اشتراک گذاری

راهنمای استفاده از دکمه های کنترل تلویزیون ال جی

تلویزیون‌ های ال جی با ریموت کنترل های هوشمند خود همراه هستند که دارای دکمه ‌ها و قابلیت های متنوعی برای کنترل و تنظیمات مختلف هستند به همین علت به این دستگاه ها، ریموت کنترل های جادویی نیز می گویند. قابلیت های بسیار زیادی در رابطه با این موضوع وجود دارد. از جمله این قابلیت ها می توان به راه اندازی و روشن و خاموش کردن تلویزیون، تغییر ورودی یا اینپوت تلویزیون، تنظیمات تصویر، تنظیمات صدا،  تنظیمات خروجی صدا (Audio Output)، دسترسی به اپلیکیشن ‌های هوشمند، قفل کودکان، دسترسی به تنظیمات هوشمند، استفاده از دکمه‌ های عددی، استفاده از موس ریموت کنترل و در نهایت استفاده از دستیار صوتی که بسیاری از اقدامات را انجام می دهد اشاره کرد. البته این قابلیت ها ممکن است در مدل های مختلف متفاوت باشد اما در عموم تلویزیون های هوشمند ال جی این ویژگی ها وجود دارد. در این مقاله به بررسی دکمه های کنترل تلویزیون ال جی می پردازیم و به صورت تخصصی روش های بررسی و دستیابی به تنظیمات دستگاه را مورد بررسی قرار می دهیم.

دکمه های کنترل تلویزیون ال جی

خدمات تعمیر تلویزیون در کرج تنها با شماره گیری 1662

روش های استفاده از دکمه های کنترل تلویزیون ال جی

1. راه ‌اندازی و روشن و خاموش کردن تلویزیون

روشن کردن تلویزیون: راحت ترین و ساده ترین دکمه های هر ریموت کنترل مربوط به دکمه خاموش و روشن دستگاه می شود که در تمامی دستگاه ها یکسان است. برای روشن کردن تلویزیون، دکمه Power را فشار دهید.

خاموش کردن: همچنین برای خاموش کردن تلویزیون، دکمه Power را دوباره فشار دهید تا دستگاه تلویزیون هوشمند شما خاموش گردد.

2. تغییر ورودی (Input)

یکی دیگر قابلیت های دکمه های کنترل تلویزیون ال جی مربوط به تنظیمات اینپوت است. با توجه به این تنظیمات اگر دستگاه دیگر به تلویزیون شما متصل باشد برای رفتن بر روی دستگاه پخش کننده نیاز به تغییر اینپوت خواهید بود. اگر به ورودی (مثل HDMI یا AV) دیگری نیاز دارید، از دکمه ‌های Input یا Source استفاده کنید. با فشار دادن این دکمه ‌ها، لیست ورودی‌ ها ظاهر می‌ شود و می ‌توانید ورودی مورد نظر خود را انتخاب کنید. با این دکمه می توانید منابع پخش مختلف را انتخاب کنید. می توانید به راحتی بین 2 دستگاه HDMI مانند دستگاه ستاپ باکس دیجیتال و کنسول بازی خود جا به جا شوید. اگر دکمه را برای بیش از 1 ثانیه فشار دهید، لیستی از همه منابع را باز می کنید.

3. تنظیمات تصویر

اگر نیاز به تغییر حالت تصویری دارید، از دکمه Picture Mode یا Settings بر روی کنترل استفاده کنید. با استفاده از تنظیمات حالت تصویر شما می توانید بر اساس محتوایی که تماشا می کنید حالت تصویر متناسبی را انتخاب نمایید تا بازدهی و خروجی بهتری را دریافت کنید.

4. تنظیمات صدا

اگر می ‌خواهید حالت صدا را تغییر دهید، از دکمه‌ های Sound Mode یا Audio Settings استفاده کنید. در صورتی که مایل به دریافت خروجی صدای با کیفیت و وضوح بالا هستید استفاده از این تنظیمات به شما کمک میکند تا بهترین کیفیت را انتخاب نمایید.

دکمه های کنترل تلویزیون lg

5. تنظیمات خروجی صدا (Audio Output)

تنظیمات خروجی صدا نیز از دیگر قابلیت های دکمه های کنترل تلویزیون ال جی است. با استفاده از این گزینه در صورتی که دستگاه پخش کننده صدا مانند اسپیکرها یا دستگاه های شیک را به تلویزیون خود متصل کرده اید می توانید با استفاده از این تنظیمات به دستگاه خود متصل شده و صدای باکیفیت مدنظر خود را دریافت نمایید. اگر دستگاه خروجی صدای متفاوتی مثل هدفون یا بلوتوث دارید، از دکمه ‌های Audio Output یا Sound Out بر روی کنترل استفاده کنید.

