اشتراک گذاری

نحوه خاموش کردن حالت ایمن در تلویزیون

احتمالا وقتی در حال گردش در تلویزیون هوشمند خود بودید، ناگهان به گزینه ای به نام حالت ایمن یا Safe mode برخوردید و از سر کنجکاوی انتخابش کردید. شاید هم با فشردن تصادفی دکمه های ریموت کنترل عبارت حالت ایمن را کنار صفحه تلویزیون نقش زدید.

با این حال نگران نباشید. در این مطلب روش خاموش کردن حالت ایمن تلویزیون را به شما آموزش خواهیم داد. برای خارج شدن از این حالت می توانید چند روش را امتحان کنید. این روش ها به ترتیب ارائه می شوند و اگر از یک پاسخ نگرفتید می توانید سراغ روش بعدی بروید. روش هایی که در این مطلب مطرح می شوند برای همه تلویزیون های اندروید مفید هستند.

نحوه خاموش کردن حالت ایمن تلویزیون

خاموش کردن حالت ایمن تلویزیون با ری استارت خودکار

از همین ابتدا باید بگوییم که تنها راه خاموش کردن حالت ایمن تلویزیون راه اندازی دوباره یا Restart کردن است. راه اندازی دوباره نیز در شرایط مختلف به پاک شدن قسمتی از اطلاعات و تنظیمات تلویزیون منجر خواهد شد.

ری استارت کردن از طریق منو نیز باعث می شود حافظه RAM تلویزیون پاک شود و همه برنامه های دیگر به حالت پیشفرض بازگردند. برای انجام دادن این عملیات مراحل زیر را دنبال کنید:

 • همه دستگاه های جانبی را که از طریق سیم به تلویزیون متصل هستند از آن جدا کنید.
 • از قسمت منو وارد تنظیمات شوید. Device preferences را انتخاب کنید و وارد بخش ری استارت شوید. 
خاموش کردن حالت ایمن تلویزیون با ری استارت خودکار
 • اگر نمی توانستید از این بخش مستقیم راه اندازی دوباره را شروع کنید، از بخش ترجیحات دستگاه گزینه درباره یا About را انتخاب کنید و بعد راه اندازی دوباره را شروع کنید.
 • بعد از اینکه تلویزیون شما ری استارت شد باید به حالت معمولی برگشته باشد. اگر این اتفاق نیفتاد، باید خاموش کردن حالت ایمن تلویزیون را با روش بعدی دنبال کنید.

غیرفعال کردن حالت ایمن تلوزیون با ری استارت دستی

برای راه اندازی دوباره تلویزیون به روش دستی باید مراحل زیر را دنبال کنید. در این روش نیز باید اتصال همه دستگاه های جانبی را از تلویزیون قطع کنید.

 • دو شاخه تلویزیون را در حالت روشن از برق بکشید.
 • در همین حین دکمه روشن/ خاموش ریموت کنترل را به مدت پنج ثانیه نگه دارید. این کار باعث می شود همه انرژی الکترومگنتیک کنترل شما تخلیه شود.
 • دو دقیقه صبر کنید و بعد دو شاخه تلویزیون را به پریز متصل کنید.

انجام دادن این مراحل باید منجر به خاموش کردن حالت ایمن تلویزیون شود. با این حال اگر باز هم حالت ایمن خاموش نشده بود، شما باید سیستم تلویزیون خود را بروز رسانی کنید.

