اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

روشن نشدن لباسشویی

روشن نشدن ماشین لباسشویی بدون شک مشکلی نگران کننده است که ممکن است هر دستگاهی را درگیر کند. دلایل متعددی میتواند به خاموشی این تجهیزات منجر شود که قصد داریم مهم ترین و متداول ترین آن ها را مورد بررسی دقیق قرار دهیم. برخی از این عوامل و مشکلات ممکن است جزیی باشد و به راحتی برطرف شود اما در بعضی مواقع مشکلاتی کلی تر دلیل روشن نشدن لباسشویی است. چنانچه خرابی قطعات عامل اصلی این مشکل باشد، لازم است بخش های معیوب مورد تعویض قرار بگیرد.

اولین مشکلی که لازم است به هنگام روشن نشدن دستگاه مورد توجه و بررسی قرار بگیرد، برق رسانی دستگاه است. هر گونه اختلال در ورود برق به دستگاه میتواند باعث خاموشی دستگاه شود. علاوه بر این مورد، عوامل دیگری مانند کلید قطع و وصل دستگاه و میکروسویچ درب دستگاه باید مورد بررسی قرار بگیرند. در ادامه ی این بخش به بررسی سایر عوامل دخیل در این مشکل خواهیم پرداخت. شما عزیزان میتوانید با مطالعه ی مقاله های قرار گرفته در تعمیر لباسشویی در کرج به طور ویژه از مشکلات سایر بخش های این تجهیزات اگاهی کسب کنید.

روشن نشدن لباسشویی

دلایل روشن نشدن لباسشویی

اختلال در برق لباسشویی

همانطور که گفته شد اولین و اصلی ترین دلیل روشن نشدن لباسشویی میتواند به خرابی های برق مرتبط باشد. از این رو کارشناسان در ابتدا لازم است با استفاده از یک مولتی متر خروجی دستگاه را مورد بررسی قرار دهد. اگر در لباسشویی جریان برق وجود نداشته باشد، لازم است پنل برق خانگی مورد بررسی قرار گیرد. مشکلات موجود در کابل برق نیز میتواند از دلایل بروز این اختلالات باشد.

خرابی موتور ماشین لباسشویی

هر ماشین لباسشویی برای کار نیازمند یک موتور سالم و دقیق است. لباسشویی های با ظرفیت بالا فارغ از برندشان ممکن است از موتور های معکوس برای فرایند شستشو استفاده کنند. این موتورها در دو جهت میچرخند. گاهی بروز اختلال در این موتورها میتواند دلیل روشن نشدن لباسشویی باشد. توجه کنید در صورتی که موتور شروع به کار نمیکند و یا با صداهای غیر عادی همراه است، ممکن است موتور دستگاه دچار خرابی شده باشد. در چنین مواقعی ماشین لباسشویی نیاز به باز شدن توسط فردی کارآزموده و با تجربه دارد.

خرابی کلید سوییچ

خرابی کلید سوییچ نیز از دیگر اختلالاتی ست که ممکن است روشن نشدن لباسشویی را به دنبال داشته باشد. همانطور که میدانید ماشین های لباسشویی به هنگام باز شدن درب شان به صورت اتوماتیک متوقف میشوند. علت این امر را میتوان قطعه ای کوچک به نام سوییچ دانست. سوییچ خود در یک قطعه ی پلاستیکی قرار گرفته است که زیر درب واقع شده است. در مواقع بروز مشکل روشن نشدن دستگاه ، لازم است سلامت سوییچ مورد بررسی قرار دقیق بگیرد و در صورت خرابی، مورد تعویض قرار گیرد.

مشکل ولوم تایمر

برخی از ماشین های لباسشویی به گونه ای طراحی شده اند که سوییچ استارت شان  بخشی از تایمر است. در چنین ماشین هایی خرابی ولوم تایمر میتواند به روشن نشدن لباسشویی منجر شود. در چنین مواقعی اگر خرابی ولوم تایمر جدی باشد، برای رفع مشکل لازم است اقدام به تعویض تایمر لباسشویی نمایید.

خرابی برد کنترل اصلی

خرابی برد کنترل اصلی یکی دیگر از مشکلات جدی در این تجهیزات است. خرابی این قطعه میتواند به روشن نشدن لباسشویی منجر شود چرا که در مدل های کنترل الکترونیکی، برد کنترل اصلی، تک‌تک اجزا لباسشویی را مانند موتور اداره می کند. در این مواقع لازم است برد مورد بررسی و عیب یابی دقیق کارشناس قرار بگیرد و در صورت خرابی اقدامات لازم جهت تعمیر یا تعویض آن به عمل آید.

نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در کرج

نمایندگی تعمیر لباسشویی در کرج ، در حوزه ی تعمیرات تخصصی انواع این تجهیزات فعالیت می کند و تخصصی ترین سرویس های عیب یابی و تعمیر را در اختیار کاربران و متقاضیان گرامی ساکن در کرج قرار میدهد.  امروزه ماشین های لباسشویی جزء ارکان اصلی خانه محسوب میشوند و در اغلب منازل از این دستگاه ها استفاده می شود. این محصولات بر اثر عواملی همچون استفاده نادرست، نوسانات برق و … دچار نقص عملکردی میشوند و نیاز به بررسی و تعمیر تخصصی خواهند داشت. شما عزیزان میتوانید در صورت مواجهه با هر اشکالی در ماشین لباسشویی خود ،  با کارشناسان و متخصصان نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در کرج تماس حاصل نمایید.

5/5 (1 امتیاز)