اشتراک گذاری

ترفند زوم کردن روی صفحه نمایش گوشی

آیا می دانستید که در گوشی های اندرویدی می توانید به راحتی در هر قسمتی از نمایشگر که می خواهید زوم کنید؟ زوم کردن روی صفحه نمایش گوشی قابلیتی است کاربردی که بسیاری از کاربران با نحوه انجام دادن آن آشنایی ندارند. این در حالی است که قطعا بزرگنمایی صفحه نمایش گوشی می تواند برای کسانی که چشمشان ضعیف است و مجبورند همیشه برای کار با گوشی عینک بزنند بسیار مفید است.

علاوه بر این استفاده از این ویژگی برای مواقعی که در حال خواندن یک مطلب مانند یک کتاب الکترونیکی با گوشی هستید هم قطعا مزیت مهمی است. اما این قابلیت در چه بخشی از دستگاه است و چطور می توان آن را فعال کرد؟ در این آموزش با ما همراه باشید تا با نحوه زوم کردن روی صفحه نمایش گوشی آشنا شویم.

زوم کردن روی صفحه نمایش گوشی

نحوه فعال سازی قابلیت زوم کردن روی صفحه نمایش گوشی

درست مانند هر قابلیت دیگری بدیهی است که برای فعال کردن بزرگنمایی صفحه نمایش گوشی باید وارد قسمت تنظیمات دستگاه شوید. در ادامه بعد از باز کردن منوی تنظیمات در بین گزینه ها روی بخش Accessibility رفته و آن را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه شما به لیستی دسترسی می یابید که باید در آن بخش گزینه Magnification را روی حالت فعال یا on قرار دهید.

با انجام این کار شما قابلیت زوم کردن روی صفحه نمایش گوشی را فعال کرده اید و می توانید از آن استفاده کنید. البته در برخی از گوشی ها مانند گوشی های سامسونگ  ممکن است مسیر دسترسی به گزینه Magnification کمی متفاوت تر باشد که در این حالت شما باید ابتدا قسمت Visibility Enhancements را انتخاب کرده تا در نهایت به مسیر مورد نظر دسترسی یابید.

فعال سازی قابلیت زوم کردن روی صفحه نمایش گوشی
فعالسازی قابلیت زوم کردن روی گوشی

چطور روی صفحه زوم کنیم؟

حالا که قابلیت زوم کردن روی صفحه نمایش گوشی فعال شد، چطور می توان در صفحه روی قسمت مد نظر زوم کرد؟ اگر از گوشی های جدیدتر با اندروید 12 به بالا استفاده می کنید، در صورت فعال کردن گزینه Magnification یک آیکون ذره بین برای جست و جو روی صفحه نمایان می شود که می توان با آن روی قسمت های مورد نظر زوم کرد.

در گوشی های قدیمی تر اما برای زوم کردن روی بخش مد نظر در صفحه نمایش باید روی بخش مورد نظر سه بار ضربه بزنید تا روی آن قسمت زوم شود. روش بعدی هم به این صورت است که باید دو انگشت تان را روی صفحه به حالت بزرگ کردن تصویر بزنید تا بخش مورد نظر شما زوم شود.

کارشناسان تعمیر موبایل در کرج  آماده ی پاسخگویی به سوالات شما هستند.

3/5 (4 امتیاز)