اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

تعمیر آی سی تغذیه موبایل در کرج

اگر گوشی شما خود به خود خاموش می شود، ممکن است آی سی تغذیه آن آسیب دیده باشد. البته این مشکل گاهی ناشی از ایرادات نرم افزاری و یا خرابی باتری است. اما آی سی تغذیه هم در هنگام عیب یابی و تعمیر موبایل مورد بررسی قرار می گیرد. اما این قطعه چیست و چگونه کار می کند؟ چطور باید آن را تعمیر کرد؟ آیا اصلا آی سی تغذیه قابل ترمیم است؟ در ادامه این مقاله ضمن بررسی نکاتی در مورد تعمیر آی سی تغذیه موبایل در کرج ، سوالات پیرامون آن را نیز پاسخ می دهیم.

آی سی شارژ یکی از اجزای مهم دستگاه های الکتریکی همچون گوشی و تبلت است که ولتاژ و انرژی را تامین می کند و خرابی آن تاثیر چشمگیری در کیفیت کاری دستگاه دارد. حساسیت های ساختاری آی سی تغذیه موجب شده که تعمیرات آن نیاز به مهارت بسیار بالایی داشته باشد. اگر خطایی در روند ترمیم این قطعه رخ دهد احتمال از کار افتادن سایر اجزاء گوشی هم وجود دارد. برای آشنایی با چگونگی تعمیر آی سی تغذیه گوشی و پیدا کردن مرکزی معتبر برای تعمیر موبایل در کرج، بخش های بعدی را مطالعه کنید.

چه موقع باید اقدام به تعمیر آی سی تغذیه موبایل کنیم؟

تا اینجا دانستیم که خاموش شدن موبایل به صورت ناگهانی، می تواند نشان دهنده خرابی آی سی تغذیه باشد. اما چه موقع باید این قطعه را ترمیم کرد؟ در صورت از کار افتادن این قطعه، باید آن را ترمیم و یا حتی تعویض نمود. اگر آی سی شارژ درست کار نکند و یا از کار افتاده باشد، ولتاژ مورد نیاز به میزان کافی به برد و مدارها نمی رسد. البته گاهی اختلالات موجود در بخش آنتن دهی هم ناشی از خرابی این قطعه هستند. حتی در برخی از موارد علی رغم صحت و کیفیت مطلوب شبکه، آنتن دهی با اختلال مواجه می شود.

در این صورت هم باید به فکر تعمیر آی سی تغذیه موبایل خود باشید. از طرفی چون این بخش به باتری متصل می شود، خرابی آن روی باتری هم تاثیرات منفی دارد. توجه داشته باشید که تداوم ایراد این قطعه ممکن است باعث آسیب دیدگی دیگر بخش ها و قطعات موبایل شود. بنابراین در صورت بروز و تکرار مشکلات ذکر شده، حتما در اسرع وقت به نمایندگی تعمیرات موبایل در کرج مراجعه و نسبت به ترمیم یا تعویض آی سی شارژ گوشی خود اقدام نمایید.

تعمیر آی سی تغذیه موبایل در کرج

عملکرد آی سی تغذیه در گوشی های هوشمند

آی سی تغذیه به عنوان یکی از اجزای برد، برای تامین ولتاژ و جریان در مسیر اجرای دستور و همچنین برای حفاظت از مدار شارژ و تامین انرژی سایر آی سی ها مورد استفاده قرار می گیرد. کنترل درایور بک لایت و تامین تغذیه بخش های مختلف موبایل، تنها یکی از وظایف آی سی تغذیه در گوشی های هوشمند است. همچنین باید بدانید که در صورت اتصالی هدفون هم همین قطعه مشکل را تشخیص می دهد. البته برد وظیفه کنترل کلیدهای ولوم، کلید منو، کلید پاور و بعضا کلید سایلنت و کلید های دیگر را نیز در گوشی های هوشمند بر عهده دارد هدایت و کنترل  NTC  کنترل دمای CPU، پاور آمپلی فایر های RF، دوربین، باتری و… هم دیگر وظایف آی سی تغذیه هستند.

همانطور که مشاهده می کنید، این قطعه به نوعی با تمامی بخش های گوشی در ارتباط است و به همین دلیل هم تعمیر آی سی تغذیه موبایل، فارغ از برند و مدل آن، اهمیت بسیار زیادی دارد. تیم تعمیر گوشی در کرج، برای ترمیم این قطعه از پیشرفته ترین تجهیزات و ابزار آلات خود استفاده می کنند تا آی سی شارژ به نحو احسن ترمیم گردد.

چگونگی تعمیر آی سی تغذیه گوشی در کرج

کارشناسان نمایندگی مجاز تعمیر موبایل در کرج، برای تعمیر آی سی تغذیه انواع گوشی و تبلت، اول دستگاه را باز کرده و برد را بیرون می آورند. سپس برد بررسی شده و شدت خرابی آی سی سنجیده می شود. تلاش همکاران ما و اولویت کاری آنها، ترمیم آی سی تغذیه است. اما اگر این قطعه سوخته باشد، عملا امکان ترمیم آن وجود ندارد.

در این صورت، پس از جدا کردن آی سی قدیمی، قطعه جدید با دقت و احتیاط خاصی جایگزین می شود. بروز هرگونه خطا در این روند، می تواند منجر به از کار افتادن برد شده و تعمیرکار را ناچار به تعویض برد نماید. بنابراین بهتر است برای تعمیر یا تعویض آی سی تغذیه موبایل خود تنها از تکنسین های باتجربه و مراکز مجاز و معتبر کمک بگیرید.

برای آشنایی با نحوه تعمیر انواع دستگاه های الکتریکی در کرج، بخش مقالات وب سایت مرکز سخت افزار ایران در کرج را دنبال کنید.