اشتراک گذاری

آموزش بکاپ گیری از گوشی شیائومی

-یکی از کارهای اصولی و کاربردی در سیستم های هوشمند نظیر موبایل، بکاپ گیری از گوشی و اطلاعات آن است. خصوصا با وجود این احتمال همیشگی که ممکن است داده ها به صورت اتفاقی حذف شوند یا این که به دنبال گم شدن و سرقت گوشی اطلاعات مهم روی آن از دست برود، بکاپ گیری از اطلاعات بسیار مهم است. حتی با انجام این کار شما می توانید در صورت خراب شدن گوشی، سوختن آن، نیاز به ریست فکتوری کردن گوشی و … از بابت اطلاعات خود خیال تان راحت باشد.

روش های مختلفی برای بکاپ گرفتن از موبایل وجود دارد که می توان بنا به نوع دسترسی و راحتی یکی از آنها را انتخاب کرد. در این آموزش می خواهیم گزینه های مختلف بکاپ گیری از گوشی شیائومی را بررسی کنیم. در نتیجه اگر از کاربران این گوشی ها هستید در ادامه با ما همراه باشید تا با روش های مختلفی که می توانید از اطلاعات گوشی خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید آشنا شوید.

آموزش بکاپ گیری از گوشی شیائومی

روش های بکاپ گیری از گوشی شیائومی

برای این که بتوان از گوشی های شیائومی یک نسخه پشتیبان تهیه کرد چندین گزینه وجود دارد. این روش ها را می توان بسته به شرایط و برای راحتی بیشتر استفاده کرد. چند روش اصلی بکاپ گرفتن از موبایل شیائومی شامل موارد زیر می شود که مورد تایید کارشناسان نمایندگی شیائومی کرج است.

  • بکاپ گیری از طریق تنظیمات گوشی شیائومی
  • بکاپ گیری آنلاین از اطلاعات گوشی
  • بکاپ گیری از طریق Mi Cloud
  • بکاپ گیری از طریق Local Storage Xiaomi
  • بکاپ گیری از طریق Tunesbro Android Manager TunesBro
  • بکاپ گیری از گوشی شیائومی از طریق Mi PC Suite

این روش ها بهترین گزینه هایی است که می توان با استفاده از آنها از اطلاعات روی گوشی خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. در ادامه نحوه استفاده از هر یک از این روش ها را بیشتر توضیح می دهیم.

بکاپ گیری از طریق تنظیمات گوشی شیائومی

اولین گزینه ای که برای بکاپ گیری از گوشی شیائومی دارید، استفاده از تنظیمات خود دستگاه است. می توان از این طریق عکس ها، فیلم ها و هر گونه اطلاعات مهم روی گوشی را بکاپ گیری کرد. برای این منظور باید ابتدا وارد بخش تنظیمات گوشی شیائومی شده و در آنجا روی گزینه Additional setting بزنید. حالا در این مرحله روی بخش Backup & Restore کلیک کرده و بسته به این که می خواهید اطلاعات را در چه بخشی بکاپ گیری کنید، یکی از گزینه های Mobile device یا کامپیوتر را انتخاب کنید.

اگر انتخاب شما Mobile device باشد باید ابتدا رمز ورود به گوشی را بزنید و انتخاب کنید که می خواهید از چه بخش هایی از دستگاه نسخه پشتیبان تهیه شود. به این ترتیب گوشی شروع به بکاپ گرفتن از موبایل کرده و در نهایت فایل پشتیبان داده ها در حافظه گوشی ذخیره می شود. در نظر داشته باشید که شما می توانید با رفتن به بخش مدیریت فایل ها و فولدر بکاپ؛ فایل نسخه پشتیبان داده ها را به کامپیوتر یا حافظه خارجی انتقال دهید و در جای دیگری آن را ذخیره کنید.

بکاپ گیری از طریق تنظیمات گوشی شیائومی
بکاپ گیری از طریق تنظیمات موبایل شیائومی

اگر صاحب یکی از گوشی های شیائومی هستید و نیاز به تعمیرات تخصصی دارید با کارشناسان ما در بخش تعمیر موبایل شیائومی در کرج تماس بگیرید.

بکاپ گیری از طریق Mi Cloud

اگر بخواهید بکاپ گیری گوشی شیائومی را از طریق Mi Cloud انجام دهید که سرویس ابری اختصاصی گوشی های شیائومی است؛ دو روش پیش روی شماست. در روش اول شما می توانید در بخش تنظیمات گوشی وارد Additional setting شده و در آنجا روی Backup & Restore بزنید. با ورود به صفحه بعدی در بین گزینه ها می توانید گزینه Xiaomi Cloud را بیابید.

