اشتراک گذاری

تقویت پمپ آب کولر آبی

شما می توانید با تقویت پمپ آب کولر آبی، در روزهای گرم تابستان منزل خود را خنک نگهدارید. چرا که این کار باعث افزایش قدرت کولر شده و می تواند بازدهی کولر را زیاد کند. در این مبحث قصد داریم به روش های تقویت پمپ کولر اشاره کنیم.

تقویت پمپ آب کولر آبی

روش های تقویت پمپ آب کولر آبی

به منظور تقویت پمپ آب کولر آبی چندین روش وجود دارد که از قرار زیر هستند:

1.از خشک ماندن پمپ جلوگیری کنید

یکی از ابتدایی ترین کارهایی که برای تقویت پمپ کولر باید انجام دهید، جلوگیری از خشک ماندن آن است. به این ترتیب با نگهداری آب کافی در مخزن کولر، از بروز هر گونه آسیب برای پمپ کولر و سوختن آن جلوگیری کنید. به همین دلیل سرویس کاران کولر آبی در ابتدای کار به سراغ بررسی خشک ماندن پمپ می روند تا بتوانند به رفع مشکلات دستگاه کمک کنند.

رسوبات داخل پروانه را تمیز کنید

یکی از اقداماتی که برای تقویت پمپ آب کولر آبی باید انجام دهید، تمیز کردن رسوبات داخل پروانه است. با توجه به اینکه رسوبات پروانه باعث ایجاد اختلال در چرخش پروانه و سوختن پمپ می شود، باید از عدم وجود رسوبات اطمینان حاصل نمایید.

3.از موتور کولر در برابر نفوذ آب محافظت کنید

با توجه به اینکه برخی افراد اطلاع ندارند که چه مقدار باید آب روی پمپ بریزند تا خشک نشود، آن را در حجم زیادی از آب قرار می دهند. این کار باعث می شود آب درون موتور کولر نفوذ کرده و به آن آسیب جدی وارد کند. علاوه بر این، با نصب اشتباه کولر نیز آب داخل موتور آن نفوذ می کند و کار دستگاه دچار اختلال می گردد.

4.واتر پمپ را تعویض کنید

از دیگر روش هایی که برای تقویت پمپ آب کولر آبی کاربرد دارد، تعویض واتر پمپ در زمان مناسب است. با توجه به اینکه در فصل تابستان از کولر استفاده زیادی می کنید، باید واتر پمپ آن را تعویض کنید تا پره های پلاستیکی آن مستهلک و خراب نشوند. برای تعویض  پمپ و دیگر قطعات می توانید با تکنسین های تعمیر کولر گازی در کرج تماس بگیرید.

5.پوشال ها را تعویض کنید

پوشال های کولر یکی از قسمت های مهم آن است که باید هر ساله اقدام به تعویض آن کنید. چرا که آلودگی پوشال ها می تواند روی پمپ تاثیر منفی گذاشته و عملکرد آن را با اختلال روبرو کند. علاوه بر این، ذرات آلودگی پوشال ها روی کف کولر ریخته و باعث مسدود شدن حرکت پروانه و همچنین  باد گرم کولر گازی  می شود. این مشکل در نهایت باعث سوختگی پمپ شده و هزینه های زیادی را به شما تحمیل خواهد کرد.

6.کانال کشی کولر را از کوتاه ترین مسیر انجام دهید

برای تقویت پمپ آب کولر آبی می توانید کانال کشی را کوتاه کنید و متناسب با متراژ محیط خود، ظرفیت مناسبی را انتخاب نمایید. این کار باعث می شود برای خنک کردن محیط انرژی زیادی صرف نشود و پمپ تحت فشار قرار نگیرد.

7.روغن کاری و سرویس کولر را به موقع انجام دهید

یکی از مهم ترین مواردی که برای تقویت پمپ کولر باید انجام دهید، سرویس و روغن کاری به موقع قطعات متحرک آن است. این کار باید به صورت دوره ای و منظم انجام شده تا به سلامت دستگاه کمک کنید.  اگر نیاز به دریافت خدمات شارژ گاز کولر گازی در  کرج دارید  می توانید با شماره  های ثبت شده  در سایت تماس بگیرید.

5/5 (1 امتیاز)