اشتراک گذاری

چطور در تلویزیون فیلم ضبط کنیم؟

یکی از گزینه های مد نظر بسیاری از کاربران، ضبط فیلم در تلویزیون است. بسیاری از مواقع شما مشغول تماشای یک فیلم هستید و می خواهید یک نسخه ضبط شده از آن را داشته باشید. همچنین ممکن است یک سریال را دنبال کنید و در زمانی که امکان تماشای فیلم در زمان پخش را ندارید، با ضبط برنامه تلویزیونی مورد نظر، در زمانی دیگر آن را تماشا کنید.

اگر تلویزیونی که خریداری کرده اید جزو تلویزیون های هوشمند باشد، این امکان برای شما وجود دارد تا با ضبط کردن برنامه های مورد نظر، یک نسخه ضبط شده از آنها را تهیه کنید. ضبط فیلم و برنامه در تلویزیون کار چندان پیچیده ای نیست و با یک سری تنظیمات و چند مرحله ساده می توان این کار را انجام داد. اگر از کاربران تلویزیون های هوشمند هستید، در این مقاله با ما همراه باشید تا نحوه ضبط فیلم در تلویزیون را به شما آموزش دهیم. در صورت بروز هر گونه مشکل با تکنسین های نمایندگی تعمیرات تلویزیون در کرج تماس بگیرید.

ضبط فیلم در تلویزیون

روش های ضبط فیلم در تلویزیون

برای این که بخواهید برنامه ها و فیلم های مورد نظر خود در تلویزیون را ضبط کنید، می توان از چندین روش کاربردی استفاده کرد که شامل موارد زیر می شود:

  • ضبط برنامه تلویزیونی با استفاده از فلش
  • ضبط و ذخیره سازی فیلم در حافظه داخلی تلویزیون
  • استفاده از دستگاه DVR برای ضبط فیلم از روی تلویزیون
  • استفاده از دستگاه PVR برای ضبط برنامه های تلویزیونی
  • ضبط برنامه های تلویزیون مستقیما از استریم های آنلاین

انتخاب بین این روش ها برای ضبط فیلم در تلویزیون بسته به امکاناتی که در اختیار شماست دارد. در ساده ترین روش از یک فلش مموری برای ضبط برنامه ها استفاده می شود. در صورتی که به دستگاه های حرفه ای ضبط برنامه دسترسی داشته باشید نیز می توان از سایر روش ها استفاده کرد. حافظه داخلی تلویزیون نیز می تواند برای ضبط برنامه ها روشی در دسترس و راحت باشد. در ادامه نحوه ضبط کردن فیلم از طریق هر یک از این روش ها را بررسی می کنیم.

آیا صدای تلویزیون  شما قطع شده است ؟ برای رفع این مشکل می توانید مطلب  قطع شدن  صدای تلویزیون را بخوانید.

ضبط برنامه تلویزیونی با استفاده از فلش

در این روش به یک فلش مموری نیاز است که در پورت usb پشت تلویزیون وارد می شود. بعد از اتصال فلش به پورت مربوطه در تلویزیون باید روی ریموت تلویزیون دکمه HOME را فشار داده و وارد بخش تنظیمات تلویزیون شوید. حال گزینه System Settings را انتخاب کنید و در لیستی که نمایش داده می شود به ترتیب گزینه های Recording Set-up و HDD Registration را انتخاب کنید. حال فلش مموری را در تلویزیون پیدا کرده و آن را ثبت کنید.

حال برای ضبط فیلم در تلویزیون باید روی ریموت دستگاه دکمه Rec را بزنید تا ضبط برنامه های مد نظر در تلویزیون آغاز شود. به این ترتیب برنامه ضبط شده و روی فلش مموری متصل به تلویزیون ذخیره می شود. در پایان بعد از اتمام پروسه ضبط برنامه تلویزیونی مورد نظر با استفاده از گزینه Stop، ضبط را متوقف کنید.

