اشتراک گذاری

رفع مشکل شماره ننداختن تلفن پاناسونیک

از مزیت های گوشی های تلفن جدید قابلیت شماره انداختن یا کالری آیدی در آنهاست که از این طریق کاربران می توانند قبل از پاسخ دهی به تماس ها، شماره تماس گیرنده را ببینند و برای پاسخ دهی یا پاسخ ندادن به تماس ها تصمیم بگیرند. اما گاهی اوقات در گوشی های پاناسونیک کاربران با مشکل شماره ننداختن تلفن پاناسونیک مواجه می شوند و نمی توانند شماره فرد تماس گیرنده را ببینند. کار نکردن کالر آیدی تلفن پاناسونیک در بین برخی از مدل های این برند یک مشکل رایج است و کاربران زیادی از بروز آن شکایت دارند.

 می توان چند دلیل مختلف را برای بروز چنین اختلالی در عملکرد این تلفن ها در نظر گرفت و در بیشتر مواقع می توان مشکل را برطرف کرد. در این مقاله می خواهیم ابتدا با دلایل شماره ننداختن تلفن پاناسونیک آشنا شویم و در ادامه ببینیم با چه روش ها و ترفندهایی می توان مشکل به وجود آمده در این دستگاه ها را برطرف کرد. در صورت عدم رفع مشکل می توانید با تکنسین های نمایندگی پاناسونیک در کرج تماس بگیرید.

شماره ننداختن تلفن پاناسونیک

دلایل شماره ننداختن تلفن پاناسونیک

اهمیت دانستن دلایل کار نکردن کالر آیدی تلفن پاناسونیک برای رفع این مشکل است. در واقع باید با توجه به دلیل بروز مشکل، بهترین راه حل برای رفع اختلال شماره ننداختن تلفن پاناسونیک را انتخاب کرد. عمده دلایل بروز این اختلال شامل موارد زیر است:

  • عدم پشتیبانی تلفن از کالری آیدی
  • عدم پشتیبانی از قابلیت کالر آیدی در برخی مناطق
  • غیر فعال شدن کالر آیدی روی خط تلفن
  • فعال نبودن کالر آیدی روی گوشی
  • خرابی کالری آیدی یا سوختن آن

این دلایل اصلی کار نکردن کالر آیدی در برخی از گوشی هاست. معمولا راه حل رفع این مشکل هم با توجه به هر یک از این دلایل تعیین می شود.

عدم پشتیبانی تلفن از کالری آیدی

ساده ترین و اولین دلیل شماره ننداختن تلفن پاناسونیک، عدم پشتیبانی دستگاه از این قابلیت است. در نتیجه پیش از هر کاری مطمئن شوید که آیا تلفن مورد نظر از قابلیت کالر آیدی پشتیبانی می کند یا خیر. چه در زمان خرید دستگاه و چه با استفاده از دفترچه راهنمای آن می توان فهمید که آیا قابلیت کالر آیدی در تلفن مورد نظر وجود دارد یا خیر.

عدم پشتیبانی از قابلیت کالر آیدی در برخی مناطق

گاهی اوقات حتی در حالی که خود گوشی از قابلیت کالر آیدی پشتیبانی می کند، مشکل شماره ننداختن تلفن پاناسونیک وجود دارد. یکی دیگر از دلایل را می توان پشتیبانی نکردن از قابلیت کالری آیدی در برخی مناطق جغرافیایی در نظر گرفت. در این حالت حتی اگر تلفن به قابلیت کالر آیدی مجهز هم باشد در آن منطقه کار نمی کند.

برای این که بفهمیم مشکل کار نکردن کالر آیدی تلفن پاناسونیک به این دلیل است یا خیر، می توان از مخابرات منطقه مسکونی مورد نظر در خصوص پشتیبانی کردن از این قابلیت در آن منطقه جغرافیایی استعلام گرفت. اگر مطمئن شدید که کار نکردن کالر آیدی به دلیل عدم پشتیبانی از این قابلیت در آن منطقه است باید قید استفاده از آن را بزنید چرا که هیچ کاری نمی توان برای رفع مشکل انجام داد.

