اشتراک گذاری

چرا تبلت روشن نمی شود؟

روشن نشدن تبلت در بیشتر موارد ناشی از ایرادات نرم افزاری است؛ اما گاهی مربوط به خرابی قطعات است و باید هرچه زودتر مورد بررسی و عیب یابی تخصصی قرار بگیرد. در برخی موارد هم مسئله جدی نبوده و ممکن است باتری خالی شده باشد. در این صورت بهتر است برای جلوگیری از تشدید مشکل، هرچه زودتر به یک مرکز تخصصی تعمیرات تبلت در کرج مراجعه کنید تا دستگاه را به شکل تخصصی، عیب یابی و تعمیر کنند. در ادامه این مطلب، دلایل روشن نشدن تبلت را بررسی کرده و راه حل هایی را به شما آموزش می دهیم تا این مشکل را برطرف کنید.

چرا تبلت روشن نمی شود؟

دلایل روشن نشدن تبلت

پیش از معرفی دلایل روشن نشدن تبلت، بهتر است بدانید که این مشکل محدود به برند خاصی نیست و در تمامی برندها مشاهده می شود. ساده ترین مسئله ای که مانع از روشن شدن تبلت می شود، خالی شدن باتری است. ممکن است باتری تبلت شما ناگهان خالی شده باشد و به همین دلیل دستگاه روشن نشود. فریز شدن هم گاهی موجب روشن نشدن تبلت می شود. گاهی روشن نشدن تبلت های اندرویدی یا ios، ناشی از خرابی کابل شارژ است؛

یعنی دستگاه شارژ نشده و به تبع آن، روشن نمی شود. خرابی پاور هم به عنوان یکی از دلایل مهم در هنگام روشن نشدن دیوایس هایی مثل تبلت مطرح می شود. دکمه پاور این قبیل محصولات، بخش حساسی است و احتمال از کار افتادن آن بر اثر فشارهای وارده و یا ضربه وجود دارد. خرابی باتری هم می تواند موجب خاموش شدن تبلت و یا روشن نشدن آن شود. برنامه های معیوب و ویروسی شدن هم مهم ترین دلایل نرم افزاری برای روشن نشدن تبلت و موبایل به شمار می روند.

چرا تبلت روشن نمی شود؟

راهکارهایی برای رفع مشکل روشن نشدن تبلت

شارژ کردن تبلت

اگر تبلت شما روشن نمی شود، قبل از هرکاری، آن را چند دقیقه به شارژر وصل کنید تا شارژ شود. توجه داشته باشید که به محض متصل کردن تبلت به شارژ، آن را روشن نکنید؛ چند دقیقه اجازه دهید دستگاه شارژ شود و سپس آن را روشن کنید. اگر تبلت شارژ نشد، شارژر یا کابل شارژ را تعویض کرده و مجددا امتحان کنید.

روشن کردن تبلت با رایانه

گاهی می توانید از یک لپ تاپ یا کامپیوتر برای رفع مشکل روشن نشدن تبلت کمک بگیرید. بدین منظور تبلت را به کامپیوتر یا لپ تاپ وصل کنید و اجازه دهید تا 15 دقیقه شارژ شود. حالا کابل را جدا کرده و پس از 10 ثانیه، مجددا به گوشی وصل کنید. پس از حدود نیم ساعت، دکمه پاور را فشار داده و به مدت 5 ثانیه نگه دارید. معمولا با این کار تبلت روشن می شود؛ در غیر این صورت احتمالا مسئله نرم افزاری نیست و قطعات سخت افزاری دستگاه آسیب دیده اند.

آیا  می دانید دلیل داغ شدن بیش از حد تبلت چیست؟ 

بیرون آوردن باتری تبلت

گاهی تنها با بیرون آوردن باتری و جا زدن مجدد آن، مشکل روشن نشدن تبلت حل می شود. البته این روش تنها در تبلت هایی قابل اجراست که باتری جداشدنی دارند. در این صورت می توانید باتری را بیرون آورده و پس از چند دقیقه، مجددا آن را جا بیندازید. حالا دکمه پاور را نگه دارید تا تبلت مجددا روشن شود. اگر تبلت شما جدید است و باتری قابل تعویض ندارد، نمی توانید این کار را انجام دهید.

تعمیر و تعویض دکمه پاور

اگر روشن نشدن تبلت مربوط به خرابی دکمه پاور باشد، باید این قطعه را تعمیر یا تعویض کنید تا مشکل حل شود. گاهی این دکمه به طور کلی از کار افتاده یا شکسته و امکان تعمیر آن وجود ندارد. در این صورت باید آن را تعویض کنید تا بتوانید مجددا تبلت خود را روشن کنید.   

ریست فکتوری

اگر مشکل تبلت شما نرم افزاری باشد، ممکن است بتوانید با ریست فکتوری کردن دستگاه، مسئله را حل کنید. برای این کار باید وارد حالت ریکاوری مود شوید که در تبلت های مختلف، به شکل متفاوت انجام می شود. معمولا با فشار دادن و نگه داشتن چند کلید، می توان وارد ریکاوری مد شد.

بعد از ریست کردن دستگاه، احتمالا تبلت روشن می شود و می توانید بدون ایراد با آن کار کنید. اگر مشکل حل نشد، می توانید از تکنسین های تعمیر تبلت در کرج برای عیب یابی و تعمیر تخصصی دستگاه کمک بگیرید. این مرکز واقع در شاهین ویلا، به اقصی نقاط کرج خدمات رسانی می کند و محدودیتی از این نظر ندارد.