اشتراک گذاری

تعمیر بلبرینگ لباسشویی

تعمیر بلبرینگ لباسشویی نمونه ای از خدمات تعمیراتی است که در حوزه لباسشویی به کاربران ارائه می شود. این بخش از دستگاه بار مسئولیتی سنگینی بر عهده دارد. بلبرینگ ها در ماشین های لباسشویی در وسط شفت بیرونی و داخلی قرار دارند و ساییده شدن آنها به هر دلیلی تناسب شفت را به هم می زند و باعث بد چرخیدن دیگ می شود. 

باید بدانید که بلبرینگ ذاتا قابلیت تعمیر ندارد. یعنی اینکه یا یک قطعه کاملا سالم است که بدون عیب و ایراد کار می کند یا اینکه یک قطعه معیوب است که نمی تواند وظایف خود را در لباسشویی انجام دهد و باید تعویض شود.

تعویض بلبرینگ لباسشویی باید با استفاده از ابزار و تجهیزات سازگار و اورجینال انجام شود تا دستگاه کارایی اولیه خود را داشته باشد. در غیر این صورت نه تنها سلامتی به دستگاه باز نمی گردد، بلکه بلبرینگ غیر اورجینال به سایر قسمت های دستگاه نیز آسیب وارد می کند. 

یادآوری می کنیم که برای تعویض بلبرینگ هرگز نباید از چک کش استفاده کنید. تعویض دستی بلبرینگ عمر دستگاه را کاهش می دهد و نتیجه مثبتی به دنبال نخواهد داشت. می توانید برای تعمیر بلبرینگ لباسشویی خود به واحد  تعمیرات لباسشویی در کرج  مراجعه کنید.

تعمیر بلبرینگ لباسشویی

کارایی بلبرینگ در ماشین لباسشویی

بلبرینگ در ماشین لباسشویی تمام وزن دیگ لباسشویی را تحمل می کند. واژه بلبرینگ تشکیل شده از دو بخش Ball به معنی توپ و  Bearing به معنای تحمل‌کردن یا کشیدن بار است. در سه نظام دیگ ماشین لباسشویی های اتومات، معمولا دو عدد بلبرینگ وجود دارد. برای راحتی در چرخش آبکش، محور آبکش از درون بلبرینگ هاى ساچمه اى سه نظام دیگ عبور می کند. بلبرینگ لباسشویی با ساچمه های گرد و سطوح صیقلی خود، اصطحکاک را به حداقل می رساند.

این ساچمه ها بار کاری را تحمل می کنند و باعث چرخش راحت و نرم دیگ ماشین لباسشویی می شوند. برای تعمیر بلبرینگ لباسشویی یا بهتر است بگوییم برای تعویض آن باید کارکرد دقیق و درست این قطعه را به خوبی بشناسیم تا بتوانیم عملکرد درست آن را از غلط به موقع تشخیص دهیم. توجه داشته باشید که هنگام تعویض و تعمیر بلبرینگ لباسشویی به یک کاسه نمد بر می خوریم که برای آبندی استفاده می شود. کاسه نمد یک قطعه پلاستیکی است؛ اگر بدون داشتن ابزار و تجهیزات تخصصی نصب شود، باعث ضخمی شدن بلبرینگ و کاهش عمر مفید آن می شود.

تعمیر لباسشویی سامسونگ در استان البرز همراه با ضمانت نامه انجام میشود

 نحوه مراقبت از بلبرینگ لباسشویی

این قطعه از اجزای مختلفی تشکیل شده است؛ قفسه، ساچمه، رینگ خارجی،کاسه نمد و رینگ داخلی.  وقتی به طور مداوم و بدون کمترین استراحتی از لباسشویی خود استفاده می کنید، در حالی که دور خشک کن در بالاترین درجه خود قرار دارد، در اینکه به زودی به خدمات تعویض و تعمیر بلبرینگ لباسشویی نیازمند خواهید شد، شکی وجود ندارد. بلبرینگ یکی از قطعاتی است که به شدت تحت تاثیر کاربری صحیح کاربر است. در حقیقت نوع کاربری شما تعیین می کند که ماشین لباسشویی چه قدر و چه اندازه عمر مفید داشته باشد و سالم بماند

  • همواره توجه کنید که در هنگام نصب لباسشویی، دستگاه تراز باشد و شیبی بیش از ۵ درجه نداشته باشد.
  • برای شستن و خشک کردن لباس ها هرگز بیشتر از ظرفیت لباسشویی لباس داخل آن قرار ندهید.
  • از دور خشک کن بالا به مدت طولانی و مدام استفاده نکنید.
  • لباسشویی را در محل های مرطوب( حمام یا دستشویی یا بالکن) قرار ندهید.
  • هرگز از شوینده های نامرغوب با درجه خورندگی و شویندگی غیر استاندارد استفاده نکنید.
  • جرم گیر و رسوب زداهای قوی در لباسشویی نریزید.

مرکز سخت افزار ایران

مرکز سخت افزار ایران  درگاهی مطمئن و مجاز است که در حوزه فروش و تعمیرات محصولات الکترونیکی و مکانیکی فعالیت می کند. مرکز سخت افزار ایران شعب مختلفی در تهران و استان البرز دارد. به این ترتیب خدمات رسانی را برای کاربران سهل و ساده و سریع کرده است. این مرکز بر اساس استاندارد های بین المللی خدمات ارائه می دهد. تمام خدمات و سرویس هایی که توسط مرکز سخت افزار ایران ارائه می شود، همراه با ضمانت نامه های معتبر و کتبی است. کاربران می توانند با آسودگی خیال از این خدمات استفاده کنند.