خاموش کردن Safe mode با بروز رسانی

اصولا بروز رسانی به تنهایی تعداد قابل توجهی از مشکلات دستگاه های مختلف را حل می کند. همچنین این عمل معمولا باعث می شود عملکرد دستگاه بهبود پیدا کند و شما به قابلیت های بیشتری دسترسی پیدا کنید. برای خاموش کردن حالت ایمن تلویزیون از رهگذر بروز رسانی مراحل زیر را دنبال کنید:

 • همه دستگاه های جانبی را از تلویزیون جدا کنید. از اتصال تلویزیون خود به یک اینترنت پایدار اطمینان حاصل کنید.
 • وارد منوی تنظیمات شوید و از طریق Device Preference وارد بخش «درباره» و در ادامه قسمت بروز رسانی سیستم یا System update شوید. با وارد شدن به این قسمت تلویزیون بررسی می کند تا ببیند آیا نسخه جدید جهت بروز رسانی وجود دارد یا خیر.
 • اگر نسخه جدیدی برای بروز رسانی موجود نباشد، شما پیامی با مضمون «سیستم شما بروز است» یا Your system is up to date دریافت می کنید. در این شرایط باید خاموش کردن حالت ایمن تلویزیون را با Reset کردن دنبال کنید.
 • اگر امکان بروز رسانی وجود داشت، مراحل را ادامه دهید و بروز رسانی را تکمیل کنید.
 • معمولا بعد از بروز رسانی، خود دستگاه Restart می شود. اگر این اتفاق نیفتاد، خودتان با انتخاب گزینه Restart که در سمت راست صفحه نمایان می شود این کار را بکنید. در نهایت تلویزیون نسخه جدید را نصب می کند و دوباره راه اندازی می شود.
خاموش کردن Safe mode با بروز رسانی

تقریبا در همه موارد بروز رسانی به خاموش کردن حالت ایمن تلویزیون کمک می کند. با این حال اگر شما آنقدر بدشانس بودید که این روش هم باعث غیر فعال شدن Safe mode نشد، روش بعدی را امتحان کنید.

پیشنهاد سایت : تعمیر تلویزیون در کرج

خاموش کردن حالت ایمن تلویزیون به روش Reset

قبل از هر چیز باید بگوییم Reset کردن با Restart کردن متفاوت است. ری استارت تنها سیستم را دوباره راه اندازی می کند و نهایتا باعث می شود برخی از تنظیمات شخصی سازی شده شما به حالت اول برگردد. این در حالی است که ریست به معنی بازگرداندن به تنظیمات کارخانه است.

این روش قطعا حالت ایمن تلویزیون را خاموش می کند با این حال عوارض جانبی نیز دارد. این کار باعث پاک شدن داده های همه نرم افزارها، اطلاعات حساب گوگل و همه برنامه های دانلود شده می شود. اگر با این شرایط تمایل به  خاموش کردن حالت ایمن تلویزیون اندروید خود دارید، مراحل زیر را دنبال کنید.

 • بعد از جدا کردن همه دستگاه های جانبی، وارد تنظیمات و بخش Device preferences شوید.
خاموش کردن حالت ایمن تلویزیون به روش Reset
 • در قسمت ریست گزینه Erase Everything را انتخاب کنید. اگر از منوی قبلی به ریست دسترسی نداشتید، از گزینه About وارد Reset شوید و پاک کردن همه چیز را انتخاب کنید.
 • انجام دادن این مراحل دستگاه شما را به حال پیشفرض تمام برمی گرداند. حالا می توانید تنظیماتی را که قبلا اعمال کرده بودید دوباره انجام دهید و برنامه های تلویزیون را نو نصب کنید.
خاموش کردن حالت ایمن تلویزیون به روش ریست

نتیجه گیری

وقتی تلویزیون اندروید در حالت ایمن قرار بگیرد، دسترسی شما به برخی امکانات قطع می شود. در این مطلب چهار راه برای خاموش کردن حالت ایمن تلویزیون شرح دادیم. این روش ها به ترتیبی مطرح شدند که تا حد امکان آسیبی به تلویزیون و اطلاعات و تنظیمات شما وارد نشود.

بنابراین از روش غیر فعال کردن Safe mode از منو شروع کنید و در صورت جواب نگرفتن راه بعدی را به کار ببرید. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

3.5/5 (2 امتیاز)