اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

تعمیر هارد ps4 در کرج

پر شدن حافظه، سرو صدای هارد در حین کار کردن و مواردی از این دست، می توانند نشان دهنده خرابی هارد پلی استیشن باشند. امروز شما را با نحوه تعمیر هارد ps4 در کرج آشنا می کنیم. پروسه ای که البته در تمامی شعب نمایندگی سونی مرکز سخت افزار ایران به شکل یکسان و با استفاده از تجهیزات، متدها و دستگاه های مدرن و پیشرفته انجام می شود. البته این مقاله به هیچ عنوان برای این که خودتان اقدام به ترمیم یا تعویض هارد دیسک کنسول بازی تان کنید کافی نیست. اما نکاتی را به شما آموزش می دهد که با شناخت علائم و اقدام به موقع، از تشدید ایراد هارد و خرابی بیشتر آن جلوگیری کنید.

تعمیر هارد ps4 در کرج

هزینه تعمیر هارد ps4 در کرج

هارد قطعه مهمی در پلی استیشن است و معمولا هزینه تعمیر آن پایین نیست. با این حال جهت براورد هزینه تعمیر هارد ps4 در کرج یا هرجای دیگری، باید دید شدت خرابی این قطعه چقدر است. تلاش همکاران ما در مرکز تخصصی تعمیرات پلی استیشن در کرج، ترمیم هارد این دستگاه است. با این حال اگر مثلا هارد سوخته باشد یا به هر دلیل دیگری قابل ترمیم نباشد، راهی جز تعویض آن وجود ندارد. در این صورت هزینه نهایی تعمیر هارد پلی استیشن 4 در کرج بیشتر بوده و شامل قیمت هارد جدید هم می شود. در هر صورت تا دستگاه عیب یابی نشود، نمی توان در مورد هزینه تعمیر هارد آن نظر قطعی داد.

چه موقع اقدام به تعمیر هارد پلی استیشن 4 کنیم؟

آیا می دانید کدام یک از مشکلات عملکردی پلی استیشن، نشان دهنده خرابی هارد هستند؟ یکی از مهم ترین مواردی که نشان می دهد زمان تعمیر هارد ps4 فرا رسیده است، مربوط به زمانی است که ظرفیت هارد پر است. معمولا این اتفاق در شرایطی می افتد که فضای زیادی از هارد خالی است. اما کنسول مدام ارور پر بودن حافظه را نشان می دهد.

این مسئله می تواند به این معنی باشد که هارد آسیب دیده و قادر نیست فضای ذخیره سازی را به درستی نمایش دهد یا پذیرای اطلاعات جدید باشد. همچنین اگر دیدید که در حین کار کنسول هارد صدا می دهد، باید به فکر تعمیر هارد ps4 در کرج باشید. اگر کنسول بازی سونی شما دیر روشن می شود، روشن نمی شود و یا پس از روشن شدن خاموش می شود هم ممکن است ایراد از هارد باشد؛ البته اگر در این شرایط قطعاتی همچون پاور و … سالم باشند.

نحوه تعمیر هارد پلی استیشن 4 در کرج

اولویت کاری همکاران ما در مرکز سخت افزار ایران، تعمیر هارد ps4 در کرج است. برای این منظور، تمرکز تکنسین بیشتر روی اقدامات نرم افزاری یا جا انداختن مجدد هارد است. اما همیشه ماجرا به این سادگی نیست و گاهی عملا نمی توان هارد را ترمیم کرد. درواقع بیشتر اوقات شدت خرابی هارد بالاست و یا نوع خرابی به گونه ای است که امکان ترمیم وجود ندارد. یا ممکن است تعویض هارد از نظر اقتصادی به صرفه تر از تعویض این قطعه باشد. در این صورت تعویض هارد پلی استیشن 4 البته با استفاده از نمونه اصل و اورجینال انجام می شود.

تعویض هارد ps4 در کرج

همانطور که در بخش قبل اشاره کردیم، اگر امکان تعمیر هارد ps4 در کرج وجود نداشته باشد، این قطعه با نمونه جدید جایگزین می شود. به این صورت که تکنسین اول دستگاه را خاموش کرده و تمامی کابل ها و اتصالات آن (HDMI و …) را جدا می کند. سپس با استفاده از ابزار مخصوص، براکت هارد را جدا می کند. بعد از باز کردن پیچ های مربوط به هارد، سینی نگهدارنده این قطعه به آرامی و با احتیاط جدا می شود. در مرحله بعدی اتصالات هارد باز شده و این قطعه از سینی نگهدارنده اش جدا می شود. هارد جدید در سینی قرار گرفته و تمامی اتصالات و پیچ ها مطابق قبل بسته می شوند.

5/5 (1 امتیاز)