اشتراک گذاری

شماره مجازی چیست و چگونه می توانیم برای خود شماره مجازی داشته باشیم؟

شماره مجازی قابلیتی است که با آن می توان بدون نیاز به سیم کارت، از شماره تلفن همراه یک کشور دیگر استفاده کرد. شماره ارسال و دریافت پیامک، برقراری تماس، دریافت تماس و بسیاری قابلیت های دیگر از طریق شماره مجازی ارائه می شوند که بسته به سرویس مورد استفاده، متفاوت هستند.

در ادامه این مطلب، نحوه ساختن شماره مجازی را به شما آموزش می دهیم و مزایا و کاربردهای این قابلیت را بررسی می کنیم. برای کسب مشاوره رایگان و یا خدمات تخصصی، می توانید با مرکز سخت افزار ایران در کرج و یا دیگر شعب این مرکز تماس بگیرید.

ساختن شماره مجازی

کاربردهای شماره مجازی

یکی از مهم ترین کاربردهای شماره مجازی، ایجاد همزمان چند اکانت متفاوت در شبکه های اجتماعی و برنامه های پیام رسان است. مثلا اگر بخواهید در تلگرام بیشتر از دو اکانت داشته باشید، باید از شماره های مجزا استفاده کنید و این مسئله مستلزم استفاده از چند سیمکارت است. این درحالی است که گوشی بسیاری از گوشی های هوشمند، تنها از یک یا نهایتا دو سیمکارت پشتیبانی می کنند و همین ویژگی، کمی کار را دشوار می سازد.

شماره مجازی به شما این امکان را می دهد که بدون نیاز به سیم کارت جدید، اکانت های دیگری را در پیام رسان مورد نظرتان بسازید. کاربرد دیگر این قابلیت، تماس و رد و بدل کردن پیام با شرکت ها و افراد خارج از کشور است. حتی می توانید با افرادی در خارج کشور، بدون اینکه آنها به مکان اصلی شما پی ببرند، ارتباط برقرار نمایید. با توجه به وجود تحریم های مختلف علیه کشورمان، بسیاری از وب سایت ها و شرکت ها از ارائه خدمات به افراد ایرانی خودداری می کنند. این درحالی است که با شماره مجازی، می توان به نوعی این تحریم ها را دور زد و از خدمات وب سایت ها استفاده کرد.

روش های ساخت شماره مجازی

برای ساختن شماره مجازی، می توانید به دو شکل رایگان یا پولی عمل کنید. در روش رایگان، نیازی به پرداخت هزینه نیست؛ اما امنیت اطلاعات شما تضمینی ندارد. در این صورت ممکن است اطلاعات شما به راحتی در دسترس نفرات بعدی قرار بگیرد و یا حساب کاربری که با شماره رایگان ساخته اید، از بین برود.

این درحالی است که با خرید شماره مجازی، به نوعی امنیت اطلاعات و اکانت خود را تضمین خواهید کرد. در ‌حال حاضر اپلیکیش ‌ها و وب سایت های زیادی وجود دارند که شماره های مجازی رایگان یا پولی را با اشتراک های دلاری متفاوتی ارائه می دهند.

ساخت شماره مجازی واتساپ

اگر بخواهید در واتساپ دو اکانت داشته باشید، می توانید این کار را با استفاده از شماره مجازی انجام دهید. اپلیکیشن های Nextplus و smartcall برای این منظور به شما کمک می کنند. کافی است یکی از این برنامه ها را از گوگل پلی یا اپ استور دانلود و نصب کرده و مراحل ارائه شده را اجرا کنید.

اپلیکیشن Nextplus فهرستی از کشور‌ها و ایالت‌ها را به شما ارائه می دهد که باید یکی از آنها را انتخاب کرده و Get a custom number را بزنید. به این ترتیب پنجره ای باز می شود که شماره مجازی در آن نمایش داده می شود. برنامه smartcall هم رایگان است و برای دریافت کد فعال سازی آن باید شماره اصلی خودتان را وارد کنید.

برای ساخت اکانت اینستاگرام با ایمیل این مطلب را بخوانید. 

ساخت شماره مجازی واتساپ

ساخت شماره مجازی برای تلگرام

معمولا برنامه هایی که برای ساختن شماره مجازی ارائه شده اند، برای تلگرام هم کاربرد دارند. با این حال شما می توانید این کار را با استفاده از برنامه هایی همچون Nextplus، Phone.com و یا Temp Number هم انجام دهید. Temp Number تعدادی از شماره های آمریکا و کانادا و کشورهای اروپایی را برای استفاده دراختیار کاربران قرار می دهد. این برنامه رایگان است برای استفاده از آن نیازی به پرداخت هزینه ندارید. این پلتفرم، تنها به نرم‌افزار محدود نیست و شماره‌های مجازی موجود در آن ازطریق وب‌سایت temp-number.com نیز دردسترس هستند.

پس از نصب و اجرای این برنامه، گزینه  Get Free Numberرا بزنید و کشور موردنظرتان را انتخاب کنید. پس از انتخاب کشور، فهرستی از شماره های مجازی موجود نمایش داده می‌ شود. پس از انتخاب شماره، کد احراز هویت برای شما ارسال شده و می توانید از اکانت دوم خود استفاده کنید. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که شماره‌ مجازی به دست آمده با این روش، قبل از شما در اختیار کاربران دیگری هم قرار داده شده است.

برای انتقال فایل های موزیک به دستگاه‌ های اندرویدی این مطلب را بخوانید.

ساخت شماره مجازی برای تلگرام
5/5 (1 امتیاز)