6. جستجو در منوهای مختلف

با استفاده از دکمه ‌های Directional (بالا، پایین، چپ، راست)، می‌ توانید در منوها حرکت کنید و گزینه های مختلف خود را مورد بررسی انتخاب قرار دهید.

خدمات تخصصی در استان البرز: تعمیر بک لایت تلویزیون در کرج

7. دسترسی به اپلیکیشن‌ های هوشمند

اگر تلویزیون شما از سیستم عامل هوشمند ال جی استفاده می ‌کند، دکمه‌ هایی برای دسترسی به اپلیکیشن‌ ها مانند Netflix یا YouTube وجود دارد. با استفاده از این دکمه ها می توانید به این برنامه ها وارد شوید. البته با استفاده از این دکمه ها می توانید یکی از سرویس های استریم مانند Netflix یا Amazon Prime Video را بلافاصله راه اندازی کنید. لازم نیست ابتدا به منو بروید. همچنین اگر برنامه های دیگر را روی تلویزیون خود نصب کرده اید، می توانید با انتخاب گزینه هوم و وارد شدن به بخش برنامه ها، همه برنامه های نصب شده را بررسی نمایید و از آن ها استفاده کنید.

تنظیمات کنترل تلویزیون lg

8. قفل کودکان

از دیگر قابلیت های دکمه های کنترل تلویزیون ال جی می توان به تعریف قفل کودک اشاره کرد. اگر کودکان در خانه هستند و شما می‌ خواهید برخی از قسمت‌ ها یا کانال ‌ها را محدود کنید، از دکمه‌ های Child Lock یا Parental Control استفاده کنید تا این اقدام صورت گیرد.

9. دسترسی به تنظیمات هوشمند

از دیگر بخش های مهم ریموت کنترل های تلویزیون ال جی می توان به تنظیمات هوشمند آن اشاره کرد. برای دسترسی به این تنظیمات دکمه ‌های Smart Home یا Settings را بر روی کنترل فشار داده و به تنظیمات کلی تلویزیون دسترسی پیدا کنید. وقتی این دکمه را فشار دهید، لیستی با مهمترین تنظیمات روی صفحه نمایش داده می شود. به این ترتیب، به عنوان مثال، می توانید به سرعت تصویر یا صدا را تنظیم کنید.

10. فهرست کردن و فعال سازی قابلیت حالت ناشنوایان

برای اقدامات بیشتر دکمه AD/SAP را فشار دهید. یکی دیگر از قابلیت های دکمه های کنترل تلویزیون ال جی  مربوط به دکمه AD/SAP است. این دکمه را فشار دهید و به منوی کوچکی دسترسی خواهید داشت که عملکرد بیشتری ریموت کنترل تلویزیون شما را نشان می دهد. اگر این دکمه را فشار دهید و نگه دارید، می توانید قابلیت دستیار صوتی را نیز روشن کنید. البته توجه داشته باشید دستیار صوتی در این تنظیمات فقط برای حالت ناشنوایان بوده و گزینه ها را برای شما می خواند. اگر می خواهید دوباره آن را خاموش کنید، می توانید همان دکمه را برای بیش از یک ثانیه فشار دهید و نگه دارید.

این مقاله را از دست ندهید: دلیل قطع شدن صدای تلویزیون چیست؟

11. دکمه های صدا، بی صدا و برنامه

با این دکمه ها می توانید صدای تلویزیون را تنظیم کنید. صدا را با دکمه های مثبت افزایش و با دکمه منفی کم کنید. همچنین اگر این دکمه ها را بیش از 1 ثانیه نگه دارید، منوی دسترسی را باز می کنید. شما می توانید گزینه های زیرنویس را از طریق این منو و موارد دیگر تنظیم کنید که از جمله این موارد می توان به گزینه های نامبرده زیر اشاره کرد:

  • برنامه ها را تغییر دهید.
  • دکمه های برنامه تغییر دهید.
  • کانال را تغییر دهید.
راهنمای استفاده از دکمه های کنترل تلویزیون lg

12. دکمه هوم

دکمه هوم یکی از مهم ترین دکمه های ریموت کنترل محسوب می شود. این دکمه صفحه اصلی را باز می کند. در این صفحه می ‌توانید به راحتی بین تنظیمات، منابع متصل، عملکرد های هوشمند و کانال ‌های تلویزیون سوئیچ کنید. اگر این دکمه را بیش از 1 ثانیه فشار دهید، فهرستی از برنامه ‌ها و منابعی که اخیراً باز شده ‌اند را به شما نشان می دهد.

نحوه استفاده از کنترل تلویزیون ال جی

13. فعال سازی دستیار صوتی

از دیگر قابلیت های بسیار مهم دکمه های کنترل تلویزیون ال جی می توان به دستیار صوتی اشاره کرد. برای فعال سازی دستیار صوتی تلویزیون خود کافیست تا به دنبال دکمه میکروفون روی ریموت کنترل بگردید و آن را انتخاب کنید. می ‌توانید از فرمان صوتی برای جستجوی یک وب ‌سایت یا ویدیو استفاده کنید. این کار را با صدا زدن کلمه جستجو با صدای بلند و واضح در حالی که دکمه را نگه دارید انجام پذیر است. توجه داشته باشید که این قابلیت فقط زمانی کار می کند که تلویزیون شما به اینترنت متصل باشد.

14. دکمه برگشت

در صورتی که به یک بخش یا برنامه یا کانال اشتباه رفته باشید با استفاده از دکمه برگشت که به شکل یک فلش یا پیکان در حال برگشت است، می توانید به بخش قبلی دسترسی پیدا کنید.

15. دکمه های رنگی، دکمه ضبط

با دکمه های رنگی می توانید بین گزینه های مختلف یکی را انتخاب کنید. اینکه این گزینه ها چه هستند در هر منو متفاوت است. اگر می توانید از این دکمه ها استفاده کنید، می توانید این موضوع را درباره تلویزیون خود مرود بررسی قرار دهید. برای شروع ضبط، دکمه رکورد یا دایره قرمز رنگ را فشار دهید. این دکمه را بیش از یک ثانیه فشار دهید و نگه دارید. این اقدام  تنها در صورتی کار می‌کند که شرکت تولید کننده تلویزیون به شما اجازه ضبط را بدهد و یک دستگاه ذخیره‌ سازی خارجی مانند فلش یا هارد را به تلویزیون وصل کنید.

چگونه از کنترل تلویزیون ال جی استفاده کنیم

16. فعال سازی و استفاده از موس

یکی از برترین و مهمترین قابلیت های دکمه های کنترل تلویزیون ال جی مربوط به دکمه موس می شود. استفاده از موس در وب گردی و رابطه کاربری برنامه های نصب شده روی تلویزیون کاربردی بوده و به شما کمک می کند تا به راحتی به قسمت های مختلف وب سایت ها یا برنامه ها وارد بشوید. برای فعال کردن گزینه موس کافیست تا دکمه اسکرول را روی ریموت کنترل تلویزیون خود فشار دهید، در صورتی که این دکمه در مدل ریموت کنترل شما وجود نداشته باشد می توانید به دنبال دکمه ای با شکل موس بگردید. همچنین توجه داشته باشید که استفاده از قابلیت موس فقط زمانی امکان پذیر است که ریموت کنترل تلویزیون شما به بلوتوث تلویزیون متصل باشد. در غیر این صورت نیاز است تا ابتدا از اتصال را به صورت دستی برقرار نمایید.

راهنمای استفاده از دکمه های کنترل تلویزیون ال جی

17. استفاده از دکمه ‌های عددی

با استفاده از دکمه‌ های عددی، به سرعت می ‌توانید به کانال یا منبع مورد نظر بروید. همچنین اگر دکمه 0 را برای بیش از 1 ثانیه فشار دهید، لیستی از اعداد را روی صفحه باز می شود. سپس، می توانید به هر شماره یک کانال تلویزیونی یا برنامه اختصاص دهید. اگر یک دکمه عددی را بیش از 3 ثانیه فشار دهید، مستقیماً به کانال یا برنامه مورد علاقه خود خواهید رفت. اگر 9 را بیش از یک ثانیه فشار دهید و نگه دارید، منو ظاهر می شود. برای استفاده بهینه از کنترل، همواره دستورالعمل‌ ها و توضیحات مربوط به مدل خاص تلویزیون ال جی خود را مطالعه کنید. برای انجام این اقدام کافیست تا با استفاده از دفترچه راهنمای تلویزیون خود این اطلاعات را بدست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =