اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email
  • خانه
  • مقالات
  • روش‌ های انتقال فایل های موزیک به دستگاه‌ های اندرویدی

روش‌ های انتقال فایل های موزیک به دستگاه‌ های اندرویدی

در سال های اخیر نحوه انتقال فایل های موزیک به دستگاه های اندرویدی تغییرات زیادی داشته و این به دنبال معرفی اندروید ساندویچ بستنی توسط گوگل اتفاق افتاد. روش های کاربردی متعددی برای انتقال فایل های موسیقی به اندروید وجود دارد. با این روش ها می توان به راحتی فایل های موزیک را بین دستگاه های اندرویدی انتقال داد و این کار به مراتب راحت تر و بی دردسر تر نیز شده است. این روش ها را می توان هم برای انتقال از سیستم عامل ویندوز و هم برای انتقال از مک بوک مورد استفاده قرار داد. در ادامه با ما همراه باشید تا روش های مختلفی که برای انتقال فایل های موزیک به دستگاه های اندرویدی وجود دارد را بررسی کنیم.

انتقال فایل های موزیک به دستگاه های اندرویدی

انتقال فایل های موزیک به دستگاه های اندرویدی با قابلیت همگام سازی MTP

همگام سازی MTP، یک قابلیت ویندوزی است که می توان از آن برای انتقال فایل های موسیقی به اندروید استفاده کرد. این کلمه مخفف عبارت Media Transfer Protocol است و به سرویسی اختصاصی در ویندوز اشاره دارد که می توان از طریق برنامه مدیا پلیر از آن استفاده کرد و فایل های موسیقی را به دستگاه های اندرویدی انتقال داد.

نحوه انتقال فایل های موسیقی به اندروید از طریق MTP

برای استفاده از این ویژگی باید نسخه ویندوز 10 یا بالاتر باشد. سپس برنامه را باز کرده و وارد قسمت Library شوید. در این جا گزینه Add to Library را انتخاب کرده و در ادامه روی گزینه My personal folders کلیک کنید. به این ترتیب ویندوز مدیا پلیر مسیر های ذخیره سازی فایل های موسیقی را بررسی می کند. حال فایل های مورد نظر را انتخاب کرده تا ویندوز مدیا پلیر برای آنها یک Library مجزا ایجاد کند.

حال با اتصال دستگاه اندرویدی از طریق usb به سیستم، ویندوز تمام درایور های مورد نیاز را نصب می کند. بعد از تمام شدن نصب درایور ها، می توان در دستگاه اندرویدی مورد نظر به فایل های مورد نیاز دسترسی یابید. در ادامه با انتخاب گزینه همگام سازی انتقال فایل های موزیک به دستگاه های اندرویدی انجام می شود و مدیا پلیر تمام فایل های موسیقی موجود در سیستم را به سیستم اندرویدی منتقل می کند. در این مرحله هم می توان از قابلیت همگام سازی اتوماتیک و هم از همگام سازی غیر اتوماتیک استفاده کرد.

انتقال موسیقی به گوشی اندرویدی از طریق همگام سازی MTP و ویندوز اکسپلورر

در روش دیگری که می توان از آن برای انتقال فایل های موزیک به دستگاه های اندرویدی استفاده کرد، باز هم از قابلیت MTP استفاده می شود، با این تفاوت که در این روش به جای استفاده کردن از برنامه مدیا پلیر ویندوز، از فایل اکسپلورر ویندوز استفاده می شود. برای استفاده از این روش نیز باید سیستم عامل به نسخه های جدیدتر به روز رسانی شده باشد و از طرفی نیز همچنان برنامه مدیا پلیر روی ویندوز نصب و آپدیت باشد.

نحوه انتقال فایل های موسیقی به اندروید با MTP و فایل اکسپلورر

ابتدا گوشی را از طریق USB به کامپیوتر متصل کرده تا به این ترتیب سیستم به صورت خودکار گوشی را به عنوان MTP شناسایی کند. به دنبال این اتصال یک پنجره باز می شود که باید در آن گزینه Open device to view files using Windows Explorer را انتخاب کنید. در این مراحل باید حتما صفحه دستگاه اندرویدی باز باشد. در صورت عدم نمایش این صفحه نیز می توان از طریق MY COMPUTER به درایور مربوط به دستگاه اندرویدی دسترسی یافت.

روی این درایور کلیک کرده و وارد حافظه داخلی دستگاه اندرویدی مورد نظر شوید. برای انتقال فایل های موزیک به دستگاه های اندرویدی باید وارد محل ذخیره سازی فایل های موسیقی در سیستم ویندوز شوید و از آن جا این فایل ها را کپی کرده و به درایور دستگاه اندرویدی انتقال دهید. فایل ها را در پوشه music در دستگاه اندرویدی ذخیره کنید. به همین راحتی می توان انتقال فایل های موسیقی به اندروید را از این طریق انجام داد.

انتقال فایل های موزیک به دستگاه های اندرویدی از طریق گوگل پلی استور

روش دیگری که می توان از آن برای انتقال فایل های موسیقی به اندروید استفاده کرد، استفاده از یک برنامه مشترک در گوشی اندرویدی و سیستم عامل ویندوز است. برای این منظور باید برنامه Music Manager را از گوگل پلی استور دانلود و را هم روی دستگاه اندرویدی و هم روی سیستم ویندوزی نصب کرد. نحوه عملکرد این برنامه استفاده از حساب کاربری گوگل است. در این برنامه گزینه های متعددی برای انتقال فایل های موزیک به دستگاه های اندرویدی وجود دارد.

هم می توان انتقال فایل ها را از طریق آیتونز انجام داد و هم از طریق مسیر دستی، فایل های موسیقی مورد نظر را انتخاب و آنها را به لیست برنامه ها اضافه کرد. به این ترتیب برنامه Music Manager شروع به آپلود فایل ها در حساب کاربری گوگل می کند. به این ترتیب می توان فایل های موسیقی آپلود شده را در برنامه Music Manager در دستگاه اندرویدی نیز مشاهده و آنها را اجرا کرد.

بیشتر بخوانید: فایل های حذف نشدنی ویندوز

نحوه انتقال فایل های موسیقی به اندروید از طریق مک بوک

همیشه قرار نیست فایل های موسیقی از ویندوز به دستگاه های اندرویدی منتقل شوند. گاهی نیز کاربران می خواهند فایل ها را از مک بوک به اندروید منتقل کنند. برای انتقال فایل های موزیک به دستگاه های اندرویدی از طریق اندروید، به برنامه Android File Transfer نیاز دارید. با دانلود این برنامه و نصب آن روی مک بوک، می توان کار انتقال فایل های موسیقی بین دو دستگاه را انجام داد. در واقع نقش این برنامه در مک بوک، ارائه همان قابلیت MTP در ویندوز است.

در نتیجه می توان از آن برای رد و بدل فایل ها استفاده کرد. باز هم باید با یک کابل USB گوشی اندرویدی را به مک بوک وصل کرده و سپس برنامه Android File Transfer را اجرا کنید. این برنامه به صورت اتوماتیک وارد حافظه داخلی گوشی اندرویدی شده و می توان با ورود به مسیر ذخیره سازی موسیقی در سیستم، فایل های مورد نظر را به دستگاه اندرویدی منتقل کرد. این فایل ها را در قسمت موزیک در حافظه داخلی دستگاه انتقال دهید و در آن جا ذخیره کنید.

5/5 (1 امتیاز)