اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

آخرین شایعات درباره اپل واچ 8

اخبار مرتبط با محصولات اپل ، حتی در روزهای اولیه معرفی و ارائه، بهترین منبع برای گرم کردن بازار در رابطه با نسل بعدی این محصولات هستند. طرفداران شرکت اپل، این وضعیت را در رابطه با اپل واچ 8 در بالاترین سطح خود تجربه کرده اند.

بازگشت لبه های تخت به گوشی های آیفون، همه را متقاعد کرده بود که نسل 7 ساعت های هوشمند اپل، با لبه های تخت اکوسیستم اپل را تکمیل خواهند کرد، اما این اتفاق نیفتاد تا شایعات در رابطه با Apple Watch 8، در همان روزهای نخستین ارائه نسل 7 آغاز شود.

اما به راستی بعد از تکرارهای همیشگی اپل در طراحی، باید چه انتظاراتی از اپل واچ 8 داشته باشیم؟

بیشتر بخوانید : نمایندگی اپل در کرج

اپل واچ 8

طراحی و اندازه های اپل واچ 8

تا این لحظه، اطلاعات ما از طراحی اپل واچ 8 بسیار ناچیز است، اما به نظر میرسد، تا حد زیادی به اپل واچ 7 شباهت داشته باشد. زیرا اپل در اپل واچ 7 اندازه صفحه نمایش ساعت هوشمند خود را افزایش داده است و عموماً سیاست اپل به این شکل است که تا چند مدل به این اندازه وفادار می ماند.

البته از نظر تحلیلگر طراحی راس یانگ (Ross Young)، اپل واچ نسل هشتم برخلاف گذشته (دو اندازه)، در 3 اندازه مختلف روانه بازار خواهد شد. در حال حاضر اپل واچ در دو سایز 41 و 45 میلیمتر طراحی شده است و از نظر وی اندازه سوم بزرگتر از این خواهد بود. نکته دیگر در رابطه با طراحی شاسی ساعت هوشمند اپل است.

قبل از رونمایی رسمی از نسل 7 این محصول، شایعات بسیاری در رابطه با تغییرات اساسی در طراحی و تغییر لبه به لبه های تخت مشابه آنچه که در آیفون 13 اتفاق افتاده است، به گوش می رسید؛ اما در نهایت این اتفاق رخ نداد. با توجه به حجم شایعات و تعداد منابع تایید کننده این خبر، به نظر می رسد این احتمال منتفی نشده است و هنوز این امکان وجود دارد که این طراحی به جای نسل 7 در نسل هشتم ساعت های هوشمند اپل دیده شود.

مقاومت بیشتر در اپل واچ 8

بنا بر نظر خبرگزاری بزرگ بلومبرگ(Bloomberg)، اپل در حال کار بر روی نسخه ای مقاوم تر از اپل واچ است که از شاسی مقاومتری برخوردار است و برای بازار هدف ورزشکاران و طبیعت گردان و کاربرانی کاربرد خواهد داشت که از اپل واچ 8 در شرایط سخت محیطی استفاده می کنند.

عملکرد این ساعت درست مانند اپل واچ معمولی اپل خواهد بود، اما از مقاومت و محافظت بیشتری برخوردار خواهد بود. به نظر می رسد اپل در سال 2022 از این نسخه جدید رونمایی خواهد کرد.

ویژگی های سلامت سنج Apple Watch 8

بر طبق نظر وال استریت ژورنال (Wall Street Journal) و برخی دیگر از منابع، اپل قصد دارد در نسخه بعدی، یعنی اپل واچ 8، به دنبال اضافه کردن تعداد زیادی از ویژگی های سلامت سنج جدید به این محصول است.

این ویژگی ها شامل، مانیتور (بررسی ادامه دار) فشار خون، حرارت سنج برای پایش اختلالات خواب و بارداری و دیابت می شود. البته نمی توان مطمئن بود که همه این موارد در اپل واچ 8 ارائه شوند، اما باید منتظر برخی از آنها باشیم.

پایش گلوکز خون

شایعاتی شنیده می شود که اپل تیمی از مهندسین پزشکی را به کار گرفته است تا بر روی روشی برای پایش غیر تهاجمی قند قون و سطح گلوکز در خون با استفاده از سنسور های نوری کار کنند.

