اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

تعمیر لپ تاپ آبخورده در کرج

برای تعمیر لپ تاپ آبخورده در کرج، می توانید از نمایندگی تعمیرات لپ تاپ در استان البرز کمک بگیرید. آبخوردگی لپ تاپ باید به صورت تخصصی و اصولی بررسی و ترمیم شود. اگر چنین اتفاقی برای شما افتاده و لپ تاپ تان به هر شکلی دچار آب خوردگی شده است، پیش از آن که دیر شود اقدام به تعمیر آن کنید. نیازی به گفتن نیست که رطوبت به سادگی و با سرعت وارد مدارها و بردهد و … شده و به شدت به آنها آسیب می رساند.

تعمیر لپ تاپ آبخورده در کرج یا هر جای دیگری، به شدت آبخوردگی، میزان رطوبت وارد شده به دستگاه و نوع و شدت آسیب دیدگی قطعات بستگی دارد. تکنسین های تعمیر لپ تاپ در کرج پس از بررسی کامل دستگاه و شناسایی اجزای معیوب آن، اقدامات ترمیمی لازم شامل تعمیر و یا تعویض قطعات را انجام می دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص که آیا می توانید لپ تاپ آب خورده را ترمیم کنید یا خیر، ادامه مطلب را دنبال کنید.

تعمیر لپ تاپ آبخورده در کرج

هزینه تعمیر لپ تاپ آبخورده در کرج

برای این که بدانید چقدر باید خرج تعمیر لپ تاپ آب خورده خود کنید، باید اول مشخص شود آب و رطوبت، تا چه اندازه به قطعات دستگاه آسیب رسانده است. به ندرت پیش می آید که آب یا مایعات دیگر وارد لپ تاپ شوند اما هیچ آسیبی به قطعات نرسانند. در بیشتر موارد، بردها و مدارها به شدت آسیب می بینند و حتی اجزایی همچون مادربرد، پردازنده و باتری لپ تاپ و … از کار می افتند.

با این حال هزینه تعمیر لپ تاپ آبخورده در کرج تابعی از میزان خرابی قطعات است. تکنسین ضمن بررسی دقیق لپ تاپ و انجام یک سری تست های ویژه، به شما می گوید که دقیقا کدام قطعات نیاز به ترمیم یا تعویض دارند. درصورتی که نیاز به تعویض و جایگزینی اجزای سیستم باشد، باید قیمت قطعه جدید را نیز در صورتحساب نهایی لحاظ کنید.

آیا امکان تعمیر لپ تاپ آب خورده وجود دارد؟

گاهی بله و گاهی نه! نمی توان به این سوال پاسخ قطعی داد. درواقع باید دید که آب تا کجا پیش رفته است. مسلما وقتی چند قطعه از کار افتاده باشند و مدارها سولفاته باشند، یا نمی توان لپ تاپ را تعمیر کرد و یا صرفه اقتصادی چندانی برای این کار وجود ندارد. اما اگر خوش شانس باشید و حجم آب کم باشد یا با اقدامات درست مانع از رسیدن رطوبت به اجزای لپ تاپ شده باشید، شانس تعمیر لپ تاپ شما بسیار بالاست.

در مجموع تیم تعمیرات لپ تاپ آبخورده در کرج، نهایت تلاش خود را به کار می بندند تا دستگاه را ترمیم کرده و امکان استفاده مجدد از آن را برای شما فراهم نمایند. اگر لازم باشد حتی چند قطعه با نمونه های اورجینال جایگزین می شود تا عملکرد لپ تاپ به حالت عادی بازگردد.

بایدها و نبایدها هنگام آبخوردگی لپ تاپ

تعمیر لپ تاپ آبخورده در کرج امکان پذیر است؛ اگر در هنگام افتادن لپ تاپ در آب به شکل درست عمل کنید، تا حد زیادی از آسیب دیدگی قطعات جلوگیری خواهید کرد. برای این منظور بایدها و نبایدهایی وجود دارد که اگر آنها را بشناسید و رعایت کنید، شانس استفاده مجدد از دستگاه افزایش پیدا می کند. به عنوان مثال، نباید برای خشک کردن لپ تاپ از سشوار استفاده کنید. این کار ممکن است موجب حرکت آب به داخل قطعات شود. همچنین به هیچ عنوان نباید پس از آبخوردگی لپ تاپ با آن کار کنید. چنین اقداماتی باعث ایجاد جرقه در مدارهای لپ تاپ و حتی سوختن قطعات می شوند. در صورت اتصال دستگاه به برق، سریعا کابل را جدا کنید و در غیر این صورت، باتری را بیرون بیاورید.

اگر لپ تاپ شما باتری جداپذیر ندارد، ترجیحا آن را خاموش کنید تا هیچ اتصال یا جرقه جدیدی در مدارها اتفاق نیفتد. بهتر است برای خشک کردن لپ تاپ، از یک دستمال جاذب استفاده کرده و آن را در معرض هوای آزاد و تابش غیر مستقیم نور آفتاب، البته به مدت کوتاه قرار دهید. اگر تجربه باز کردن لپ تاپ را دارید، دستگاه را باز کنید تا قطعات داخلی سریع تر و راحت تر خشک شوند. به هیچ عنوان سعی نکنید که لپ تاپ خیش و آبخورده را روشن کنید و در اولین فرصت به یک تعمیرگاه مجاز و معتبر مراجعه نمایید. تعمیر لپ تاپ آخورده در کرج، توسط مرکز سخت افزار ایران در شاهین ویلا انجام شده و این مرکز به اقصی نقاط استان خدمات دهی دارد.

5/5 (1 امتیاز)