غیر فعال شدن کالر آیدی روی خط تلفن

اگر کالر آیدی روی خط تلفن هم غیر فعال شده باشد، دستگاه در زمان برقراری تماس شماره ها را نمایش نمی دهد. دلایل مختلفی می تواند موجب غیر فعال شدن کالر آیدی روی خط تلفن شود. برای مثال بروز یک مشکل فنی در این قابلیت یا به هم ریختن تنظیمات کالر آیدی در تلفن و … می تواند موجب غیر فعال شدن آن روی خط تلفن شود. در نتیجه برای بررسی دلایل شماره ننداختن تلفن پاناسونیک باید دلایل فنی را هم در نظر گرفت. برای رفع مشکلات فنی بهتر است از تعمیرکاران  تعمیر تلفن سانترال در کرج مشاوره رایگان بگیرید.

غیر فعال شدن کالر آیدی روی خط تلفن

فعال نبودن کالرآیدی روی گوشی

به غیر از موارد بالا گاهی هم گوشی به قابلیت کالر آیدی مجهز است و هم در منطقه مسکونی مورد نظر از آن پشتیبانی می شود. در این حالت یکی از دلایل اصلی شماره ننداختن تلفن پاناسونیک غیر فعال شدن کالر آیدی روی خود تلفن است. در واقع به دلیل غیر فعال شدن یا اساسا فعال نشدن تنظیمات کالر آیدی روی تلفن، دستگاه شماره نمی اندازد. گاهی نیز مراحل فعال سازی و نصب کالر آیدی روی گوشی به درستی انجام نشده و به همین دلیل تلفن پاناسونیک شماره نمی اندازد.

خرابی کالری آیدی یا سوختن آن

آخرین و بدترین دلیل شماره ننداختن تلفن پاناسونیک خرابی کالری آیدی یا بدتر از آن سوختن کالر آیدی است. در حالت کلی کالر آیدی جزو قطعاتی است که به ندرت خراب شده یا می سوزد. اما این امر غیر ممکن نیست و این احتمال وجود دارد که کار نکردن کالر آیدی تلفن پاناسونیک به سوختن آن مربوط باشد.

آیا می توان مشکل شماره ننداختن تلفن پاناسونیک را رفع کرد؟

در برخی موارد نمی توان برای رفع این مشکل کاری کرد، یکی زمانی که تلفن از کالر آیدی پشتیبانی نمی کند و دوم وقتی که مشکل مربوط به عدم پشتیبانی از کالر آیدی در برخی مناطق جغرافیایی می شود.

اگر شماره ننداختن تلفن پاناسونیک به غیر فعال شدن آن روی خط تلفن یا خود گوشی ربط داشته باشد، می توان از طریق تماس با مخابرات یا انجام تنظیمات مربوطه در خود تلفن مشکل را برطرف کرد. مورد بعدی هم سوختن و خرابی کالر آیدی است که در این شرایط باید با مراجعه به مرکز تعمیرات تلفن های پاناسونیک برای تعمیر یا تعویض این قطعه اقدام کرد.

چطور کالر آیدی را روی گوشی فعال کنیم؟

یکی از اصلی ترین مواردی که در آن تلفن پاناسونیک شماره ها را نمایش نمی دهد، مربوط به غیر فعال شدن این قابلیت روی گوشی می شود. برای راه اندازی و فعال کردن مجدد کالر آیدی در تلفن پاناسونیک باید ابتدا روی تلفن دکمه منو را بزنید. حالا کد دستوری *162# را شماره گیری کرده و در ادامه برای فعال کردن قابلیت کالر آیدی از دکمه های بالا و پایین کمک بگیرید. با جا به جا شدن بین گزینه ها می توانید کالر آیدی را فعال یا حتی غیر فعال کنید.

بعد از انجام تمامی تنظیمات و فعال شدن کالر آیدی باید گزینه save را بزنید تا تنظیماتی که انجام داده اید ذخیره شود. حالا برای این که مطمئن شوید مشکل شماره ننداختن تلفن پاناسونیک رفع شده یا نه برای آزمایش یک بار با یک گوشی دیگر به خط مورد نظر زنگ بزنید و کارکرد کالر آیدی را بررسی کنید.

چطور کالر آیدی را روی گوشی فعال کنیم؟
5/5 (1 امتیاز)