اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

دلیل صدا دادن کولر گازی چیست؟

صدای کولر گازی مشکلی نسبتا رایج است که به راحتی آرامش و آسایش کاربران را به هم می ریزد. اساسا یکی از مزایای کولر گازی و اسپلیت نسبت به کولر آبی، کم صدا بودن آنها است. حال اگر این دستگاه به هر دلیلی با سر و صداهای ناهنجار همراه باشد، بدون شک کاربران را نگران خواهد کرد. تیم تعمیرات کولر گازی در کرج، بر این باورند که صدا دادن کولر دلایل متعددی دارد. اگر این مشکل به درستی ریشه یابی شود، می توان به راحتی آن را برطرف کرد. معمولا دلیل صدای کولرهای گازی، خرابی قطعات داخلی این دستگاه است.

در این شرایط، کاربران به دنبال منشأ بروز این صداها هستند و تلاش می کنند که آن را به هر طریقی که هست برطرف نمایند. برای این که اطلاعات درستی در این زمینه داشته باشید، پیشنهاد می دهیم مطلب پیش رو را دنبال کنید. در ادامه، شما را با عمده دلایل صدای کولر گازی و روش های رفع این مشکل آشنا خواهیم کرد. تکنسین های تعمیر کولرگازی مرکز سخت افزار ایران در کرج نیز آمادگی این را دارند که خدمات و سرویس های مورد نیاز را به شکل حرفه ای و تخصصی به شما عزیزان ارائه نمایند.

5/5 (1 امتیاز)
صدای کولر گازی

دلایل صدای کولر گازی

شکستن فن

شکستن فن مساله ای است که می تواند زمینه ساز مشکلات و ایرادهای بسیاری در کولر گازی شود. اگر فن یا پره های آن بشکنند، در هنگام کار دستگاه مشکلاتی را ایجاد می کنند که یکی از آنها، صداهای ناهنجار و غیر عادی دستگاه است. تعمیر فن کولر گازی و یا تعویض در این شرایط، می تواند مشکل را برطرف کنید.

لق بودن پایه های کندانسور

گاهی ممکن است صدای کولر گازی به دلیل لق بودن پایه های کندانسور ایجاد شود. در این حالت، ممکن است پایه ها یا مهره های پنل خارجی لق شده باشند و هنگام کار کردن، صداهایی را ایجاد کنند. آچارکشی و یا تعویض پایه ها می تواند در این شرایط کارگشا بوده و مشکل را برطرف کند.

تراز نبودن کولر

یکی دیگر از دلایل محتمل برای صدای کولر گازی ، مربوط به نصب این دستگاه است. پس از نصب پنل ها، حتما باید تراز بودن آنها بررسی شده و اطمینان حاصل شود که کاملا تراز و میزان نصب شده اند. در غیر این صورت، قطعات داخلی به مرور زمان آسیب می بینند و یکی از اولین نتایج آن، صدا دادن کولر خواهد بود. برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی، توصیه می کنیم نصب کولر گازی خود را به افرادی بسپارید که تجربه و مهارت کافی در این زمینه دارند. مرکز سخت افزار ایران در کرج ، این فرایند را با دستگاه های پیشرفته انجام داده و به شما این اطمینان را می دهد که کولر کاملا تراز بوده و مشکلی در عملکرد آن ایجاد نخواهد شد.

باز بودن قاب جلویی کولر

گاهی اوقات صدای کولر گازی یک دلیل ساده دارد و آن هم باز بودن قاب جلویی دستگاه است. اگر این درب باز باشد، صداهایی شبیه به تق تق از دستگاه به گوش می رسد. البته موارد دیگری مثل: نصب نامناسب پنل داخلی، خرابی بوشن، تاب داشتن شفت موتور پروانه داخلی، محکم نبستن پیج های قاب پنل در هنگام تعمیرات، معیوب بودن موتور بلوور، آلودگی بلوور و خارج شدن این قطعه از حالت بالانس، شکستگی در پایه ها و پره های بلوور، تعبیه نا مناسب بلوور بعد از سرویس یا تعمیر کولر گازی و مواردی از این دست نیز در شمار دلایل صدای کولر گازی به شمار می روند.

عملکرد معیوب کندانسور

وقتی کولر گازی صدا می دهد، یکی از اولین بخش هایی که باید مورد بررسی قرار بگیرد، کندانسور کولر گازی است. پنل بیرونی کولرگازی معمولا منشأ اصلی صداهای این دستگاه است و به همین دلیل نیز از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.  کندانسور یا پنل خارجی معمولا در محیط بیرونی ساختمان (جایی مثل بالکن یا پشت بام) نصب می شود. به همین دلیل همواره احتمال گیر کردن اجسام خارجی و یا آشیان سازی حیوانات و پرندگان در آن وجود دارد. از طرفی، اگر این بخش آسیبی ببیند، کولر گازی در هنگام کار سر و صدا خواهد کرد. چنانچه کولر گازی شما صدا داد و این حالت تکرار شد، به سرعت دستگاه را خاموش کنید و از برق بکشید. سپس با استفاده از چراغ قوه، کندانسو را بررسی کرده و در صورت وجود شئ خارجی، آن را بیرون بیاورید.

ترفندهای برطرف کردن صدای کولر گازی

برای برطرف کردن صدای کولر گازی ، شما باید دلیل بروز مشکل را شناسایی کرده و آن را برطرف نمایید. تعمیر کندانسور، تعمیر و تعویض فن، ترمیم پایه های کندانسور، بستن قاب جلویی، تعمیر یا تعویض موتور، اصلاح ساختار پروانه، سرویس کولر گازی، رفع مشکلات نصب و اقداماتی از این دست، مهم ترین روش هایی هستند که برای رفع این مشکل به کار گرفته می شوند. نکته ای که باید مد نظر قرار دهید این است که مشکل صدا دادن کولر را به موقع و در اسرع وقت برطرف کنید. در غیر این صورت، مشکل به سایر قطعات سرایت کرده و ممکن است ایرادهای جدی تری را در کولر به وجود آورد. برای تعمیر تخصصی کولرگازی خود می توانید از تیم تعمیرات نمایندگی کولر گازی در مرکز سخت افزار ایران در کرج کمک بگیرید.

نمایندگی تعمیرات کولرگازی در کرج

نمایندگی تعمیرات کولرگازی در کرج، مرکزی تخصصی است که انواع سرویس های تعمیراتی این محصول را به کاربران ارائه می دهد. این مرکز دارای مجموعه ای پیشرفته از تجهیزات و ابزار آلات تعمیراتی است که به ارتقا سطح کیفی خدمات کمک شایانی کرده اند. تعمیرکاران فعال در این نمایندگی جزء مجرب ترین تکنسین های تعمیر انواع مدل های کولر و اسپیلت هستند و توانایی تشخیص و رفع کلیه مشکلات و معایب این محصول را دارا می باشند.

به سبب موارد ذکر شده، شما کاربران عزیز می توانید اطمینان داشته باشید که محصول مورد نظرتان در این مرکز به تخصصی ترین شکل ممکن ترمیم خواهد شد. همکاران ما در راستای تحقق شعار مشتری مداری به عنوان هدف اصلی نمایندگی تعمیرات کولرگازی در مرکز سخت افزار ایران تلاش می کنند و بهترین خدمات را به شما عزیزان ارائه می نمایند.