اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

تعمیر فلت موبایل در کرج

در این مقاله راجع به فرایند تعمیر فلت موبایل در کرج صحبت می کنیم. البته تعمیر این قطعه در کلیه شعب نمایندگی تعمیرات موبایل مرکز سخت افزار ایران، به شکل یکسان انجام می شود. پیش از پرداختن به بحث اصلی، بد نیست بدانید که فلت یکی از مدارهای گوشی های هوشمند است که در پشت ال سی دی تعبیه شده است. فرایند نمایش تصویر به وسیله همین مدار انجام می شود و در عملکرد تاچ نیز تاثیرگذار است. به طور کلی دو نوع فلت در گوشی های موبایل وجود دارد.

فلت ال سی دی با اتصال به برد گوشی، امکان نمایش تصاویر و رنگ ها را ایجاد می کند. فلت تاچ نیز به برد متصل شده و امکان تاچ یا اجرای فرمان های لمسی کاربر را فراهم می سازد. خرابی این قطعه بر اثر آب خوردگی گوشی یا عوامل دیگر، مشکلاتی را در روند کاری گوشی، بخش تاچ یا تصویر ایجاد می کند و باید هرچه زودتر فکری برای تعمیر یا تعویض آن کرد. در ادامه ضمن تشریح روند تعمیر فلت موبایل در کرج، علائم خرابی این قطعه را نیز به شما آموزش می دهیم.

تعمیر فلت موبایل در کرج

تعمیر فلت موبایل در کرج چقدر هزینه دارد؟

نمی توان پاسخ قطعی و مشخصی به این سوال داد. دستمزد تکنسین های نمایندگی تعمیر موبایل در کرج مشخص است اما این که ترمیم یا تعویض فلت از نظر فنی چقدر هزینه داشته باشد، بستگی به میزان خرابی این قطعه دارد. گاهی فلت به مقدار بسیار جزئی آسیب دیده و نیازی به تعویض آن نیست. در این صورت قیمت تعمیرات چندان بالا نخواهد بود.

اما در برخی موارد، هیچ راهی جز تعویض فلت وجود ندارد. در این صورت باید قیمت فلت جدید را نیز مد نظر داشته باشید. چنانچه نیاز به تعویض ال سی دی گوشی باشد، باید خودتان را برای پرداخت مبلغ بسیار بیشتری آماده کنید. به هر ترتیب هزینه تعمیر فلت موبایل در کرج، پس از عیب یابی این قطعه به اطلاع شما می رسد و ممکن است در حین کار، تغییر کند.

نشانه های خرابی فلت موبایل

فلت گوشی های هوشمند و تبلت ها قطعه بسیار حساسی است که به راحتی آسیب می بیند. آب خوردگی گوشی، ضربه و یا تعمیر ال سی دی توسط افراد ناشی زمینه ساز بروز ایراداتی در ساختار و عملکرد فلت خواهد شد. در این شرایط ممکن است فلت پاره شود و یا محل اتصال آن به ال سی دی صدمه ببیند. یکی از اصلی ترین نشانه های خرابی یا پارگی فلت، پرپر زدن تصویر است. همچنین اگر تاچ گوشی شما به درستی کار نمی کند، احتمال خرابی این قطعه وجود دارد. در صورت مشاهده مشکلاتی مثل عدم وجود تصویر، پر پر زدن تصویر در نمایشگر و یا کار نکردن تاچ، احتمالا نیاز به تعمیر فلت موبایل در کرج یا هر جای دیگری خواهد بود.

تعمیر پارگی فلت گوشی

پارگی فلت گوشی های هوشمند، مشکل نسبتا رایجی است که در بسیاری از موارد پس از تعویض ال سی دی اتفاق می افتد. تا همین چند سال پیش تعمیر پارگی فلت موبایل امکان پذیر نبود و در صورت بروز این اتفاق، باید ال سی دی به طور کامل عوض می شد. این کار هزینه بسیار بالایی داشت و از طرفی نمی شد از کارکرد بی نقص ال سی دی جدید اطمینان کامل داشت.

اما امروزه با استفاده از تجهیزات پیشرفته به راحتی می توان فلت را تعمیر کرده و مشکلات ناشی از پارگی آن را برطرف کرد. البته پارگی فلت معمولا تعمیر پذیر نیست و نیاز به تعویض این مدار می باشد. همکاران ما پیش از تعمیر فلت موبایل در کرج، این قطعه را به خوبی عیب یابی کرده و در صورت مشاهده پارگی، فلت را تعویض می کنند.

نحوه تعویض فلت موبایل

پس از این که همکاران ما از پارگی یا خرابی فلت موبایل شما مطمئن شدند، اقدامات لازم برای تعویض این قطعه را انجام می دهند. پیش از هر کاری پرسنل واحد تعمیرات نمایندگی موبایل در کرج به کاربر اطلاع می دهند که فلت دستگاهش نیاز به تعویض دارد. در صورت رضایت مشتری، فرایند تعویض فلت گوشی در کرج آغاز می شود.

برای این کار باید گلس از روی صفحه برداشته شده و نمایشگر از گوشی جدا شود. پس از جدا کردن این بخش ها و دسترسی به محل اتصال فلت، این قطعه تعویض می گردد. سپس مجددا ال سی دی در جای خود نصب شده و عملیات تعویض گلس موبایل انجام می شود. پس از نصب گلس، گوشی روشن شده و عملکرد تاچ و نحوه نمایش تصویر آن تست می گردد.

5/5 (1 امتیاز)