اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

آموزش فعالسازی و استفاده از دیوایس منیجر گوشی

در ادامه این مقاله نحوه فعال کردن و استفاده از دیوایس منیجر گوشی را به شما آموزش می دهیم. قابلیتی بسیار کاربردی که احتمالا نام آن را زیاد شنیده اید. Android Device Manager  یک آپشن بی نظیر در گوشی های اندرویدی است که در شرایطی همچون گم شدن یا سرقت شدن گوشی، کمک زیادی به کاربر می کند. با اتصال GPS و به لطف فعال بودن این قابلیت، می توان محل دقیق گوشی را شناسایی کرده و دستگاه را پیدا کرد.

اما این آپشن چگونه فعال می شود و چطور می توان از آن استفاده کرد؟ برای آشنایی با نحوه استفاده از دیوایس منیجر گوشی، از شما دعوت می کنیم به ادامه مقاله توجه کنید. اگر برای فعال کردن و استفاده از Device Manager موبایل خود با مشکل مواجه شدید، می توانید اطلاعات و راهنمایی های لازم را از همکاران ما در نمایندگی تعمیر موبایل در کرج دریافت کنید.

آموزش فعالسازی و استفاده از دیوایس منیجر گوشی

نحوه استفاده از دیوایس منیجر گوشی

برای استفاده از دیوایس منیجر در گوشی های هوشمند، باید اول این قابلیت را فعال کنید. این کار بسیار ساده است و تنها باید به چند نکته توجه داشته و آنها را رعایت کنید. برای فعال کردن این قابلیت باید اینترنت دیتا را فعال کرده و گزینه GPS  را نیز روشن کنید.  نکته دیگر این که باید از یک حساب کاربری گوگل در گوشی خود استفاده کنید. پس از مهیا کردن این موارد، برای استفاده از دیوایس منیجر گوشی به ترتیب زیر عمل کنید:

گام اول: تنظیمات گوگل

ورود به بخش تنظیمات گوگل، اولین کاری است که باید برای فعالسازی و استفاده از دیوایس منیجر در اندروید انجام دهید. اگر نگاهی به منوی اصلی اپلیکیشن های گوشی اندرویدی خود بیندازید، این بخش را به شکل آیکونی شبیه به یک چرخ دنده می بینید. دقت کنید که این گزینه با بخش Settings اصلی دستگاه تفاوت دارد.

آموزش فعالسازی و استفاده از دیوایس منیجر گوشی

گام دوم: تنظیمات Security

دومین مرحله استفاده از دیوایس منیجر گوشی، مروبوط به تنظیمات امینتی موبایل است. در فهرست تنظیمات گوگل، گزینه ای با عنوان Security وجود دارد که باید آن را انتخاب کنید.

آموزش فعال کردن و استفاده ازAndroid Device Manager

گام سوم: فعال کردن  Android Device Manager

پس از وارد شدن به منوی تنظیمات مربوط به امنیت، زیرمجموعه ای به نام Android Device Manager  می بینید که به آن نیاز دارید. دو گزینه در این بخش وجود دارد که یکی مربوط به نمایش داده محل دستگاه از طریق سرویس GPS است و دیگری، امکان قفل کردن و پاک‌سازی اطلاعات دستگاه از راه دور را فراهم می کند. توجه داشته باشید که باید تیک هردو گزینه را برای فعالسازی و استفاده از دیوایس منیجر موبایل بزنید.

فعال کردن Android Device Manager

گام چهارم: مراجعه به سایت  ADM

در ادامه روند استفاده از دیوایس منیجر گوشی، وارد مرورگر موبایل خود شده و آدرس سایت ADM را وارد کنید. دقت کنید که برای ورود به سایت Android Device Manager نیاز به حساب کاربری گوگل در گوشی خود دارید.

فعال‌سازی قابلیت Android Device Manager
آموزش فعال‌سازی Android Device Manager

گام پنجم: استفاده از گزینه های دیوایس منیجر

دیوایس منیجر گزینه های بسیار متنوعی را در اختیار کاربران قرار داده است. پس از وارد کردن حساب کاربری گوگل و نمایش اطلاعات موبایل شما، گزینه ‌هایی با عنوان  Ring، Lock و Erase را مشاهده می کنید. قسمت جذاب داستان اینجاست که با استفاده از همین گزینه ها، محل قرارگیری گوشی هم به نمایش در می آید و می توانید تغییرات مورد نظرتان را از راه دور اعمال کنید. مثلا می توانید گوشی را قفل کنید، خاموش  کنید و … .

استفاده از گزینه های دیوایس منیجر

گام ششم: تعیین محل جغرافیایی دستگاه

در این مرحله فعالسازی و استفاده از دیوایس منیجر گوشی، می توانید شروع به جستجو برای پیدا کردن محل گوشی خود کنید. البته باید از قبل قابلیت مکان‌ یابی و GPS گوشی خود را فعال کرده باشید. در غیر این صورت امکان استفاده از این سرویس وجود ندارد.

آموزش اجرای Device Manager موبایل
5/5 (1 امتیاز)