حالا کافی است وارد حساب کاربری فضای ابری شیائومی خود شده یا این که یک حساب کاربری ایجاد کنید. در ادامه به راحتی می توانید از هر بخش دستگاه خود یک نسخه پشتیبان تهیه نمایید. در روش دوم هم باید باز وارد بخش تنظیمات گوشی شده و در آنجا گزینه حساب ها را انتخاب کنید. حالا در پایین این منو روی گزینه Mi Account کلیک کرده تا وارد حساب ابری شیائومی خود شوید.

در این صفحه می توانید قسمت بکاپ و ریستور را انتخاب کنید و روی پشتیبان گیری از گوشی بروید. در قدم بعدی باید پشتیبان گیری ابری شیائومی را پیدا کرده و آن را فعال کنید. به این ترتیب نسخه پشتیبان شما در فضای ابری شیائومی ذخیره می شود و می توانید با هر دستگاه دیگری که به اینترنت دسترسی دارد آن را بیابید.

بیشتر بخوانید: نحوه پیدا کردن گوشی شیائومی با Mi Cloud

بکاپ گیری از طریق Mi Cloud

بکاپ گیری از طریق Local Storage Xiaomi

روش بعدی برای بکاپ گیری از گوشی شیائومی، بکاپ گیری از طریق Local Storage Xiaomi است که به کاربران امکان تهیه یک نسخه پشتیبان روی سایر دستگاه ها را هم می دهد. برای مثال می توانید این نسخه پشتیبان را در یک کارت حافظه SD یا یک سیستم و گوشی دیگر ذخیره کنید. با ورود به بخش تنظیمات گوشی می توانید روی قسمت Backup and Restore کلیک کرده و در ادامه گزینه Local Storage Xiaomi را انتخاب کنید. در این مرحله شما باید تعیین کنید که بکاپ گیری در چه بخشی باید انجام شود و داده ها در کجا ذخیره شوند.

بکاپ گیری از طریق Local Storage Xiaomi

بکاپ گیری از طریق Tunesbro Android Manager TunesBro

Tunesbro Android Manager TunesBro یک نرم افزار کاربری است که می توان از آن برای پشتیبان گیری از گوشی های اندرویدی نظیر شیائومی استفاده کرد. این برنامه نه تنها از اطلاعات گوشی یک نسخه پشتیبان تهیه می کند بلکه امکان تعمیر، انتقال و بازیابی داده ها را نیز به شما می دهد.

کافی است در وب سایت مربوط به این برنامه نسخه ای از آن را دانلود و نصب کنید و پس بر اساس دستوراتی که در برنامه به شما داده می شود از آن برای پشتیبان گیری از اطلاعات گوشی خود استفاده کنید. البته به غیر از این برنامه نرم افزارهای متعدد دیگری هم وجود دارند که می توان از آنها برای بکاپ گیری از گوشی شیائومی یا هر گوشی اندرویدی دیگری استفاده کرد. قطعا کار با نرم افزارهای ایمن بسیار راحت تر و مطمئن تر است.

بکاپ گیری از گوشی شیائومی از طریق  Mi PC Suite

یکی دیگر از برنامه های اختصاصی گوشی های شیائومی برای بکاپ گیری از گوشی شیائومی، برنامه Mi PC Suite است. با استفاده از این برنامه می توان از اطلاعات روی گوشی یک نسخه پشتیبان روی کامپیوتر تهیه کرد. با استفاده از این برنامه کاربران می توانند به راحتی از اطلاعات گوشی خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنند. این برنامه ای است که اختصاصا توسط شیائومی برای تمامی گوشی های این شرکت توسعه یافته است و می توان از آن برای بکاپ گیری از گوشی های مختلف شیائومی استفاده کرد.

ابتدا باید این برنامه را روی سیستم دسکتاپ نصب کرده و سپس گوشی را از طریق کابل به کامپیوتر وصل کنید. سپس با استفاده از این برنامه می توانید فرایند بکاپ گرفتن از موبایل شیائومی را آغاز کنید. برنامه با اتصال گوشی شروع به بررسی فایل ها می کند و شما می توانید ببینید که چه فایل هایی برای بکاپ گیری وجود دارند. با کلیک کردن روی گزینه بکاپ فایل ها از گوشی به کامپیوتر منتقل می شوند. در صورت نیاز به ریکاوری فایل ها نیز می توانید از همین برنامه کمک بگیرید.

5/5 (1 امتیاز)