اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

تعویض لنز دی وی دی پلیر لپ تاپ

تعویض لنز دی وی دی پلیر لپ تاپ ، زمانی انجام می شود که این قطعه به درستی کار نکرده و DVD را شناسایی نکند. اولین کاری که در این شرایط انجام می شود، تمیز کردن لنز است. در بیشتر موارد، با این کار مشکل حل می شود. اما گاهی مسئله فراتر از این است و راهی جز تعویض لنز DVD پلیر لپ تاپ وجود ندارد. مثلا اگر لنز سوخته باشد، دی وی دی پلیر عملا کاربردی ندارد و تنها با تعویض لنز می توان مشکل را حل کرد. در ادامه این مقاله، نحوه تعویض لنز DVD پلیر لپ تاپ و نکات مربوط به آن را بررسی می کنیم. شما می توانید برای عیب یابی و تعویض این قطعه به صورت تخصصی و اصولی، از تکنسین های مجرب تعمیر لپ تاپ در کرج کمک بگیرید.

تعویض لنز دی وی دی پلیر لپ تاپ

هزینه تعویض لنز دی وی دی پلیر لپ تاپ

تلاش همکاران ما در نمایندگی تعمیر لپ تاپ کرج، ترمیم لنز dvdplayer است. اما اگر نیاز به تعویض این قطعه باشد، لنز جدید حتما اورجینال است. بنابراین می توان گفت که هزینه تعویض لنز دی وی دی پلیر لپ تاپ، به کیفیت و اورجینال بودن قطعه جدید بستگی دارد. معمولا قطعات اورجینال، گران تر هستند و به همین دلیل، هزینه تعویض را افزایش می دهند. در عوض، اطمینان خواهید داشت که عملکرد سیستم به حالت عادی بازگشته و پس از تعویض لنز، مشکلی در آن ایجاد نمی شود.

بیشتر بخوانید: لیست کامپیوتر هایی که قادر به اجرای ویندوز 11 هستند

چه موقع اقدام به تعویض لنز دی وی دی پلیر لپ تاپ کنیم؟

همانطور که در ابتدای مقاله هم اشاره کردیم، بیشتر مشکلات دی وی دی رایتر لپ تاپ، با تمیز کردن لنز برطرف می شوند. مثلا وقتی سی دی در لپ تاپ شناسایی و خوانده نمی شود، نیازی به تعویض لنز نیست. معمولا در این شرایط، لنز آلوده شده و باید آن را تمیز کرد. تنظیم لنز هم گاهی کمک می کند که مشکل این بخش برطرف شود.

برای تنظیم لنز، با استفاده از دستگاه های مخصوص، مقاومت آن را کاهش داده یا افزایش می دهند. در این شرایط، نیازی به تعویض لنز دی وی دی رایتر لپ تاپ نیست. تعمیرکاران تنها در صورتی این قطعه را تعویض می کنند که لنز سوخته باشد.

بیشتر بخوانید: آموزش اتصال همزمان چند مانیتور به لپ تاپ

علائم سوختن لنز DVDرایتر لپ تاپ

گفتیم که تعویض لنز دی وی دی رایتر لپ تاپ، زمانی انجام می شود که این قطعه سوخته باشد. اما چطور می توان فهمید که لنز سوخته است؟ برای این منظور می توانید یک DVD تمیز و بدون خش را وارد لپ تاپ کرده و ببینید چه اتفاقی می افتد. اگر سیستم آن را شناسایی نکرد، احتمال سوختن لنز وجود دارد؛ اما ممکن است لنز آلوده باشد.

پس برای اطمینان بیشتر، به صدای دستگاه حین خواندن دی وی دی توجه کنید. اگر صداهایی همچون تِق تِق یا جیر جیر از داخل دستگاه شنیدید، یعنی لنز سالم است و تنها باید آن را تمیز کنید. اما شنیده نشدن صدا از لپ تاپ، احتمال سوختن لنز را قوت می بخشد. همچنین بهتر است اگر در این زمینه مهارت دارید، لنز را تمیز کرده و مجددا، دی وی دی رایتر را امتحان کنید. اگر مشکل حل نشد، یعنی لنز سوخته و باید در اولین فرصت تعویض شود.