اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

تعمیر لولای لپ تاپ در کرج

آیا می دانید چرا درب لپ تاپ شما به راحتی قبل باز و بسته نشده و یا شل شده است؟ علت آن آسیب دیدگی لولا است. لولای لپ تاپ قطعه ای مکانیکی در درب دستگاه است که باز و بسته کردن آن را میسر می سازد. بیشتر وزن لپ تاپ روی همین قطعه است و فشار زیادی را تحمل می کند. از طرفی به خاطر باز و بسته شدن مداوم درب لپ تاپ، لولا همیشه در حال کار کردن است و ممکن است به مرور زمان آسیب دیده یا خراب شود.

در این صورت نیاز به تعمیر لولای لپ تاپ است تا درب دستگاه به حالت عادی باز و بسته شود. البته تعمیرات لولا نیازمند دقت و مهارت بسیار بالایی است. این قطعه با ال سی دی در ارتباط است و اگر کوچک ترین اشتباهی در طول تعمیر یا تعویض آن رخ دهد، lcd نیز در معرض خطر قرار خواهد گرفت. بنابراین برای تعمیر لولای لپ تاپ در کرج حتما به مراکز مجاز و معتبر مراجعه کنید.

چه موقع اقدام به تعمیر لولای لپ تاپ کنیم؟   

هر بار باز و بسته کردن لپ تاپ، لولا را درگیر کرده و از آن کار می کشد و به دلیل این که وزن دستگاه را تحمل می کند، احتمال خرابی آن به خصوص در صورت استفاده نادرست از دستگاه وجود دارد. بی دقتی کاربر، کار بیش از حد و نیز ضربه خوردن یا افتادن لپ تاپ، عواملی هستند که سلامت لولا را به شدت تهدید می کنند. تعمیر لولای لپ تاپ در شرایطی ضروری است که این قطعه شل شده و یا بیش از اندازه سفت شده باشد.

 

تعمیر لولای لپ تاپ در کرج

شل شدن لولا به این صورت است که درب لپ تاپ از حد معین بیشتر باز می شود. همچنین قبل از بستن، درب شل شده و اصطلاحا می افتد. سخت باز و بسته شدن درب لپ تاپ هم نشانه سفت شدن بیش از حد لولا است. شکستن لولا هم مساله ای مشخص است که به راحتی قابل تشخیص است. توجه داشته باشید که تداوم مشکل لولا و عدم تعمیر آن می تواند منجر به بروز مشکلاتی در کابل انتقال تصویر یا فلت صفحه نمایش شود. بنابراین در اسرع وقت اقدام به ترمیم یا تعویض لولای لپ تاپ خود کنید.

شل شدن لولای لپ تاپ

شل شدن لولای لپ تاپ معمولا پس از ضربه خوردن دستگاه اتفاق می افتد. البته باز و بسته کردن نادرست درب هم می تواند این مشکل را ایجاد کند. در این صورت معمولا درب لپ تاپ باز نمی ماند و اصطلاحا می افتد. لولای لپ تاپ انواع بسیاری دارد که همه آنها به نمایشگر (LED یا LCD) متصل شده اند. شل شدن این قطعه اتفاق جالبی نیست و حتی ممکن است نمایشگر و فلت های تصویر را نیز در معرض خطر قرار دهد. تعمیر لولای لپ تاپ به راحتی این مشکل را برطرف کرده و عملکرد لولا و درب را به حالت عادی باز خواهد گرداند.

تعمیر لولای لپ تاپ در کرج چگونه انجام می شود؟

لولای لپ تاپ، در قسمت نوار فلزی آن در کناره پیچ شده و پس از آن قاب B لپ تاپ روی آن قرار می گیرد و لولا را می پوشاند. تکنسین برای تعمیر لولای لپ تاپ به این نکته توجه دارد که لولا معمولا دو قسمت دارد. یک قسمت لولا به LCD   متصل است و سمت دیگر نیز به کف قاب D پیچ شده است. بنابراین لولا هم در سمت چپ نمایشگر نصب می شود و هم در سمت راست آن و این بخش ها با هم متفاوت هستند. برای ترمیم لولا باید مهارت بالایی در باز و بسته کردن لپ تاپ داشته باشید؛ به ابزار خاصی هم نیاز دارید که احتمالا در دسترس شما نیستند.

بنابراین بهتر است برای این منظور از تکنسین های تعمیرات لپ تاپ در کرج کمک بگیرید. قاب های C ، A  و B از هم جدا می شوند و لولا خارج می شود. سپس با جوش دادن لولای لپ تاپ، امکانی فراهم می شود که لولا مثل روز اول کارش را در لپ تاپ انجام دهد. پس از تعمیر، قاب ها بسته شده و به این ترتیب لپ تاپ تعمیر خواهد شد. البته اگر این قطعه شکسته باشد قابل ترمیم نیست و باید اقدام به تعویض لولای لپ تاپ در چنین شرایطی کرد.

مقالات ارائه شده در وب سایت مرکز سخت افزار ایران در کرج ، به شما کمک می کنند که بسیاری از مشکلات دستگاه های مختلف خود را عیب یابی و برطرف کنید.