این فناوری در آینده می تواند به ساعت های هوشمند این شرکت راه پیدا کند. چنین قابلیتی می تواند شرایط نظارت بر بیماران دیابتی را بسیار تسهیل کند بدون اینکه در هر باز تست قند خون نیاز به ایجاد خراش در پوست آنها باشد. البته تست قند خون، قابلیتی است که اپل سال ها در تلاش برای دستیابی به آن است.

دیجی تایمز (DigiTimes ) معتقد است که اپل در حال کار بر روی سنسور اینفرارد یا طول موج کوتاه است که به اپل واچ 8، قابلیت پایش سطح قند خون را اعطا میکند. البته این منبع همیشه قابل اطمینان نبوده است و به همین بکارگیری این قابلیت در نسل 8 این ساعت ها کمی بعید به نظر می رسد.

پایش فشار خون

یکی از تامین کنندگان اپل، Rockley Photonics، در حال حاضر در حال کار بر روی یک سیستم سنسور دیجیتال پیشرفته است که به گجت های پوشیدنی امکان پایش شاخص های زیستی از جمله دمای بدن، فشار خون، رطوبت بدن، الکل، اسید لاکتیک، شاخص قند و … را با استفاده از سنسورهای نوری اضافه میکند.

در عمل اضافه شدن این فناوری به ساعت های اپل به معنی یک شراکت تاز بین این دو شرکت است و شایعات نشان می دهد که بزودی (احتمالاً در اپل واچ 8)، شاهد رونمایی از قابلیت سنجش فشار خون در اپل جدید این شرکت باشیم. این قابلیت امکان ردیابی فشارخون بالا و تنش های فشار خون را ایجاد می کند.

البته حتی در صورت ارائه این فناوری در سال 2022، باید منتظر تکمیل بیشتر این فناوری باشیم.

سنسور دمای بدن

اپل در نظر داشت تا سنسور دمای بدن را در سال 2021 به ساعت خود اضافه کند، اما بلومبرگ معتقد است این قابلیت در اپل واچ 8 در سال 2022 به این گجت اضافه خواهد شد. این سنسور می تواند به پایش بارداری و خواب کمک بزرگی کند. با این قابلیت امکان ردیابی تب در کاربر نیز فراهم می شود.

تشخیص واژگونی خودرو

اپل در حال طراحی سنسوری برای تشخیص تصادف و واژگونی خودرو است در آیفون و اپل واچ (احتمالا اپل واچ 8) است که در آن با استفاده از سنسور شتاب سنج و ژیروسکوپ، در زمان تصادف گوشی یا ساعت اپل به صورت خودکار با خدمات اورژانس برای درخواست کمک تماس حاصل کند.

با توجه به شایعات مبنی بر رونمایی از ین قابلیت در سال 2022، باید منتظر رونمایی از آن در آیفون 14 و اپل واچ 8 باشیم.

حق مالکیت اختراع ثبت شده توسط اپل

اپل اخیرا حق مالکیت تعداد زیادی از فناوری را ثبت کرده است که احتمال استفاده از آنها در ساعت های جدید اپل، اپل واچ 8، وجود دارد. از این موارد می توان به تایید هویت بیومتریک بر مبنای طرح پوست برای گجت های پوشیدنی اشاره کرد. این قابلیت می تواند نیاز برای ورود کد عبور در ساعت های اپل را حذف کند.

مورد دیگر سیستم خودکار تنظیم سفتی بند ساعت اپل است که در زمان استفاده از ساعت در فعالیت های سنگین بسیار کاربرد خواهد داشت.

قابلیت های ساعت اپل

سومین مورد ثبت شده، چراغ ال ای دی است که بیانگر وضعیت انجام ماموریت ورزشی محوله است. بررسی نشانه های پارکینسون برای کمک به پزشکان، تاچ آیدی و دوربین زیر نمایشگر ساعت هوشمند، از موارد دیگر ثبت شده در سال های اخیر است.

اما یکی از مهمترین موارد، طراحی کاملا رادیکال اپل واچ است که در سال 2021 ثبت شده است و می تواند رویکرد کاملا متفاوتی را در طراحی به نمایش بگذارد. در هر صورت باید دید که کدام یک از این موارد در اپل واچ نسل 8 بکار خواهد رفت.

همه چیز درباره ی اپل واچ 8