اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

روش های نصب ویندوز 11

خدمات نصب ویندوز 11 در کرج در مرکز سخت افزار ایران ارائه می شود و کارشناسان این مرکز در سریع ترین زمان ممکن می توانند با نصب کردن ویندوز 11 برای کاربران، آن ها را از مزیت های این نسخه بهره مند سازند. مزیت نصب ویندوز11 در کرج این است که می توانند بدون نگرانی از باگ های احتمالی در زمان نصب و محدودیت هایی که ممکن است در خصوص سیستم شان وجود داشته باشد، از خدمات نصب سیستم عامل ویندوز11 بهره مند شوند. با این حال برای راهنمایی بیشتر در خصوص نحوه مراحل نصب ویندوز11، در ادامه به صورت کلی مراحل دانلود و نصب این نسخه را آموزش می دهیم.

نصب ویندوز 11 در کرج

نصب ویندوز 11 روی چه سیستم هایی ممکن است؟

اولین قدم در آموزش نصب کردن ویندوز 11 بررسی این مهم است که ویندوز11 روی چه سیستم هایی قابلیت نصب شدن دارد. سیستمی که قرار است ویندوز 11 روی آن نصب شود باید از لحاظ سخت افزاری از این نسخه جدید پشتیبانی کرده و بتواند آن را اجرا کند.

برای فهمیدن این موضوع می توان در وب سایت رسمی شرکت مایکروسافت وارد شد و با استفاده از نرم افزار مخصوصی که در سایت این شرکت قرار دارد، قابلیت سیستم مورد نظر را بررسی کرد. برنامه مذکور که PC Health Check نام دارد به شما کمک می کند تا مشخصات و قابلیت های سیستم را برای دریافت ویندوز 11 بررسی نمایید. حداقل مشخصات یک سیستم برای دریافت و امکان نصب ویندوز11 شامل موارد زیر می شود:

  • پردازنده 64 بیتی دو هسته ای
  • یک رم 4 گیگابایتی
  • حافظه داخلی 64 گیگابایتی
  • پشتیبانی از Secure Boot
  • پشتیبانی از چیپست TPM 2.0

روش های مختلف دانلود و نصب ویندوز11

بعد از این که مشخصات و قابلیت های سیستم را بررسی کردید، می توان از روش های متناسب با شرایط سیستمی که دارید، ویندوز 11 را دانلود کرده و آن را نصب کنید. در ادامه این روش ها را به صورت کامل بررسی خواهیم کرد.

ویندوز 10 را به ویندوز 11 ارتقا دهید

در اولین روش که ساده ترین نیز هست، می توان در صورت جدید بودن سیستم به راحتی ویندوز 10 را به ویندوز 11 ارتقا داد. در نتیجه اگر سیستم شما در حال حاضر از ویندوز 10 استفاده می کند، می توان با استفاده از گزینه های به روز رسانی ویندوز، مستقیما پروسه نصب ویندوز11 را در پیش گرفت. خود شرکت مایکروسافت گزینه های به روز رسانی های رسمی ویندوز را در اختیار کاربران قرار داده است و می توان از طریق گزینه آپدیت ویندوز در سیستم، به راحتی این ارتقا و به روز رسانی را انجام داد.

استفاده از دستیار نصب مایکروسافت برای نصب ویندوز11

این روش هم به صورت رسمی توسط خود شرکت مایکروسافت ارائه شده است و می توان از این طریق در سریع ترین زمان ممکن نصب کردن ویندوز 11 را انجام داد. این روش خصوصا برای مواردی که هنوز رسما پیام به روز رسانی مایکروسافت را دریافت نکرده باشید، کارایی دارد. برای استفاده از دستیار نصب مایکروسافت به دانلود نرم افزار Windows 11 Installation Assistant نیاز است.

در نتیجه به راحتی می توان از این طریق نسخه جدید و رسمی ویندوز 11 را دریافت کرد. به صورت خودکار نرم افزار با بررسی مشخصات سخت افزاری سیستم امکان یا عدم امکان دریافت نسخه جدید ویندوز را مشخص می کند و در صورت سازگار بودن، پروسه دانلود و نصب ادامه می یابد.