ضبط و ذخیره سازی فیلم در حافظه داخلی تلویزیون

در ای روش مسیر ضبط فیلم در تلویزیون مشابه روش قبلی است، با این تفاوت که به جای حافظه فلش از حافظه داخلی خود تلویزیون برای ضبط برنامه های مورد نظر استفاده می شود.

با این حال زمانی که برنامه ها را در حافظه داخلی تلویزیون ذخیره می کنید معمولا کیفیت لازم را ندارد و ویدئوهای ذخیره شده با وضوح و کیفیت پایین تری نسبت به آن چه هستند، ذخیره می شوند. نکته مهم دیگر این که نمی توانید این برنامه ها را برای مدت زمانی طولانی در حافظه تلویزیون ذخیره کنید و ذخیره سازی آنها دائمی نیست و بعد از مدتی پاک می شوند.

استفاده از دستگاه های PVR و DVR برای ضبط برنامه ها در تلویزیون

این دستگاه ها به عنوان دیوایس های حد واسط برای ضبط فیلم در تلویزیون هستند که می توان از آنها برای ضبط برنامه هم در تلویزیون های اسمارت و هم در تلویزیون های قدیمی و غیر هوشمند استفاده کرد. در نتیجه کاربرانی که از تلویزیون های هوشمند استفاده نمی کنند و امکان ضبط مستقیم برنامه ها از خود تلویزیون را ندارند، می توانند با خرید یکی از این دستگاه ها به راحتی برنامه های مورد نظر خود را ضبط کنند.

ستاپ باکس نیز دستگاه واسط دیگری است که می توان از آن برای ضبط کردن فیلم و برنامه های تلویزیونی استفاده کرد. با توجه به مدل تلویزیون، قابلیتی که دارد و سازگاری آن با دستگاه های مختلف می توان یکی از آنها را برای ضبط هر چه راحت تر برنامه ها در نظر گرفت.

ضبط برنامه های تلویزیون مستقیما از استریم های آنلاین

در نهایت در تلویزیون های هوشمند کاربران می توانند برنامه ها و فیلم های مورد نظر خود را مستقیما از روی استریم های آنلاین ضبط کنند. در این روش کاربران می توانند از استریم های ضبط برنامه آنلاین که در اینترنت در دسترس است استفاده کرده و برنامه های مورد نظر خود را ضبط کنند. به هر حال کار با این استریم های آنلاین کمی پیچیده است و برای استفاده از آنها به کمی آموزش و مهارت نیاز است.

مهم ترین نکات ضبط فیلم در انواع تلویزیون

در خصوص استفاده از روش های مختلفی که برای ضبط برنامه تلویزیونی در این مطلب معرفی شد، انتخاب یک روش مناسب بسته به این دارد که مدل تلویزیون شما چیست، چه قابلیتی دارد و میزان و حجم فیلم هایی که قصد ضبط آنها را دارید چقدر است. اگر حجم زیاد نباشد، فلش مموری بهترین گزینه است، چرا که هم دسترسی به آن راحت است و هم این که برای استفاده از آن پیچیدگی زیادی وجود ندارد. دستگاه های ذخیره سازی در صورتی می توانند برای شما بهترین گزینه باشند که مدل تلویزیون مورد استفاده تان بسیار قدیمی است یا این که از تلویزیون های غیر هوشمند جدید استفاده می کنید.

در این تلویزیون ها تنها گزینه ای که برای ضبط برنامه های تلویزیونی دارید استفاده از همین دستگاه های ضبط فیلم واسطه است. نکته مهم این که قبل از شروع ضبط فیلم از کافی بودن میزان فضای ذخیره سازی که در دسترس تان است مطمئن شوید، چرا که اگر این فضا کافی نباشد ضبط فیلم به صورت خود به خود متوقف می شود. در نتیجه بهتر است حتما از فلش مموری هایی با فضای ذخیره سازی کافی استفاده کنید.

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =