اشتراک گذاری

آموزش اتصال کیس به تلویزیون

اتصال کامپیوتر به تلویزیون می تواند به شما تصویر بزرگتر و اغلب با کیفیت تری ارائه کند. در این شرایط کار طولانی مدت با کامپیوتر، تماشای فیلم و سریال و حتی بازی کردن لذت بخش تر است و چشم های شما را نیز کمتر اذیت می کند.در این مطلب روش ها مختلف با سیم و بی سیم وصل کردن کامپیوتر یا لپ تاپ به تلویزیون را مرور خواهیم کرد.

آموزش-اتصال-کیس-به-تلویزیون

اتصال کامپیوتر به تلویزیون | کابل HDMI

قبل از هر کاری برای اتصال کامپیوتر به تلویزیون باید ببینید چه درگاه هایی روی کیس/ لپ تاپ و تلویزیون در دست بالتان دارید! این روزها اکثر سیستم ها و تلویزیون ها از درگاه ها و کابل های HDMI پشتیبانی می کنند. اگر سیستم شما قدیمی است و این درگاه را ندارد، نگران نباشید. در ادامه روش های دیگر را نیز بیان می کنیم.

استفاده از کابل HDMI تقریبا بهترین روشی است که می توانید برای وصل کردن کامپیوتر به تلویزیون انتخاب کنید. این کابل ها همزمان صدا و تصویر را منتقل می کنند. در این شرایط دیگر مشکل ناهماهنگی صدا و تصویر را نخواهید داشت. برای اتصال از این روش، دو دستگاه را به وسیله کابل به هم وصل کنید. سپس مراحل زیر را دنبال کنید:

این مقاله نکات جالب و جدیدی را شرح می دهد : آموزش شخصی سازی ویندوز 10

  • در کنترل تلویزیون کلید Source را بفشارید و خروجی HDMI را انتخاب کنید.
  • سپس در سیستم روی صفحه کلیک راست کرده و گزینه Display settings را برگزینید.
  • در پنجره ای که ظاهر می شود می توانید با کلیک روی Display resolution کیفیت تصویر را افزایش دهید. همچنین می توانید با استفاده از کرکره Display orientation افقی یا عمودی بودن تصویر را تنظیم کنید.
  • در ویندوزهای 7 و 10 با باز کردن این پنجره علاوه بر گزینه های یاد شده، یک مستطیل خواهید دید که به دو بخش تنظیم شده. در این تصویر بخشی که عدد یک روی آن ثبت شده مربوط به مانیتور اصلی و عدد دو مربوط به تلویزیون است. با ایجاد تغییرات در این بخش می توانید انواع مختلفی از نمایش تصویر را انتخاب کنید.
  • اگر بعد از اتصال به تلویزیون هارد اکسترنال شناسایی نشد یا تنظیمات مربوط به صوت تلویزیون بهم ریخت، یکبار کابل را جدا و دوباره متصل کنید.

اتصال کامپیوتر به تلویزیون | کابل های VGA و DVI

سیستم های قدیمی تر درگاهی به نام VGA داشتند که تنها تصویر را انتقال می داد. همچنین کمی بعد خروجی هایی تحت عنوان DVI به بازار آمدند که آن ها نیز تنها تصویر را منتقل می کنند، اما این کار را با کیفیت بالاتری انجام می دهند.

برای اتصال کامپیوتر به تلویزیون با استفاده از این کابل ها باید کابلی تهیه کنید که یک سر آن از این انواع و سر دیگر آن HDMI باشد. اگر به چنین کابلی دسترسی نداشتید، می توانید از مبدل استفاده کنید و یک سر کابل HDMI را به مبدل متصل کنید و سر دیگر را به تلویزیون.

توجه کنید که برای انتقال صوت از طریق اتصال کیس به تلویزیون، درصورتی که بخواهید از این کابل ها استفاده کنید، باید یک کابل مخصوص انتقال صدا نیز به کار ببرید. اعمال تنظیماتی که در بخش قبل بیان شد، در این نوع اتصال نیز ممکن است.

این مقاله ی کاربردی را از دست ندهید : ترفند قفل کردن لپ تاپ و کامپیوتر در ویندوز 10

اتصال کامپیوتر به تلویزیون | WiFi

اگر سیستم عامل کامپیوتر یا لپ تاپ شما ویندوز 10 یا 11 است، می توانید با استفاده از WiFi نیز به تلویزیون هوشمند خود متصل شوید. برای این کار WiFi را در هر دو دستگاه روشن کنید. علاوه بر این اگر تلویزیون شما WiFi Direct نیز دارد، آن را نیز روشن کنید.

  • در ویندوز 10 باید از مسیر Setting > Device > Bluetooth & other devices به تنظیمات مربوط به اتصال از طریق WiFi برسید. در این بخش باید گزینه Add Bluetooth & other devices را انتخاب کنید.
اتصال-کامپیوتر-به-تلویزیون--WiFi
  • در ادامه با کلیک روی Wireless display or dock می توانید تلویزیون خود را شناسایی کنید و به آن متصل شوید.
  • در ویندوز 11 باید مسیر Settings > System > Display را طی کنید. 
اتصال-کامپیوتر-به-تلویزیون--با وای فای
  • در این صفحه نیز باید از بین گزینه های زیر عنوان Scale & display روی گزینه Multiple display کلیک کرده و سپس روی گزینه Connect در مقابل عبارت Connect to a wireless display کلیک کنید.
  • سپس تلویزیون شما شناسایی خواهد شد و می توانید از آن استفاده کنید. اگر در ویندوز 11 WiFi باعث اتصال نشد، قابلیت Cast را در تلویزیون فعال کنید.