اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

تعمیر مدار شارژ موبایل

یکی از مشکلات رایج گوشی های هوشمند که بعضا کاربران با آن مواجه می شوند، شارژ نشدن دستگاه است. یعنی با وصل کردن گوشی به شارژر، هیچ تغییری در میزان شارژ باتری اتفاق نمی افتد. مدار شارژ یکی از قطعاتی است که در این شرایط مورد بررسی قرار می گیرد. این قطعه در زمینه تامین انرژی موبایل فعالیت می کند و خرابی آن موجب شارژ نشدن گوشی می شود.

با توجه به اهمیت این مسئله، مقاله امروز را به بررسی نحوه تعمیر مدار شارژ موبایل اختصاص داده ایم. ما ضمن ارائه نکاتی در خصوص چگونگی تعمیر این قطعه، شما را با نحوه عیب یابی مدار شارژ هم آشنا می کنیم. اگر متوجه شدید که مدار شارژ گوشی تان دچار ایراد شده است، می توانید برای ترمیم آن از تیم تعمیرات موبایل در کرج کمک بگیرید.

تعمیر مدار شارژ موبایل

تعمیر مدار شارژ موبایل چگونه انجام می شود؟

کارشناسان تعمیر گوشی در کرج، برای تعمیر مدار شارژ انواع گوشی های هوشمند، اول این قطعه را عیب یابی می کنند. سپس با توجه به نوع و شدت خرابی، اقدامات لازم برای ترمیم آن را انجام می دهند. برای تعمیر مدار شارژ موبایل، نیاز به تسلط کامل بر شماتیک این بخش می باشد. کوچک ترین اشتباه در روند ترمیم یا عیب یابی مدار شارژ و بخش های مختلف آن، می تواند باعث خرابی کامل مدار شارژ و حتی از کار افتادن گوشی شود.

نحوه کار مدار شارژ گوشی های هوشمند به این ترتیب است که ولتاژ 220 ولت برق شهری وارد شارژر شده و از AC به DC تبدیل می شود. سپس ولتاژ کاهش پیدا کرده و توسط رگولاتور مدار شارژ، تثبیت می گردد. ولتاژ تثبیت شده از طریق سوکت شارژ وارد مدار شارژ می شود. برای تعمیر مدار شارژ موبایل، قطعاتی مانند فیوز، دیود زنر و خازن، بررسی شده و ترمیم یا تعویض می گردند.

چگونه مدار شارژ موبایل را عیب یابی کنیم؟

همانطور که اشاره کردیم، اولین گام برای تعمیر مدار شارژ گوشی، عیب یابی این بخش است. تکنسین های تعمیر موبایل در مرکز سخت افزار ایران، برای عیب یابی مدار شارژ از روش های زیر استفاده می کنند:

برای عیب یابی مدار شارژ موبایل، می توان ولتاژ باتری را با استفاده از مولتی متر اندازه گرفت. اگر ولتاژ باتری کمتر از ۳/۸ ولت باشد، یعنی قادر به روشن کردن گوشی و شارژ کردن آن نیست. شوک دادن به باتری در این شرایط، بهترین روش برای رفع مشکل است.

دومین روش عیب یابی و تعمیر مدار شارژ موبایل، بررسی سوکت شارژ است. اگر پایه های سوکت شل شده و یا کثیف و آبخورده باشند، موبایل شارژ نمی شود. در صورت شارژ نشدن موبایل و برای عیب یابی مدار شارژ، باید سوکت با دقت چک شود. سالم بودن سوکت، احتمال خرابی مدار شارژ را قوت می بخشد.

برای ولتاژگیری، گوشی باز شده و شارژر به آن وصل می شود. سپس با استفاده از مولتی متر، عملیات ولتاژگیری انجام می گردد. تمام مسیر آی سی شارژ یعنی تعدادی خازن، دیود رنز، ماسفت و در آخر آی سی شارژ، باید ولتاژ 5 ولتی داشته باشند. در غیر این صورت، نیاز به تعمیر مدار شارژ موبایل می باشد.

آخرین روش عیب یابی مدار شارژ، بررسی آی سی شارژ است. گاهی مشکل از این آی سی است و اصلا نیازی به تعمیر مدار شارژ گوشی نیست.

تعمیر موبایل در مناطق کرج و حومه

نمایندگی مجاز تعمیر گوشی در کرج، با هدف کاهش هزینه کاربران و صرفه جویی در زمان این عزیزان، مجموعه ای فوق تخصصی را راه اندازی کرده که به جای جای نقاط البرز خدمات رسانی می کند. ما در این مجموعه از تجهیزات و دستگاه هایی استفاده می کنیم که نمونه آنها را در کمتر تعمیرگاهی می توان یافت. به همین دلیل هم خدمات نمایندگی تعمیر موبایل کرج در بالاترین سطح تخصصی و مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا به متقاضیان محترم ارائه می شوند.

باید بدانید که تعمیرات موبایل در مناطق کرج و حومه، تمامی مناطق استان البرز را در بر می گیرد. هشتگرد، نظرآباد، فردیس، شهرک بهارستان، صفادشت، ماهدشت، محمدشهر، اشتهارد، مهرشهر، گوهردشت و سایر نقاط استان البرز، به شکل حضوری و غیر حضوری تحت پوشش سرویس دهی نمایندگی تخصصی تعمیرات موبایل کرج قرار می گیرند.

5/5 (1 امتیاز)