اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

آموزش نحوه تعمیر خم شدن گوشی های شیائومی

تعمیر گوشی های خم شده یکی از خدمات تخصصی ارائه شده در مرکز سخت افزار ایران است که در انجام آن از بهترین متود های تعمیراتی استفاده می شود. اما اساسا خم شدن گوشی به چه معناست؟ یکی از مشکلات عجیب مشاهده شده در برخی از گوشی های هوشمند خصوصا در برند شیائومی، مشکل خم شدن گوشی های شیائومی است. در بسیاری از مواقع کاربران حتی متوجه علت و زمان تاب برداشتن گوشی شیائومی خود نیز نمی شوند و زمانی می فهمند که کار از کار گذشته است.

در بسیاری از مواقع زمانی که کاربران گوشی را در جیب شلوار خود قرار می دهند و فشار زیادی به آن وارد می شود، گوشی خم می شود. خم شدن گوشی های شیائومی به معنای خم شدن و تاب برداشتن نمایشگر است. در نتیجه سوال مهم برای کاربرانی که با این مشکل مواجه شده اند این است که آیا این نمایشگر خم شده امکان تعمیر شدن دارد یا خیر؟ در ادامه بیشتر با دلیل بروز این مشکل و نحوه تعمیرات تخصصی گوشی های خم شده شیائومی آشنا خواهیم شد.

تعمیر خم شدن گوشی های شیائومی

علت خم شدن گوشی های شیائومی چیست؟

دلیل تاب برداشتن گوشی شیائومی را می توان در موارد بسیار ساده ای دنبال کرد. معمولا یک فشار بیش از حد یا سهل انگاری در نگهداری و استفاده از گوشی موجب خم شدن نمایشگر آن می شود. این مشکل خصوصا در گوشی هایی که سایز بزرگ تری دارند اتفاق می افتد. در این شرایط قاب گوشی به هر دلیلی مانند فشار زیاد کج می شود. جنس ضعیف تر بدنه گوشی، مانند بدنه های پلاستیکی یا آلومینیومی ضعیف نیز می تواند عامل خم شدن گوشی های شیائومی باشد.

در بسیاری از مواقع ضربه وارد شده به گوشی از پشت بوده و این خمیدگی در نمایشگر به وجود می آید. در این زمینه باید به این نکته توجه داشت که حتی در بیشتر موارد ال سی دی گوشی هیچ آسیبی ندیده و بدون کوچک ترین شکستگی در نمایشگر، قاب آن خم شده است. در نهایت این که ممکن است برخی از این خم شدن ها در گوشی های شیائومی کاملا غیر عمدی و تنها به دلیل نقص در طراحی دستگاه به وجود بیاید.

آیا گوشی خم شده قابل تعمیر است؟

خبر خوب در خصوص خم شدن گوشی های شیائومی این است که در نود درصد موارد این مشکل قابل برطرف شدن است و تعمیرکاران مجرب می توانند آن را برطرف کنند. اما با این حال تعمیر تاب خوردن گوشی شیائومی کار آسانی نیست و به دقت، مهارت و تجهیزات اختصاصی زیادی نیاز دارد. تعمیرکار باید دستگاه را باز کرده و تمام قطعات حساس آن را از هم جدا کند. سپس باید قاب تاب خورده گوشی را تعویض کند. گاهی نیز ممکن است در کنار تعویض قاب به   تعویض گلس موبایل   مورد نظر نیز نیاز باشد.

تمام این مراحل باید با دقت بالا و با ابزار هایی اختصاصی انجام شود. به همین دلیل تعمیرات گوشی های خم شده موردی است که حتما باید در یک مرکز تعمیرات تخصصی معتبر انجام شود. مرکز سخت افزار ایران یک مرکز تعمیراتی بسیار معتبر است در زمینه تعمیر موبایل شیائومی در کرج است که می توان در این زمینه از آن ها کمک گرفت.

آیا می توان گوشی های خم شده را در خانه تعمیر کرد؟

برخی از کاربران بعد از این که متوجه خم شدن گوشی های شیائومی خود می شوند، سعی می کنند تا با کمی فشار وارد آوردن به قاب گوشی آن را مجددا صاف کنند. اما این کاری است بسیار پر ریسک و اشتباه که می تواند آسیب های بسیار بیشتری به گوشی وارد کند. برای تعمیر تاب خوردن گوشی شیائومی حتما باید این دستگاه ها با ابزار های تخصصی باز شوند و از آن جایی که در این پروسه به قطعات حساسی مانند ال سی دی و برد دستگاه برخورد خواهد شد، قطعا باز کردن دستگاه در خانه یا هر گونه تلاشی برای رفع مشکل خم شدن گوشی کار اشتباهی است.

آیا می توان از خم شدن گوشی های شیائومی جلوگیری کرد؟

به صورت کلی با پیشرفت فناوری ساخت گوشی های هوشمند و پیشرفتی که در طراحی بدنه این دستگاه ها وجود آمده است، به ندرت ممکن است با مشکل خم شدن گوشی های شیائومی جدید مواجه شویم. با این حال می توان با برخی از راهکار ها امکان این اتفاق را به حداقل رساند. اول از همه این که نباید به هیچ عنوان گوشی را در جیب شلوار های تنگ قرار داد. در حالتی که گوشی فضای کمی دارد و فشار زیادی در جیب به آن وارد می شود، قطعا ریسک تاب برداشتن گوشی شیائومی وجود دارد.

خصوصا اگر به صورت اشتباهی در زمانی که گوشی در جیب پشتی قرار دارد در جایی بنشینید، احتمال تاب برداشتن نمایشگر بالا خواهد بود. در درجه دوم بهترین گزینه استفاده از یک قاب محافظ قابل اطمینان است. قاب های مستحکم و محافظت کننده می توانند از وارد شدن هر آسیبی به گوشی جلوگیری کنند. در کل باید از وارد شدن هر گونه فشار غیر معمول احتمالی به دستگاه جلوگیری کنید تا با مشکل ناراحت کننده خم شدن گوشی خود مواجه نشوید.

5/5 (1 امتیاز)