اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

آموزش ریکاوری عکس در موبایل سامسونگ

امروزه وجود گوشی های هوشمند موجب شده تا آلبوم عکس افراد به گالری گوشی های شان انتقال داده شود و کاربران این گوشی ها مجموعه ای از عکس های یادگیری خود را در گالری گوشی نگهداری کنند. حال ممکن است در مواقعی کاربران به اشتباه یا حتی عمدی عکسی را از گالری حذف کنند اما بعد به ریکاوری عکس در موبایل خود نیاز داشته باشند. در نتیجه برای بسیاری این که امکان بازیابی فایل عکس در گوشی های اندرویدی وجود دارد یا خیر جای سوال است.

حتی ممکن است در اثر بروز مشکلات نرم افزاری یا سخت افزاری مختلف در گوشی نیز عکس های ذخیره شده حذف شوند. ما در این جا اختصاصا می خواهیم روش های مختلفی را بررسی کنیم که با استفاده از آن ها می توان ریکاوری عکس در موبایل سامسونگ را انجام داد. از این رو اگر شما هم از کاربران انواع موبایل های سامسونگ هستید، در ادامه با ما همراه باشید تا راه کار ریکاوری عکس های پاک شده از گوشی های سامسونگ را آموزش دهیم.

ریکاوری عکس در موبایل

آیا پاک شدن عکس به معنی حذف کامل آن از گوشی است؟

به صورت کلی زمانی که یک عکس را از گالری گوشی خود پاک می کنید، این به معنی حذف کامل عکس مورد نظر از دستگاه نیست. در نتیجه بدون در نظر گرفتن محل ذخیره سازی این عکس ها که می تواند فضای داخلی گوشی باشد یا این که در SD کارت گوشی ذخیره شده باشند، این عکس ها کاملا از دستگاه حذف نشده اند و هنوز هم امکان ریکاوری عکس از موبایل سامسونگ وجود دارد. این عکس های پاک شده تنها در حالتی غیر قابل دسترس قرار گرفته اند.

دلایل مختلف حذف عکس از گوشی

برای ارائه راه کاری مناسب جهت ریکاوری عکس از موبایل سامسونگ، این که عکس ها در کجا ذخیره شده اند و دلیل حذف شدن آن ها چیست اهمیت دارد. در خصوص عکس های پاک شده از گوشی ممکن است این عکس ها به دلایلی همچون حذف اشتباه عکس توسط کاربر، فرمت شدن گوشی، فلش کردن دستگاه، آسیب های فیزیکی به مموری و خود گوشی و از همه مهم تر وجود ویروس ها و بد افزار های مخرب روی موبایل مورد نظر پاک شده باشند.

ریست فکتوری کردن موبایل برای رفع باگ های نرم افزاری و سخت افزاری هم می تواند موجب حذف عکس ها از گالری گوشی اندرویدی شود. با این حال دلیل حذف عکس ها هر چه که باشد، امکان ریکاوری عکس های پاک شده از گوشی کار غیر ممکنی نیست.

نکات ضروری برای ریکاوری عکس در موبایل سامسونگ

برای این که بتوان از روش های مختلف جهت بازیابی فایل عکس در گوشی استفاده کرد، باید چند مورد را در نظر گرفت. اول از همه این که توصیه می شود حتما بعد از حذف عکس مورد نظر داده جدیدی روی گوشی ذخیره نشود و تا جای ممکن کاری با دستگاه انجام ندهید. دلیل این مورد هم این است که در صورت ذخیره برنامه یا فایل جدید روی گوشی، این داده ها روی داده های حذف شده قبلی رونویسی شده و ذخیره می شوند و از این رو شانس ریکاوری عکس در موبایل کاهش می یابد.

برای این منظور بهتر است حتی داده تلفن همراه یا اتصال وای فای را هم قطع کنید تا فایل و داده جدیدی دانلود و ذخیره نشود. در ادامه برای ریکاوری عکس های پاک شده از گوشی به یک نرم افزار قوی جهت بازیابی عکس های پاک شده از گوشی های اندرویدی نیاز دارید. باید این نرم افزار را دانلود و نصب کنید.

بیشتر بخوانید: بازیابی اطلاعات گوشی سامسونگ در کرج

روش های ریکاوری عکس در موبایل سامسونگ

برای بازیابی فایل عکس از گوشی روش های مختلفی وجود دارد که در زیر به بهترین روش های موجود اشاره کرده ایم:

  • بازیابی عکس های پاک شده با استفاده از برنامه Android Photo Recovery
  • استفاده از Google Photo برای ریکاوری عکس در موبایل سامسونگ
  • استفاده از DiskDigger برای بازگرداندن عکس های پاک شده
  • استفاده از برنامه کاربردی EaseUS Wizard Recovery برای بازیابی فایل های عکس قدیمی از گوشی سامسونگ
  • بازیابی عکس ها از طریق Google Drive
  • ریکاوری عکس های پاک شده از گوشی با استفاده Dropbox

این روش ها و برنامه ها بهترین گزینه هایی است که در این خصوص پیشنهاد می شود. البته برنامه ها نرم افزار های بازیابی اطلاعات رایگان دیگری هم وجود دارند که مختص گوشی های اندرویدی بوده و می توان از آن ها کمک گرفت.

بازیابی عکس های پاک شده با استفاده از برنامه Android Photo Recovery

یکی از بهترین روش ها برای ریکاوری عکس در موبایل سامسونگ، استفاده از برنامه Android Photo Recovery است. با دانلود و استفاده از این برنامه جهت بازیابی عکس های پاک شده، نرم افزار کلیه فایل های پاک شده را اسکن کرده و در نهایت آن ها را بازیابی می کند. با نصب برنامه روی گوشی، باید وارد گزینه Data Recovery شد.

در این مرحله برنامه تمامی فایل ها و داده های قابل بازیابی را نمایش می دهد که می توان با انتخاب فایل مورد نظر در بین گزینه های موجود، داده یا عکسی که در نظر دارید را ریکاوری کنید. با ارائه پیش نمایش گزینه های موجود جهت ریکاوری بعد از اسکن گوشی، کافی است روی فایل مورد نظر کلیک کرده و گزینه Recover را انتخاب کنید. به این ترتیب به راحتی ریکاوری عکس های پاک شده از گوشی اندرویدی مورد نظر انجام می شود.

استفاده از Google Photo برای ریکاوری عکس در موبایل سامسونگ

این روش در مواردی کاربرد دارد که کاربر گوشی اندرویدی مورد نظر برای ذخیره سازی داده ها و عکس های خود از برنامه Google Photo استفاده کند. در نتیجه در صورت ذخیره سازی فایل ها از این طریق؛ در صورت پاک شدن یک عکس یا یک سند به راحتی می توان بازیابی فایل عکس در گوشی را انجام داد. زمانی که عکسی در این صورت پاک شود، این فایل به مدت شصت روز در سطل آشغال برنامه گوگل فوتو باقی می ماند.

در نتیجه برای ریکاوری عکس در موبایل سامسونگ مورد نظر باید ابتدا وارد برنامه گوگل فوتو شد و در بخش منوی برنامه، وارد فولدر Trash شد. به راحتی می توان از بین گزینه های حذف شده، فایل مد نظر را انتخاب و آن را بازیابی کرد. این روش می تواند راحت ترین راه کار برای کاربرانی آینده نگری باشد که قبل از پاک شدن عکس های خود از یک فضای ذخیره سازی امن برای داده های خود استفاده می کنند.

استفاده از  DiskDigger برای بازگرداندن عکس های پاک شده

این روش هم یک روش کاربردی دیگر است که ابتدا به دانلود برنامه DiskDigger جهت ریکاوری عکس در موبایل سامسونگ نیاز دارد. بعد از نصب و راه اندازی برنامه DiskDigger، باید از طریق گزینه های اسکن موجود، گزینه Full Scan را انتخاب کرد. در ادامه اگر محل ذخیره سازی عکس ها در حافظه داخلی گوشی است، روی آن ضربه زده و نوع فولدری که می خواهید جست و جو کنید را مشخص نمایید.

در خصوص عکس، این پوشه از نوع JPG است. به برنامه اجازه دهید گوشی را اسکن کند. بعد از اسکن دستگاه و نمایش فایل های موجود، روی فایلی که مد نظرتان است کلیک کرده و با انتخاب آن کار بازیابی عکس را انجام دهید. به این ترتیب با انتخاب مکان ذخیره سازی فایل مورد نظر، کار بازیابی فایل عکس در گوشی سامسونگ به  اتمام می رسد.

استفاده از برنامه کاربردی EaseUS Wizard Recovery برای بازیابی فایل های عکس قدیمی از گوشی سامسونگ

یکی از بهترین نرم افزار های موجود برای ریکاوری عکس در موبایل سامسونگ، نرم افزار EaseUS Wizard Recovery است. این نرم افزار قدرت مند می تواند برای بازیابی فایل های قدیمی تر عکس هم کارایی داشته باشد. این نرم افزار هم برای اسکن حافظه داخلی گوشی و هم کارت حافظه مورد استفاده قرار می گیرد.

با نصب برنامه و انتخاب گزینه Full Scan، نرم افزار شروع به اسکن فایل ها کرده و لیستی از فایل های پاک شده و حتی عکس های قدیمی تر را نمایش می دهد. با انتخاب فایل عکس مورد نظر و زدن گزینه Recover Now می توان فایل پاک شده را بازیابی کرد. نکته قابل توجه در خصوص این نرم افزار این است که نسخه رایگان آن تنها برای ریکاوری عکس های پاک شده از گوشی در دسترس است و برای سایر اسناد و داده ها باید از نسخه پولی آن استفاده کرد.

بازیابی عکس ها از طریق Google Drive

فضای ابری، یک فضای ذخیره سازی امن و ایده آل است که کاربران گوشی های اندرویدی و آیفون می توانند از آن استفاده کنند. در خصوص گوشی های اندرویدی نظیر سامسونگ، فضای ابری در دسترس کاربران گوگل درایو است. آن ها می توانند فایل های عکس، ویدئو و سایر اسناد و داده های خود را تا حجم 15 گیگابایت در این بخش ذخیره کنند.

در صورتی که فایل عکس پاک شده پیش از حذف در این درایو بارگذاری شده باشد، می توان با ورود به حساب کاربری گوگل درایو، کار ریکاوری عکس در موبایل سامسونگ را انجام داد. کافی است برنامه را باز کرده و با ورود به بخش My Drive، فایل عکس پاک شده مورد نظر را انتخاب کرده و انتخاب گزینه دانلود، عکس ها را بازیابی کرده و در گالری گوشی ذخیره کنید.

سایر روش های بازیابی عکس از گوشی

این روش ها می توانند به عنوان کاربردی ترین راه کار های ریکاوری عکس در موبایل سامسونگ محسوب شوند. علاوه بر این گزینه ها، نرم افزار ها و برنامه های کاربردی دیگری هم وجود دارند که به صورت رایگان جهت ریکاوری عکس های پاک شده از گوشی اندرویدی در دسترس کاربران قرار دارد.

برای مثال می توان به نرم افزار ریکاوری عکس GT Data Recovery اشاره کرد. در نهایت مراکز تعمیرات تخصصی موبایل و مراکز بازیابی اطلاعات گوشی های هوشمند می توانند در خصوص بازیابی داده های مختلف از جمله عکس و ویدئو به کاربران کمک کنند. مرکز سخت افزار ایران یکی از مراکز تخصصی در زمینه بازیابی اطلاعات موبایل در کرج، آماده ارائه سرویس های مورد نیاز کاربران است.

5/5 (1 امتیاز)