ساختن یک درایو نصب برای دانلود و نصب ویندوز11

تا این جا روش های نصب ویندوز11 برای سیستم هایی کاربرد داشت که هیچ محدودیتی در خصوص دریافت این نسخه نداشتند. اما اگر به هر دلیلی یک سری محدودیت های سخت افزاری برای دریافت ویندوز 11 وجود داشته باشد، می توان فایل ISO را دانلود کرد و سپس با استفاده از ساخت یک درایو نصب به کمک فلش یا دی وی دی، ویندوز 11 را روی سیستم نصب و اجرا کرد. در این روش باید ابتدا نرم افزار Windows 11 Installation Media دانلود و نصب شود تا در ادامه با اتصال فلش، فایل ISO را اجرا کرد. به این ترتیب مراحل نصب کردن ویندوز 11 آغاز شده و به ترتیب پیش می رود.

روش های نصب ویندوز 11

استفاده از ویندوز 11 برای سیستم های قدیمی کار درستی است؟

همان طور که گفته شد تنها در صورتی می توان ویندوز 11 را روی سیستم نصب کرد که این سیستم ها مشخصات سخت افزاری مناسب را داشته باشند و بتوانند از این نرم افزار پشتیبانی کنند. در خصوص سیستم های قدیمی اما حتی اگر برخی مشخصات سخت افزاری حداقلی را نیز داشته باشد، ممکن است نصب ویندوز11 نتیجه مطلوبی به دنبال نداشته باشد.

چرا که بر اساس تاکید خود شرکت مایکروسافت این امکان وجود دارد که سیستم قادر به سازگار شدن با یک سری مشخصات و باگ های ویندوز را نداشته باشد و مشکلاتی در حین استفاده از سیستم برای کاربران به وجود آید. با این حال برای کاربرانی که می خواهند این نسخه را روی سیستم خود نصب کنند، هنوز هم راه کار هایی وجود دارد که در یک مرکز تخصصی می توانند به آن دست یابند.

نحوه نصب ویندوز11 روی سیستم های قدیمی به چه صورت است؟

نصب کردن ویندوز 11 روی سیستم های قدیمی به یک سری پیش نیاز ها و کار هایی نیاز دارد که قبل از دانلود و نصب ویندوز11 باید آن ها را انجام داد. اولین قدم فعال کردن چیپ TPM 2.0 است که باید این کار را از طریق تنظیمات فریموری یا تنظیمات بایوس انجام داد. مرحله بعدی نیز مربوط به فعال کردن Secure Boot در سیستم است.

برای دسترسی به این مشخصه نیز باید در تنظیمات UEFI به دنبال گزینه Secure Boot بود و آن را فعال کرد. مرحله بعدی نیز تغییر بایوس به UEFI است، چرا که در ویندوز 11 به این تنظیمات نیاز است. می توان با تغییر پارتیشن MBR به GPT این محدودیت را از بین برد. در نهایت نیز می توان نسخه جدید و رسمی ویندوز 11 را دانلود و با نصب آن، از ویژگی های این سیستم عامل جدید روی سیستم قدیمی نیز بهره برد.

بیشتر بخوانید: رفع مشکل  خطای صفحه آبی ویندوز

نصب ویندوز11 چه مزیت هایی دارد؟

نصب ویندوز 11 قطعا به دلیل ویژگی های به روز شده و قابلیت های ارتقا یافته این نسخه مزیت های بسیار زیادی دارد. در اولین مورد می توان به طراحی ظاهری جذاب تر این نسخه اشاره کرد. رابط کاربری مدرن تر از مشخصات برجسته ویندوز 11 است که نظر کاربران را به خود جلب کرده است. در طراحی فضای کاربری این سیستم عامل از رنگ های پاستلی جذاب استفاده شده است و وجود ویجت ها و فید های هوشمند، تجربه کاربری با این سیستم عامل را لذت بخش تر خواهد کرد.

این ویندوز جدید شرکت مایکروسافت با سایر برنامه ها نرم افزار های اندرویدی نیز مطابقت دارد و یک ارتباط تعاملی بین آن ها وجود دارد. از این کاربران می توانند با نصب کردن ویندوز 11 روی سیستم خود، به صورت مشترک از برنامه های اندرویدی نیز استفاده کنند. اگر برای دانلود و نصب این نسخه محدودیت و مشکلی دارید، می توانید در سریع ترین زمان ممکن در مرکز سخت افزار ایران نسخه ویندوز 11 را برای سیستم خود دریافت نمایید.