اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

چرا کولر گازی خاموش می شود؟

آیا کولر گازی شما هم در حین کار به صورت خود به خود خاموش می شود؟ این مشکل بسیاری از کاربران است که برای برطرف کردن آن با نمایندگی تعمیرات کولر گازی تماس می گیرند. اما علت بروز این حالت چیست؟ آیا قطعه خاصی از کار افتاده است؟ چطور می توان مشکل را حل کرد؟

قبل از هرچیز باید بدانید که علت خاموشی کولر گازی هرچه که باشد، باید در اسرع وقت آن را برطرف کنید. چون تداوم این وضعیت می تواند باعث بروز مشکلات جدی تر در کولر شده و حتی قطعاتی را از کار بیندازد. ادامه مقاله را دنبال کنید تا ضمن آشنایی با دلایل خاموش شدن کولر گازی، نحوه عیب یابی و برطرف کردن این ایراد را نیز فرا بگیرید.

6 دلیل خاموش شدن کولر گازی مورد ششم را جدی بگیرید!

همانطور که اشاره شد، یکی از مشکلاتی که کاربران کولر گازی و اسپلیت بعضا با آن مواجه می شوند، خاموش شدن دستگاه در حین کار است. یعنی عملکرد کولر به صورت ناگهانی متوقف شده و از کار می افتد. این مشکل معمولا دلایل زیادی دارد که باید به دقت بررسی و برطرف شوند. مثلا ممکن است برق ساختمان ایراد داشته باشد و یک لحظه قطع و وصل شود.

یا این که قطعاتی مثل برد کولر، ترموستات، موتور و … معیوب شده باشند. این احتمال هم وجود دارد که فیلترها آلوده یا مسدود باشند. چیزی که مهم است این است که باید در اولین فرصت کولر را بررسی و مشکل را برطرف نمایید. در ادامه دلایل و روش های رفع مشکل خاموش شدن کولر گازی را بیشتر مورد بررسی قرار می دهیم.  

خاموش شدن کولر گازی

وقتی کولر گازی به صورت خود به خود خاموش می شود، تکنسین ها قبل از هر چیز، برق را بررسی می کنند. اگر سیم کشی ساختمان و یا اتصالات کولر ایراد داشته باشند، ممکن است دستگاه در حین کار خاموش شود.

حتی وجود یک اتصالی کوچک هم می تواند مشکل ایجاد کند. بنابراین اول برق و هرچیز مرتبط با آن را به دقت بررسی کنید و اگر مشکل یا ایرادی در این زمینه بود، آنها را برطرف نمایید.  

دومین دلیل خاموش شدن کولر گازی، خرابی یا عملکرد نادرست ترموستات است. یک ترموستات خودکار ممکن است در یک زمان مشخص خاموش و روشن شود؛

حالا اگر درجه ترموستات را بیشتر از حد انتظار کنید، ممکن است اسپلیت یا کولر به طور کلی خاموش شود. بهتر است برای عیب یابی و تعمیر یا تعویض ترموستات از تکنسین های تعمیرات کولر گازی در کرج کمک بگیرید.

بعضی از کمپرسورها دارای یک سوئیچ استراحت هستند که هنگام اورلود موتور، آن را خاموش می کنند.

اورلود می تواند باعث خاموش شدن کولر گازی شود اما بررسی و ترمیم آن باید حتما توسط تعمیرکاران مجرب و دور دیده انجام شود.

فیلترهای هوا شبکه ای ایمن هستند که هوای محیط را از آلودگی و گرد و غبار پاک میکنند. اگر این فیلترها آلوده یا مسدود باشند، حتی ممکن است برعکس هم عمل کنند و باعث بروز مشکلاتی در روند کاری دستگاه شوند.

فیلتر هوای آلوده جریان هوا را در کانال های هوای منزل شما مسدود میکنند و باعث می شوند که کولر به سختی عملیات خنک سازی را انجام دهد. این مسئله هم می تواند باعث خاموش شدن کولر گازی در حین کار شود.  

کویل های کندانسور، لوله هایی هستند که گاز مبرد در آنها جریان دارد و از طریق یونیت خارجی کولر، کارشان را انجام می دهند. اگر این کویل ها آلوده باشند، کولر شما مدت زمان طولانی تری کار میکند و این مسئله باعث گرم شدن بیش از حد دستگاه میشود.

وقتی مبرد قدرت جذب گرما را نداشته باشد، احتمال خاموش شدن کولر گازی در حین کار هم بسیار بالا خواهد بود. تیم تعمیر کولر گازی در کرج برای رفع مشکل، یونیت خارجی را با اسپری تمیزکننده مخصوص کویل تمیز می کنند.

سرویس به موقع کولر گازی و اسپیلت جلوی بروز بسیاری از مشکلات عملکردی را می گیرد. هر نوع کولری باید حداقل یک بار در سال سرویس شود تا بخش های آسیب دیده آن شناسایی و ترمیم شوند. در غیر این صورت ممکن است مشکلات شدیدتر شده و حتی کولر از کار بیفتد.

بنابراین برای این که شاهد بروز مشکلاتی مثل خاموش شدن کولر گازی یا روشن نشدن دستگاه نباشید، بهتر است عملیات سرویس را به صورت منظم انجام دهید. البته اقداماتی مثل تعمیر کمپرسور کولر گازی، تعمیر و تعویض فن، ترمیم ترموستات و … هم می توانند مشکل را برطرف کنند.

رفع مشکلات کولر گازی در کرج

تعمیر کولر گازی یک فرایند پیوسته و چند مرحله ای است که با هدف برطرف شدن مشکلات این محصول انجام می شود. فشار و حجم کاری که کولر های گازی تحمل میکنند در کنار عوامل محیطی مثل آلودگی و … ، آنها را مستعد آسیب پذیری هایی کرده که نیاز به بررسی و تعمیر تخصصی دارند.

اگر با مشکلاتی مثل گرم شدن باد دستگاه، کاهش سرما، خنک نکردن محیط، صداهای ناهنجار از پنل داخلی یا خارجی، نشتی آب و گاز و روشن نشدن و مواردی از این دست در کولر گازی خود مواجه شدید، در اولین فرصت با یک تعمیرکار مجرب تماس بگیرید. نمایندگی تعمیرات کولر گازی در کرج برای ترمیم مدل های مختلف این دستگاه از برندهای مختلف، در خدمت شما کاربران عزیز می باشد.

5/5 (1 امتیاز)