مشکلات جدی تر در این دستگاه پیشگیری به عمل آید. تکنسین های شارژ گاز کولر در کرج این کار را در اسرع وقت و به صورت کاملا حرفه ای و بی نقص انجام می دهند.

روش های شارژ گاز کولر گازی

پیش تر اشاره کردیم که روش های مختلفی برای شارژ گاز کولرهای گازی و اسپلیت ها وجود دارد.  نوع گاز مصرفی و مدل دستگاه، از جمله عوامل تعیین کننده در انتخاب روش مناسب شارژ کولر گازی به شمار می روند. گازهای فریون R22-R410A-R407A متداول ترین نوع گاز مورد استفاده از در انواع سیستم تهویه مطبوع به شمار می رود. این گاز در واقع با کیفیت ترین انواع گاز بوده و در صورت تمام شدن حجم آن، روند تبرید دستگاه با اختلالات جدی مواجه خواهد شد. استفاده از ترازو یکی از روش های متداول شارژ گاز کولر در کرج است که به شارژ گاز وزنی مشهور است.

همچنین شارژ به وسیله گیج مانوفیلد نیز یکی دیگر از روش های شارژ این دستگاه است. برخی از مراکز نیز با استفاده از آمپرمتر کولرگازی را شارژ می کنند که البته روش کاربردی نیز محسوب می شود. لازم است تاکید کنیم که کاربران و حتی تعمیرکاران کم تجربه آشنایی کامل با این روش ها نداشته و ممکن است کولر گازی شما را دچار مشکلات بیشتری نمایند. لذا بهتر است برای شارژ گاز کولر خود، از همکاران ما در نمایندگی تعمیرات کولر مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

تعمیر کولر گازی در کرج

برای دریافت تخصصی ترین خدمات در زمینه تعمیر کولر گازی در کرج ، می توانید با مرکز سخت افزار ایران در کرج تماس برقرار نمایید. همکاران ما در یک مجموعه تعمیراتی پیشرفته و مجهز فعالیت کرده و آمادگی این را دارند که تمامی مشکلات دستگاه شما را به نحو احسن برطرف نمایند. این مجموعه با فراهم کردن پیشرفته ترین ابزارآلات و به خدمت گرفتن جمعی از مجرب ترین تکنسین های حوزه تعمیرات کولر در منزل ، توانسته خدمات و سرویس های متفاوتی را به کاربران ارائه نماید. انواع مدل های این دستگاه اعم از اسپیلت، داکت، دیواری، پنجره ای، ایستاده، پرتابل و … از کلیه برندها در این مرکز بررسی شده و به صورت تخصصی تعمیر می گردد. گفتنی است امکان تعمیر کولر در محل نیز توسط مدیریت مرکز سخت افزار ایران در کرج برای کاربران محترم فراهم شده است.