اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

نکات مربوط به تعمیر هارد سیلیکون پاور در کرج

در بین انواع هارد اکسترنال موجود در بازار که با برند های متفاوتی عرضه می شوند، یکی از پر طرفدار ترین مدل ها، انواع هارد سیلیکون پاور است. از آن جایی که هارد ممکن است در اثر آسیب های سخت افزاری و نرم افزاری دچار مشکل شود، یکی از نگرانی های کاربران هارد های سیلیکون پاور، تعمیر هارد سیلیکون پاور در کرج است. هارد های این برند نیز ممکن است در اثر ضربه، فشار، زمین خوردن، نصب بد افزار ها و دیگر موارد دچار مشکل شوند و در نتیجه به بازیابی و ریکاوری هارد سیلیکون پاور نیاز باشد.

خوشبختانه مراکز تخصصی و با تجربه ای خصوصا در کرج برای تعمیر و بازیابی این هارد ها وجود دارد که می توان از جمله این مراکز به مرکز سخت افزار ایران اشاره کرد. برای تعمیر هارد سیلیکون پاور در کرج می توان به نمایندگی تعمیرات هارد در کرج مراجعه نمایید. در ادامه به انواع سرویس هایی که برای بازیابی و تعمیر انواع هارد اکسترنال سیلیکون پاور انجام می شود، خواهیم پرداخت. ابتدا بهتر است مشکلات مختلف این هارد را بررسی کنیم.

تعمیر هارد سیلیکون پاور در کرج

مشکلات عمده هارد های سیلیکون پاور

پیش از بررسی موارد تعمیر هارد سیلیکون پاور در کرج بهتر است ببینیم که چه مشکلاتی معمولا نیاز به تعمیر این هارد ها را موجب می شود. در کل مشکلات ایجاد شده در هارد های سیلیکون پاور شامل ایراد های نرم افزاری و سخت افزاری می شود. نکته ای که در خصوص هارد های برند سیلیکون پاور باید در نظر داشت، تکنولوژی ساخت این محصولات است.

هارد های Silicon power که در اصل یک برند تایوانی است، هارد های خود را با تکنولوژی هارد اس اس دی سیلیکون پاور تولید می کند، به این معنی که بر خلاف هارد دیسک ها از حافظه های فلش برای تولید آن ها استفاده شده است. در نتیجه معمولا این هارد ها فاقد قطعات متحرک هستند. بر همین اساس مشکلات مشاهده شده در این هارد ها، که به موجب آن نیاز به تعمیر و ریکاوری هارد سیلیکون پاور ایجاد می شود، شامل موارد زیر می شود.

خرابی و ایراد های نرم افزاری هارد سیلیکون پاور

در درجه اول چیزی که بیشتر هارد ها را چه اکسترنال و چه اینترنال درگیر می کند، خرابی و مشکلات نرم افزاری است. برای مثال ممکن است به صورت ناخواسته و کاملا اتفاقی تمام اطلاعات ذخیره شده روی هارد پاک شده و اصطلاحا بپرد. همین امر نیاز به ریکاوری هارد سیلیکون پاور را به دنبال خواهد داشت. در کنار این مورد، مشکلات نرم افزاری دیگری نیز در این هارد ها مشاهده می شود.

ویروسی شدن هارد، استفاده و ذخیره سازی نرم افزار های مخرب و نفوذ بدافزار ها به درون هارد می تواند مشکلاتی را در آن ها ایجاد کند که مهم ترین این مشکلات عدم دسترسی به داده های روی هارد و خوانده نشدن هارد است. در نتیجه باید برای تعمیر هارد سیلیکون پاور در کرج به مرکزی مراجعه کرد که ابزار ها و قابلیت های لازم جهت تعمیر و بازیابی داده های از دست رفته در هارد را داشته باشد.

مشکلات سخت افزاری هارد سیلیکون پاور

بعد از مشکلات نرم افزاری، خرابی های سخت افزاری از جمله موارد رایجی است که کاربران این هارد ها را برای تعمیر هارد سیلیکون پاور در کرج به مراکز تعمیراتی می کشاند. آسیب های فیزیکی متعدد می تواند به هارد آسیب برساند و در نهایت موجب خوانده نشدن هارد، شناسایی نشدن آن در دستگاه، از دست رفتن داده ها و … شوند. حرارت بیش از حد به هارد، نفوذ رطوبت، زمین خوردن و وارد شدن ضربه به هارد و انجام هر گونه دستکاری سر خود هارد می تواند به بخش های حساس داخلی آن آسیب برساند.

بیشترین آسیب نیز معمولا به برد و کنترلر هارد وارد می شود و در نتیجه آسیب به این بخش، هارد قابل شناسایی نخواهد بود. در خصوص هارد های سیلیکون پاور همان طور که پیش از این نیز گفته شد به دلیل تکنولوژی متفاوت ساخت شان، آسیب و خرابی هد هارد رخ نمی دهد. تعمیرات این هارد ها در صورت آسیب های فیزیکی نیز شامل تعمیرات سخت افزاری و ریکاوری هارد سیلیکون پاور می شود.

