اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

تعمیر پرینتر لیزری سیاه و سفید

تعمیر پرینتر لیزری سیاه و سفید، در حالت کلی تفاوت چندانی با تعمیرات دیگر مدل های چاپگر ندارد. برخی از مراحل و جزئیات به شکل متفاوت انجام می شوند که بستگی به ساختار کلی دستگاه دارد. پرینترهای لیزری، شباهت زیادی به دستگاه های کپی دارند و چاپ دائمی روی برگه ایجاد می کنند. شباهت زیادی به دستگاه های کپی دارند این دستگاه های پر کاربرد قادرند یک چاپ دائمی از داده ها را روی اوراق کاغذ ایجاد کنند.

چاپگر لیزری به ویژه برای چاپ نوشته ها بسیار مناسب بوده و در انواع رنگی و سیاه و سفید تولید شده است. ما ضمن بررسی چند مورد از رایج ترین مشکلات عملکردی چاپگرهای لیزری، شما را با روند کلی تعمیر پرینتر لیزری سیاه و سفید آشنا می کنیم.

تعمیر پرینتر لیزری سیاه و سفید

روند تعمیر پرینتر لیزری سیاه و سفید چگونه است؟

پیش از انجام هرگونه اقدامی برای تعمیر پرینتر سیاه و سفید، باید دستگاه را با دقت عیب یابی کرد. روند کاری چاپگرهای لیزری به این ترتیب است که کاراکترها و داده ها از کامپیوتر وارد دستگاه شده و برای چاپ تنظیم می شوند. سپس این کاراکترها روی کاغذ می گیرند پس از تامین بار الکتریکی لازم، برگه چاپ می شود. لیزر به منزله نور عمل کرده و هم زمان با روشن شدن و آغاز به کار دستگاه، در همه سطح کاغذ به طور یکنواخت می تابد.

برخورد نور لیزر با درام های گیرنده نوری، موجب انتقال بار به روی کاغذ شده و در نهایت، محتوای مورد نظر روی برگه چاپ می شود. بروز ایراد در هریک از این مراحل، که خود دارای جزئیات بیشتری هستند ، روند کاری پرینتر را مختل می کند. روند تعمیر پرینتر لیزری سیاه و سفید به این صورت است که تکنسین تمامی این مراحل و قطعات مربوط به آنها را با دقت بررسی می کند. پس از شناسایی بخش آسیب دیده، مثلا لیزر، اقدامات ترمیمی لازم انجام می شوند.

تعمیر مشکلات رایج پرینتر لیزری سیاه و سفید

یکی از مشکلاتی که کاربران پرینترهای لیزری بعضا با آن مواجه می شوند، خطای تونر است. به این ترتیب که گاهی پس از تعویض تونر، چاپگر در رایانه شناسایی نمی شود. اگر شما هم با این مشکل مواجه شده اید، اول پرینتر و رایانه را ریست کرده و مجددا امتحان کنید. همچنین بد نیست پیش از اقدام برای تعمیر پرینتر لیزری سیاه و سفید، درایور چاپگر مورد نظرتان را در سیستم حذف و مجددا نصب کنید. اگر مشکل حل نشد، نمایندگی تعمیر پرینتر در کرج آماده خدمات رسانی به شما می باشد.

یکی از دلایل کند بودن سرعت چاپ در پرینترهای لیزری، قرار دادن تنظیمات کیفیت چاپ در بالاترین حد است. اگر نیازی به چاپ با کیفیت بالا ندارید، وارد تنظیمات شده و این بخش را تغییر دهید. اگر تنظیمات پرینتر را روی حالت عادی قرار دهید، هم سرعت چاپ افزایش پیدا می کند و هم در مصرف پودر تونر صرفه جویی می شود. معمولا با اصلاح تنظیمات، مشکل حل می شود و نیاز به تعمیر پرینتر لیزری سیاه و سفید به شکل تخصصی نیست.

بسیاری از کاربران در تماس با کارشناسان نمایندگی تعمیرات پرینتر در کرج، از گیر کردن کاغذ در پرینتر لیزری خود شکایت دارند. این مشکل معمولا در اثر خرابی غلطک های گیرنده کاغذ یا نادرست قرار گرفتن کاغذ ایجاد می شود. البته احتمال خرابی کاغذ کش هم وجود دارد که باید بررسی شود. کاغذهای مچاله شده، تا خورده و دارای سنجاق منگنه هم در پرینتر گیر کرده و ایجاد دردسر می کنند. معمولا با اقداماتی مثل اصلاح کاغذ و درست قرار دادن آن در پرینتر، مشکل حل شده و دیگر برگه ها گیر نمی کنند. اما گاهی هم ایراد از کاغذ کش پرینتر بوده و باید این قطعه را تعمیر کرد.

کیفیت کاغذ نامناسب هم یکی دیگر از مشکلات رایج پرینترهای لیزری سیاه و سفید است که دلیل اصلی آن، کیفیت پایین تونر است.  ته نشین شدن تونر و خرابی مگنت رولر هم دیگر عواملی هستند که کیفیت چاپ پرینتر را مختل می کنند. برای عیب یابی و تعمیر پرینتر لیزری سیاه و سفید در این شرایط، باید موارد ذکر شده با دقت بررسی شوند. بهتر است این کار را به تعمیرکاران با تجربه محول کنید تا خیالتان از بابت صحت کار و کیفیت اقدامات انجام شده راحت باشد.

خدمات تخصصی تعمیر پرینتر لیزری سیاه و سفید در کرج

خدمات نمایندگی تعمیرات پرینتر در کرج، به واسطه نظارت تعمیرکاران مجرب و استفاده از دستگاه ها و ابزار پیشرفته، در بالاترین سطح کیفی و تخصصی قرار دارد. تعمیر و تعویض فیوزینگ، تعویض درام و تمیز کردن این قطعه، شارژ تونر لیزری، تعمیر کاغذ کش و بخش های مختلف آن، تعمیر و تعویض مین برد، تعمیرات برد پاور، تعمیر اپتیک، ترمیم سنسورها، تعویض خازن های آسیب دیده، شارژ تونر، تعویض دولوپر، تعمیر و تعویض دکمه ها، تعویض کابل ها و اتصالات فرسوده و آسیب دیده، رفع مشکلات عملکردی دستگاه و اقداماتی از این دست، از جمله خدمات تعمیر پرینتر لیزری سیاه و سفید در کرج به شمار می روند. برای راحتی خیال مشتریان عزیز، تمامی خدمات با ضمانت نامه معتبر مرکز سخت افزار ایران همراه می شوند.

5/5 (1 امتیاز)