اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

چرا کولر گازی باد گرم می زند؟

به نظر شما چرا کولر گازی باد گرم می زند؟ سیستم کولر های گازی به گونه ای طراحی شده که با استفاده از گاز فرئون، محیط هایی با مساحت های مختلف را خنک می کنند. این محصول رطوبت محیط را گرفته و از این طریق هوای خنک و مطبوعی را در محیط انتشار می دهد. بسیاری از کاربران از باد گرم کولر گازی شان گلایه داشته و به دنبال رفع این مشکل هستند. گرم شدن باد کولر گازی و اسپلیت مشکل آزار دهنده ای است و باید هرچه سریع تر ریشه یابی شده و برطرف گردد.

اگر در این شرایط ایراد از قطعاتی همچون کمپرسور و … باشد، ممکن است با گذشت زمان به سایر بخش ها نیز سرایت کرده و موجب بروز ایراداتی در روند کار کلی دستگاه گردد. در ادامه مطلب، با کمک تیم تعمیرات کولر گازی ، برخی از مهم ترین دلایل این مشکل را مورد بررسی قرار داده و راه حل های رفع مشکل باد گرم کولر گازی را نیز به شما ارائه خواهیم نمود. همکاران ما در مرکز سخت افزار ایراندر کرج نیز آماده اند تا خدمات تخصصی لازم را به شما عزیزان ارائه نمایند.

5/5 (1 امتیاز)
باد گرم کولر گازی

دلایل باد گرم کولر گازی را بشناسید

خالی شدن گاز کولر

اما یکی دیگر از دلایل باد گرم کولر گازی ، خالی شدن گاز آن است. اساس کار کمپرسور کولر گازی بر گاز فریون استوار است و اگر این از کم شده یا تمام شود، اولین نتیجه آن گرم شدن باد دستگاه است. عواملی مثل گذشت زمان، نشتی گاز و … حجم این ماده را کاهش داده و مشکلاتی را در عملکرد کولر ایجاد می کنند. برای شارژ کولر گازی می توانید از تکنسین های نمایندگی تعمیرات کولر در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

معیوب بودن ولوم ترموستات

اگر میزان دمایی که به ترموستات می دهید مناسب نبوده و یا ولوم آن ایراد داشته باشد، دمای تنظیم شده با دمای مورد نیاز کولر هیچ تناسبی ندارد. خرابی ولوم و یا ایراد خود ترموستات جزء مهم ترین دلایل و عوامل زمینه ساز باد گرم کولر گازی به شمار می روند.

سوختن فن

قطعه ای به نام فن در کولرگازی وجود دارد که اگر موتور آن بسوزد، اساسا بادی در دستگاه وجود نخواهد داشت. سوختن فن و موتور فن دلایل بسیاری دارد که از جمله مهم ترین آنها می توان به مشکلات برق و … اشاره کرد.

تعلل در سرویس و نگهداری

متاسفانه بسیاری از کاربران برنامه درستی برای سرویس کولرگازی و نگه داری از این دستگاه ندارند. این مساله موجب بروز ایرادات بسیاری در عملکرد این دستگاه شده و هزینه های بسیاری را به دارندگان آن تحمیل خواهد کرد. در واقع نصب کولر گازی و راه اندازی آن به تنهایی کافی نیست و برای عملکرد بی نقص ای محصول، باید آن را به صورت دوره ای سرویس کنید. پیش از استفاده مجدد از کولر گازی (مثلا در ابتدای تابستان) حتما دستگاه را سرویس کرده و فیلترها و کویل های آن را شستشو دهید. به این ترتیب هرگونه آلودگی در آنها از بین خواهد رفت و احتمال بروز مشکل باد گرم کولر گازی نیز کاهش خواهد یافت.

مشکلات کمپرسور

کمپرسور قطعه ای بسیار مهم در کولر گازی است که وجود هرگونه نقص یا ایرادی در آن، عملکرد دستگاه را با مشکل مواجه می سازد. هرز شدن پیچ پروانه، خرابی و از کار افتادن رله، کم بودن جریان برق دریافتی و مواردی از این دست، جزء مشکلات کمپرسور هستند که در ایجاد باد گرم کولر گازی نیز موثر می باشند. نکته ای که وجود دارد این است که بررسی و تعمیر یا تعویض کمپرسور یک فرایند فوق العاده تخصصی و حساس است. از این رو حتما باید توسط افراد مجرب و ماهر انجام شود تا نتیجه لازم را ایجاد کند. تیم تعمیر کولر گازی ، برای تعمیر کمپرسور کولرگازی در خدمت شما خواهند بود.

انسداد فیلتر هوا

یکی دیگر از دلایل انتشار باد گرم در کولر گازی، انسداد و گرفتگی فیلترهای آن است. این دستگاه همواره در معرض نفوذ آلودگی هایی مثل گرد و غبار و …. می باشد و به همین دلیل، امکان انسداد و گرفتگی فیلترهای آن بسیار بالا است. آلودگی و گرفتگی فیلترهای کولر گاز، جریان هوا را کند می کند. به تبع آن، کویل های خنک کننده جریان هوا برفک می زنند و این برفک ها  مسیر جریان هوا را بیشتر مسدود می کنند. در نتیجه باد به خوبی در مسیر کویل ها حرکت نمی کند و باد خروجی دستگاه کم و گرم می شود.

چگونه مشکل باد گرم کولر گازی را برطرف کنیم؟

برای رفع مشکل باد گرم کولر گازی ، باید اول علت یا علت های آن را شناسایی کنید. اگر ایراد از کمپرسور باشد، تعمیر یا تعویض این قطعه می تواند مشکل را برطرف کند. در صورت آلودگی کویل ها و فیلتر ها و انسداد آنها، باید این بخش ها را تمیز کرده و به خوبی شستسو دهید. چنانچه با این کار نیز مساله باد گرم کولر گازی برطرف نشد، شارژ گاز شاید راه حل بهتری باشد. تعمیر و تعویض فن و موتور فن نیز روش دیگری است که ایراد موجود را به خوبی برطرف کرده از بروز دوباره آن جلوگیری می کند. در نهایت، با رفع مشکل اورلود و نیز تعمیر و تعویض ترموستات می توانید مشکل باد گرم کولر گازی خود را برطرف نمایید.

نمایندگی تعمیرات کولر گازی در کرج

نمایندگی تعمیرات کولر گازی در کرج مرکزی تخصصی است که انواع سرویس های تعمیراتی این محصول را به کاربران ارائه می دهد. این مرکز دارای مجموعه ای پیشرفته از تجهیزات و ابزار آلات تعمیراتی است که به ارتقا سطح کیفی خدمات کمک شایانی کرده اند. تعمیرکاران فعال در این نمایندگی جزء مجرب ترین تکنسین های تعمیر کولر گازی هستند و توانایی تشخیص و رفع کلیه مشکلات و معایب این محصول را دارا می باشند. به سبب موارد ذکر شده، شما کاربران عزیز می توانید اطمینان داشته باشید که محصول مورد نظرتان در این مرکز به تخصصی ترین شکل ممکن ترمیم خواهد شد. همکاران ما در راستای تحقق شعار مشتری مداری به عنوان هدف اصلی نمایندگی تعمیرات کولر گازی تلاش می کنند و بهترین خدمات را به شما عزیزان ارائه می نمایند.