نشانه های خرابی هارد سیلیکون پاور

زمانی که این هارد ها دچار مشکل می شوند، بر اساس نشانه هایی می توان خرابی آن ها را تشخیص داد و قبل از تشدید مشکل، برای تعمیر هارد سیلیکون پاور در کرج به یک مرکز معتبر مراجعه کرد. مهم ترین نشانه های خرابی این هارد ها، شامل موارد زیر است:

 • شناسایی نشدن و دیتکت نشدن هارد در دستگاه
 • عدم نمایش داده ها و اطلاعات ذخیره شده روی هارد
 • شنیده شدن صدای تق تق از هارد
 • شنیده شدن صدای بوق از هارد
 • چشمک زدن هارد
 • به هم ریختن پارتیشن های هارد
 • بروز مشکل و ایجاد تغییر در ظرفیت هارد و ….

هر کدام از این موارد می تواند به دلیل بروز ایراد های نرم افزاری یا یک آسیب سخت افزاری در برد، موتور، پلاتر ها، ماژول ها و … در هارد باشد. در نتیجه اولین کاری که باید انجام دهید تهیه یک فایل نسخه پشتیبان از داده های روی هارد در صورت امکان و جدا کردن هارد از دستگاه است. به هیچ عنوان نباید کاری در خصوص تعمیر و بررسی هارد انجام داد و برای پیشگیری از آسیب های جدی تر باید حتما به منظور تعمیر و ریکاوری هارد سیلیکون پاور به یک مرکز معتبر مراجعه کرد.

خرابی هارد سیلیکون پاور

تعمیر هارد سیلیکون پاور در کرج در صورت بوق زدن هارد

یکی از مواردی که کاربران در هارد های سیلیکون پاور مشاهده می کنند، شنیده شدن صدای بوق از هارد است. معمولا بروز این مشکل را می توان به عدم تامین مناسب منبع انرژی هارد نسبت داد. علاوه بر این گیر کردن برخی قطعات فیزیکی داخلی هارد روی هم یا خرابی آن ها نیز می تواند دلیل شنیده شدن این صدای بوق باشد.

خرابی برد مدار چاپی، خرابی موتور اسپیندل و ممانعت از حرکت پلاتر، آسیب به پورت یا کابل هارد مورد نظر و مواردی از این قبیل می تواند دلیل شنیده شدن صدای بوق از هارد باشد. در صورت شنیده شدن این صدا ها از هارد، باید سریعا دستگاه را به یک مرکز تعمیراتی برد تا با ابزار های تخصصی و عیب یابی دقیق کار تعمیر و بازیابی هارد انجام شود. تعمیر هارد سیلیکون پاور در کرج شامل تعمیر تمام قطعات سخت افزاری درون هارد می شود.

شناسایی نشدن و بالا نیامدن هارد سیلیکون پاور

به دلایل متعددی که حتی برخی مواقع بسیار ساده هم هستند، این احتمال وجود دارد که با اتصال هارد به سیستم، پیغامی مبنی بر عدم شناسایی هارد نمایان شود. برای مثال زمانی که به صورت ناگهانی هارد را از سیستم جدا می کنید، همین امر می تواند در دفعات بعدی موجب شناسایی نشدن هارد در دستگاه شود.

مشکلات دیگری نظیر خرابی برد در اثر ضربه یا ایراد های نرم افزاری و بروز مشکل در سیستم عامل هارد نیز می تواند این مشکل را به دنبال داشته باشد. تکنسین های که کار تعمیر هارد سیلیکون پاور در کرج را انجام می دهند، با استفاده از ابزار ها و برخی نرم افزار های تخصصی می توانند به ریکاوری هارد سیلیکون پاور مورد نظر کمک کنند.

انواع خدمات تعمیر هارد سیلیکون پاور در کرج

با توجه به طیف عمده مشکلاتی که در هارد های سیلیکون پاور مشاهده می شود، تعمیر و ریکاوری این دستگاه ها شامل سرویس ها و خدمات متعددی است که تنها یک مرکز تخصصی می تواند انواع این سرویس ها را به بهترین شکل ارائه دهد. سرویس های تعمیر هارد سیلیکون پاور در کرج شامل موارد زیر می شود:

 • ریکاوری هارد سیلیکون پاور خصوصا در صورت عدم نمایش اطلاعات
 • تعمیر قطعات سخت افزاری مهم هارد نظیر موتور، برد، مدار ها، اسلات ها و … که در اثر ضربه و آسیب های فیزیکی دچار مشکل شده اند
 • بازیابی اطلاعات پاک شده و از دست رفته هارد
 • تعمیر هارد سوخته
 • تعمیر و بازیابی هارد فرمت شده
 • تعمیر و ریکاوری هارد خیس شده و ضربه خورده
 • استفاده از نرم افزار های تخصصی برای بازیابی و عیب یابی هارد و …
5/5 (1 امتیاز)